Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / AMICA / Lodówka królową kuchni - jak dobrać ją do...

Lodówka królową kuchni - jak dobrać ją do wnętrza?

Ulubione0

Lodówka to nie tylko niezbędny sprzęt w naszej kuchni, ale również jej filar estetyczny - czy to w dużym, czy w niewielkim wnętrzu, przyciąga wzrok jako pierwsza. Właśnie dlatego przy wyborze tego sprzętu design odgrywa równie ważną rolę, jak zaawansowana technologia chłodzenia. Jaka lodówka będzie ozdobą kuchni?

amica.pz

Nowoczesne wzornictwo i materiały sprawiły, że nie chcemy już ukrywać drzwi lodówki za panelami meblowymi, ale coraz chętniej je odsłaniamy, by cieszyły oko metalicznym chłodem lub błyskiem lustrzanych wykończeń. Zabudowa przestaje się liczyć w również w kontekście coraz bardziej zaawansowanych funkcji, w które wyposażone są lodówki najwyższej klasy. Na drzwiach najnowszych modeli marki Amica znajdziemy lustrzany panel sterowania, który umożliwia ustawienie temperatury wewnątrz zamrażarki i chłodziarki oraz obsługę funkcji lodówki, takich jak Wakacje, Party czy Super Chłodzenie. 

Wraz ze zmianami stylu życia przekształceniom ulega również przestrzeń, w której gotujemy. Królestwo smakoszy przestaje być marginesem domu, stając się jego sercem, dlatego kuchnie są bardziej przestrzenne, między innymi za sprawą otwierania ich na salony. Z tego faktu wynika rosnąca popularność lodówek Side by Side, łączących pełnowymiarową chłodziarkę z zamrażarką. Modele tego typu mają czworo drzwi i pozwalają na przechowywanie znacznie większych ilości jedzenia, które dzięki wydzieleniu zamrażarki jest również lepiej dostępne.

Razem lub osobno: lodówka w dwóch odsłonach
Ciekawą alternatywą dla modeli tego typu jest wybór dwóch indywidualnych sprzętów, które można ustawić obok siebie lub umieścić w różnych częściach kuchni. Z myślą o takim rozwiązaniu powstały wolnostojące modele chłodziarki i zamrażarki, stworzone pod hasłem "Wyjątkowe razem, jak i osobno". Ich wymiary są standardowe, ale pojedyncze drzwi bez podziałów sprawiają, że prezentują się lekko i smukło. Chłodziarkę i zamrażarkę zaprojektowano z myślą o ich zestawianiu, dlatego zadbano również, by ich drzwi były identyczne. Równie dobrze będą się prezentować w różnych częściach kuchni, tworząc we wnętrzu elastyczną klamrę. Chłodziarka może znaleźć się w pobliżu płyty grzewczej oraz zmywarki, a zamrażarka obok kuchennej spiżarni, stanowiąc jej naturalne przedłużenie. 

Równie ważna jak swoboda aranżacji, jest możliwość dopasowania wyglądu lodówki do wnętrza kuchni. Dziś coraz chętniej wybieramy chłodziarko-zamrażarkę w kolorze stali, będącej synonimem wysokiej jakości i nowoczesności. Modele tego typu świetnie odnajdują się we wnętrzach minimalistycznych i współgrają z różnymi wykończeniami i barwami.

Pamiętajmy jednak, że najważniejszym projektantem kuchni jest każdy z nas, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by zerwać ze schematem i urządzić kuchnię z własnych marzeń. 

Więcej informacji o produktach i marce Amica na stronie www.amica.pl
 

Zobacz również

Linia Zen

Linia Zen

Linia Zen jest stworzona dla tych, którzy szukają wyciszenia we własnym domu. Swoją ascetyczną...

Idealny piekarnik do Twojej kuchni

Idealny piekarnik do Twojej kuchni

Amica INTEGRA oraz Amica IN. to linie urządzeń, w których nowoczesne rozwiązania idą w parze z...