Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / AMICA / Lodówki Amica Vit Line. Świeżość jak z ogrodu...

Lodówki Amica Vit Line. Świeżość jak z ogrodu 3 x dłużej.

Ulubione0

Truskawki, marchewka, pietruszka... najlepiej smakują świeżo zebrane. Jednak nawet bez własnego ogródka możemy codziennie jeść soczyste i pachnące latem warzywa i owoce. Kluczem do zachowania ich świeżości jest odpowiednie przechowywanie – pojemnik Vit Control Plus w nowych lodówkach Amica Vit Line powoduje, że pozostają świeże nawet do trzech razy dłużej!

amica.pz

Świeżość na talerzu
Świeże warzywa i owoce powinny często gościć na naszych talerzach – są źródłem niezbędnych dla naszego zdrowia witamin i minerałów. Produkty te są jednak najczęściej bardzo nietrwałe, wystarczy kilka dni, by na ich powierzchni pojawiły się ciemne plamki a skórka zaczęła się marszczyć. Najlepsze są naturalnie zerwane prosto z drzewa czy zebrane z ziemi, ale wielu z nas nie ma możliwości ich samodzielnego uprawiania – nie każdy może sobie pozwolić na własny kawałek zieleni. Zwykle brakuje nam także czasu na codzienne wizyty na targu czy straganie. Brak działki czy ogródka oraz możliwości częstego robienia zakupów na bazarku nie oznacza jednak, że nie możemy mieć świeżych warzyw i owoców zawsze pod ręką. Kupione wcześniej produkty należy po prostu odpowiednio przechowywać. Lodówki Amica z linii Vit Line wyposażone są w pojemnik Vit Control Plus, dzięki któremu mamy pewność, że nasze produkty pozostaną świeże i jędrne nawet do trzech razy dłużej. Najważniejszym elementem pomagającym w zachowaniu właściwości warzyw i owoców jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu wilgotności.

Jak z ogrodu
Warzywa należy przechowywać w wilgotnym środowisku, owoce – w bardziej suchym. W pojemniku Vit Control Plus, można samodzielnie regulować poziom wilgotności w zależności od rodzaju produktów za pomocą specjalnego suwaka. Jest to bardzo proste i wygodne rozwiązanie. Na dnie pojemnika znajduje się specjalna taca Fresh Pad, która zapewnia swobodny przepływ powietrza. Owoce i warzywa są dodatkowo zabezpieczone ponieważ nie przylegają bezpośrednio do dna i mają zapewnioną lepszą cyrkulację powietrza. Na powierzchni tacy znajdują się specjalnie zaprojektowane otwory w kształcie diamentów. Dzięki nim cząsteczki wody, które znajdują się na produktach, są skutecznie usuwane. Oznacza to, że warzywa i owoce starzeją się dużo wolniej i możemy dłużej cieszyć się ich smakiem. Tacę tę bardzo łatwo jest utrzymać w czystości – można ją bez trudno wyjąć z lodówki i umyć pod bieżącą wodą lub nawet w zmywarce.

Wygoda przechowywania
Lodówki z linii Amica Vit Line wyposażone są w technologię No Frost – zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce. Dzięki ciągłemu obiegowi chłodnego powietrza na każdej półce wewnątrz lodówki panuje taka sama temperatura. Dodatkowo, stała kontrola poziomu wilgotności pozwala zminimalizować ryzyko rozwoju bakterii i zachować świeżość produktów na dłużej. Stały obieg powietrza oznacza także brak konieczności rozmrażania – wewnątrz zamrażarki nie gromadzi się szron ani lód. Osobom, które rzadko chodzą do sklepów i preferują kupowanie większej ilości produktów jednorazowo, szczególnie przyda się Funkcja Super Chłodzenie. Pozwala ona zaprogramować lodówkę na przyjęcie dużej ilości artykułów. Gdy wracamy z zakupami jest już odpowiednio schłodzona – dzięki czemu produkty dłużej za-chowują swoje wartości odżywcze. Mięsa i ryby warto przechowywać w specjalnie zaprojektowanym pojemniku Fresh Zone, w którym temperatura dochodzi maksymalnie do 3 stopni. Pozwala to zachować ich smak i zapach przez wiele dni. Lodówki Amica zostały zaprojektowane tak, by maksymalnie zwiększyć powierzchnię przechowywania produktów. Na drzwiach znajduje się duża ilość balkoników oraz półek, które można łatwo regulować w zależności od potrzeb.

Warzywa i owoce – pyszne również na ciepło!
Sezonowe warzywa i owoce przechowywane w pojemniku Vit Control Plus możemy wykorzystać również do przygotowania zup, zapiekanek czy słodkich ciast – wystarczy do tego jedynie odpowiedni sprzęt. Piekarniki i płyty grzejne Amica posiadają nowoczesne rozwiązania oraz funkcje, dzięki którym przyrządzenie letnich dań jest proste i wygodne. Piekarniki zapewniają równomierne pieczenie oraz szeroki zakres temperatur, co powoduje, że potrawy są idealnie upieczone i zarumienione. W zależności od potrzeb do naszej kuchni możemy wybrać płytę indukcyjną lub gazową. Płyta grzejna PI6544SU posiada wiele funkcji usprawniających gotowanie np. Flexi Space pozwalającą optymalnie wykorzystać powierzchnię grzejną czy funkcję Bridge umożliwiającą łączenie dwóch pól grzejnych. Płyta gazowa PG6610SRW IN zapewnia bezpieczne gotowanie – urządzenie wyłącza dopływ gazu natychmiast, gdy tylko płomień gaśnie.

Więcej informacji o produktach i marce Amica na stronie www.amica.pl

Zobacz również

Amica Dream Wash. Zaprasowani? Czas na nową pralkę!

Amica Dream Wash. Zaprasowani? Czas na nową...

Dba o ciebie Pomyślmy ile czasu spędzamy dziennie na prasowaniu. Nawet jeśli poświęcamy na tę...

AMICA Superbrands 2014/2015

AMICA Superbrands 2014/2015

Tytuł Superbrands Created in Poland 2014/2015 przyznano Amice na podstawie jednego z najszerszych...