Włókna Aqualen marki Aquaphor
Włókna Aqualen marki Aquaphor
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna AQUAPHOR Pij na zdrowie! Tak działają włókna Aqualen

AQUAPHOR


Pij na zdrowie! Tak działają włókna Aqualen

Aqualen to materiał filtracyjny stworzony i opatentowany przez markę Aquaphor. Gwarantuje on możliwość skutecznego oczyszczania wody, eliminując z niej nawet najdorodniejsze zanieczyszczenia. Stosowany jest zatem w różnych produktach dla podniesienia efektywności filtracji. Znajdziesz go między innymi w butelkach i dzbankach filtrujących. Dowiedz się, jak działa Aqualen i dlaczego warto wybierać wysokiej jakości systemy filtrujące Aquaphor.

Systemy filtrujące – dlaczego warto?

 

Niezależnie od tego, jaki system filtrujący wybierasz, jeżeli pijąc wodę filtrowaną, jednocześnie rezygnując z wody butelkowanej, niebagatelnie przyczyniasz się do zmieszczenia produkcji plastikowych odpadów. Oznacza to, że działasz na rzecz środowiska naturalnego. W zamian możesz cieszyć się nieograniczonym wręcz dostępem do czystej wody. Przygotowywane z niej napoje smakują znacznie lepiej i są dużo zdrowsze. Możesz też w końcu pożegnać się z kamiennymi osadami w czajniku i garnkach, jeżeli tylko przefiltrowaną wykorzystywać będziesz podczas przygotowywania codziennych posiłków.

 

Czym jest i jak działa Aqualen?

 

Aqualen to włóknisty materiał jonowymienny, który w systemach filtracji Aquapor stosowany jest wraz z aktywnym węglem. Jego powierzchnia filtracyjna została odpowiednio rozbudowana, w związku z czym jest nawet 33 razy większa, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych materiałów jonowymiennych. Dlaczego jeszcze jest tak wyjątkowy? Filtracja z wykorzystaniem Aqualenu odbywa się niezwykle szybko. Materiał zatrzymuje szkodliwe dla nas substancje, takie jak chlor, związki organiczne, pestycydy, fenole czy nawet jony metali ciężkich (miedzi, ołowiu, żelaza, rtęci). Świetnie radzi sobie również z twardą wodą, obniżając w niej zawartość takich pierwiastków jak wapń czy magnez. Co więcej jest też skuteczny w walce z bakteriami.

 

W jakich produktach stosowany jest Aqualen?

 

Aqualen wykorzystywany jest przede wszystkim we wkładach do dzbanków i butelek filtrujących Aquaphor. Znajdziesz go na przykład we wkładzie stosowanym w popularnym dzbanku J. Shmidt 500. To dzięki jonowymiennemu sorbentowi dzbanek staje się równie skuteczny, jak profesjonalne filtry podzlewozmywakowe, pozwalając Ci korzystać z filtrowanej wody nie tyko w swoim własnym domu, ale wszędzie tam, gdzie zabierzesz go ze sobą. Możesz więc bez obaw pić wodę z kranu, kiedy o jej jakość dba wysokiej jakości dzbanek filtrujący. Jeden wkład filtrujący jest w stanie oczyścić nawet 500 l wody. Pomyśl, ile możesz zaoszczędzić, rezygnując z kupna pięciuset litrowych butelek wody.