A może lodówka wolnostojąca? - Max Kuchnie
A może lodówka wolnostojąca? - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna BEKO A może lodówka wolnostojąca?

BEKO


A może lodówka wolnostojąca?

Remontując czy urządzając nową kuchnię, większość z nas decyduje się na lodówkę do zabudowy. Głównym powodem takiej decyzji jest chęć jak najlepszego wpasowania tego urządzenia do wystroju tego pomieszczenia. Zanim jednak zamkniemy projekt, warto zadać sobie pytanie, czy na pewno przemyśleliśmy tę decyzję. Lodówki do zabudowy co prawda idealnie wtopią się w „tło", ale z drugiej strony odcinają nas od dobrodziejstw techniki oferowanych przez nowoczesne urządzenia wolnostojące. Konstrukcja lodówek do zabudowy nie tylko znacznie ogranicza ich wymiary wewnętrzne, ale uniemożliwia również zastosowanie w nich interesujących technologii, którymi mogą pochwalić się ich wolnostojące „kuzynki".

NEOFROST, CZYLI ZNACZNIE LEPSZY NO FROST


Na rynku wciąż jeszcze niewiele jest urządzeń chłodzących do zabudowy, które nie wykorzystywałyby przestarzałej już technologii chłodzenia statycznego. Nawet modele z aktywnym obiegiem powietrza, pomijając wyjątki takie jak BEKO BCN 130003, bazują na pojedynczym, obejmującym całe urządzenie obiegu. Wśród lodówek wolnostojących znajdziemy o wiele więcej sprzętów, które wykorzystują obieg podwójny, dzięki czemu zgromadzone w środku owoce i warzywa tracą znacznie mniej wilgoci. NeoFrost to również nieprzenikanie się zapachów pomiędzy komorami urządzenienia. Do tego dochodzi mrożenie bez szronu i brak konieczności rozmrażania, będące zaletami klasycznych No Frostów.


EVERFRESH+, CZYLI JESZCZE WIĘCEJ ŚWIEŻOŚCI


Everfresh+ to nowoczesna technologia Beko, niedostępna w lodówkach do zabudowy. Specjalnie skonstruowana pokrywa jednej z szuflad zmusza powietrze do równomiernej cyrkulacji wewnątrz jej komory, dzięki czemu zgromadzone w niej owoce i warzywa znacznie dłużej zachowują wilgoć, a co za tym idzie – także świeżość. Idealny poziom wilgotności wewnątrz szuflady sprawia, że nasza zielenina pozostanie świeża nawet do 30 dni, pozwalając nam nie tylko na większe zróżnicowanie posiłków, ale także na rzadsze robienie zakupów.


ACTIVE FRESH BLUELIGHT, CZYLI CIĄGŁOŚĆ FOTOSYNTEZY


Idealnym uzupełnieniem komory Everfresh+ jest technologia Active Fresh Bluelight. Intensywne, niebieskie światło podtrzymuje proces fotosyntezy w owocach i warzywach, dzięki czemu ich świeżość zostaje jeszcze bardziej przedłużona. W połączeniu z technologiami NeoFrost i Everfresh+ gwarantuje to, że na zawsze zapomnimy o wyrzucaniu zwiędłej sałaty czy brokułów, które poleżały w lodówce o jeden dzień za długo.

 

CO JESZCZE W LODÓWKACH WOLNOSTOJĄCYCH?


Do innych zalet lodówek wolnostojących należy zaliczyć większą różnorodność pod względem wymiarów (co może mieć duże znaczenie w przypadku większych rodzin) czy wyposażenie dodatkowe, takie jak dozowniki wody czy mini-bary. Warto też zauważyć, że wnętrza lodówek wolnostojących prezentują się nieporównywalnie lepiej niż ich zabudowanych odpowiedników. Wreszcie, ich poszerzająca się gama kolorystyczna pozwala nam „pobawić się" naszym wnętrzem. Przykładowo – szklane, czarne drzwi mogą być idealnym, estetycznym kontrapunktem w jasnej kuchni, współgrającym z innymi kuchennymi sprzętami w tym kolorze.

Więcej informacji o produktach i marce Beko znajduje się na stronie www.beko.pl