KAŻDEMU WEDŁUG POTRZEB trudny wybór lodówki - Max Kuchnie
KAŻDEMU WEDŁUG POTRZEB trudny wybór lodówki - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna BEKO KAŻDEMU WEDŁUG POTRZEB czyli trudny wybór...

BEKO


KAŻDEMU WEDŁUG POTRZEB czyli trudny wybór lodówki

Kiedy urządzamy swoje wymarzone wnętrze, często na pytanie „jaką lodówkę wstawiasz?" odpowiadamy „do zabudowy". Warto jednak mieć otwartą głowę i spojrzeć na inne opcje.

Lodówki do zabudowy

 

W przypadku lodówek do zabudowy trzeba stwierdzić jasno: poświęcamy część funkcjonalności na rzecz wyglądu. Poza nielicznymi, większość urządzeń tego typu to podstawowe lodówki statyczne. Lodówki do zabudowy – z racji odmiennej konstrukcji – są też najczęściej węższe i płytsze niż urządzenia w wariancie wolnostojącym. Warto o tym pamiętać, jeśli dużo gotujemy. Przewagą lodówek do zabudowy jest oczywiście... możliwość zabudowania. Dzięki temu możemy „schować" urządzenie i idealnie dopasować je do projektu kuchni. Warto jednak zastanowić się, czy względy estetyczne są dla nas ważniejsze niż użytkowe.

 

Lodówki wolnostojące combi

 

Dziś lodówki wolnostojące przestały być tylko podstawowym kuchennym narzędziem, które z definicji ma przede wszystkim dobrze działać, a dopiero potem dobrze wyglądać. Projektanci nowych urządzeń dokładają starań, by lodówki się podobały – czy to poprzez zastosowanie materiałów wysokiej jakości, czy przez umiejętne stosowanie stali nierdzewnej lub chromu. Modne stały się proste, surowe kształty bez zaokrąglonych boków, które kojarzyły się z białymi, szybko żółknącymi modelami z zeszłej dekady. W najlepszym położeniu znajdują się niewątpliwie fani czerni i bieli. Zyskujący ostatnio na popularności czarny kolor lodówki może wyglądać jeszcze lepiej, jeśli jest pokryty szkłem. Chłodziarko-zamrażarki ze szklanym frontem – np. czarnym – nie tylko nie pogorszą stanu wizualnego naszej kuchni, ale wręcz dodadzą jej blasku. Pamiętajmy jednak, że nie tylko front zdobi lodówkę. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie wolnostojące, zyskujemy możliwość korzystania z wielu przełomowych technologii, które są niedostępne w urządzeniach do zabudowy. Dwa obiegi powietrza w chłodziarce i zamrażarce (NeoFrost od Beko), umożliwiająca długie przechowywanie owoców i warzyw szuflada Everfresh+ czy stymulujący fotosyntezę system Active Fresh Bluelight to technologie, które wydatnie wpływają na komfort korzystania z chłodziarki.

 

Lodówki duże... i małe?

 

Zarówno duże rodziny jak i single znajdują się, wydawałoby się, w sytuacji bez wyjścia. „Standardowa" lodówka to urządzenie albo zdecydowanie za małe na ich potrzeby, albo – pozornie – za duże. Jeśli w naszym domu więcej jest dzieci niż dorosłych, warto rozważyć zakup lodówki typu side-by-side lub french door. Relatywnie wyższy koszt można zrównoważyć wysoką klasą energetyczną urządzenia, które faktycznie pozwoli nam zaoszczędzić na energii elektrycznej. Duże, dwu- lub czterodrzwiowe lodówki posiadają także całą gamę udogodnień, w rodzaju dyspenserów bieżącej wody czy filtrów antyzapachowych połączonych z jonizatorami.

Single i posiadacze małych mieszkań często zostają skuszeni zakupem lodówki podblatowej. Taką decyzję warto dobrze przemyśleć. Mała lodówka może pomieścić jeden czy dwa obiady, ale już podczas weekendu, kiedy odwiedzą nas znajomi, możemy mieć problem choćby z zapewnieniem odpowiedniej ilości lodu do napojów. Czasem warto więc poświęcić trochę miejsca i kupić urządzenie, które nie tylko będzie wydajniejsze, ale także – summa summarum – bardziej oszczędne.

Więcej informacji o produktach i marce Beko znajduje się na stronie www.beko.pl

Ustawienia prywatności Polityka prywatności