Kuchenne porady w 5 kolorach - Max Kuchnie
Kuchenne porady w 5 kolorach - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna BEKO Kuchenne porady w 5 kolorach

BEKO


Kuchenne porady w 5 kolorach

Urządzając kuchnię, już na samym początku stajemy przed ważkim problemem: kolorystyka. Biała, czarna... a może czerwona? Elegancka czy bardziej stawiająca na przytulność? Zadając sobie te pytania często zapominamy, że prócz mebli ważnym „składnikiem" przepisu na idealną kuchnię są także sprzęty AGD, które – nieodpowiednio dobrane – mogą całkowicie zburzyć nasz początkowy zamysł. Z tego względu postanowiliśmy zająć się tematem doboru koloru sprzętów AGD do – często – najważniejszego pomieszczenia w domu czy mieszkaniu.

Biel


Sprzęty AGD w kolorze białym doskonale sprawdzą się w minimalistycznych wnętrzach – najlepiej białych lub drewnianych, także połączonych z salonem. Biały piekarnik (np. BIM24301WCS) czy lodówka doskonale zleją się z pomieszczeniem, nie „strasząc" swoją obecnością w pokojach z aneksem. Białe sprzęty AGD wcale nie muszą być retro, a styl skandynawski to najgorętszy trend ostatnich lat. Aby jednak nie przesadzić z bielą, postaw na drewniane dodatki, które ocieplą wnętrze i sprawią, że Twoja kuchnia nabierze przytulnego charakteru.


Beż


Jeśli lubisz ciepłe pomieszczenia w barwach ziemi, nie ma sensu zakłócać ich surowymi, metalowymi sprzętami czy na siłę posiłkować się zasadą kontrastu. Beko ma w swojej ofercie urządzenia w kolorze Crystal Beż, w tym na przykład płytę indukcyjną HII64500FHTG, które idealnie wpasują się w takie pomieszczenia. Przy beżach należy jednak uważać by kuchnia nie stała się zbyt monotonna – dobrze dobrać ciemniejsze dodatki, na przykład w kolorze zielonym czy żółtym, tak by wnętrze nabrało charakteru.

 

Metal


Popularność kolorów metalicznych wynika w dużej mierze z tego, że przez długi czas był on jedyną alternatywną dla źle kojarzącej się bieli (zwłaszcza w przypadku lodówek) czy czerni (w przypadku piekarników). Obecnie sprzęty w kolorze inox znajdują miejsce w kuchniach w stylu nowoczesnym, ale świetnie będą wyglądać także w otoczeniu dodatków retro. Piekarniki czy płyty na metalu gazowe (np. HIAW64225SX) kojarzą się również z profesjonalizmem, a w zamkniętych kuchniach sprawdzą się jako elementy kontrastowe do frontów szafek czy blatów. Kupując sprzęt w kolorze inox zwróć uwagę, czy AGD wykonane jest z surowej stali, a nie wyłącznie malowane na ten kolor. Takie wykonanie zapewni większą trwałość oraz jednolitość kolorystyczną.

 

Grafit


Ciemna kuchnia nie musi być czarna. Odcienie szarości są coraz modniejsze i jeśli szukasz alternatywy dla urządzeń w kolorze inox, to Grafitowy Crystal wyśmienicie się sprawdzi, dodając Twojej kuchni klasy i jednocześnie nadając jej mniej „technologiczny" charakter. Grafit (sprawdź piekarnik BIM24400ZGCS) to także świetny wybór dla wszystkich, którzy lubią ciemne kolory, ale boją się, że czarny sprzęt będzie zbytnio wybijał się z barwy dominującej.


Czerń


Czarne szkło to wybór ponadczasowy, świetnie nadający się do kuchni kontrastowych
czy utrzymanych w ciepłych kolorach (np. czerwonych). Warto jednak pamiętać, że czarne AGD lepiej będzie prezentować się w dużych, przestronnych pomieszczeniach – w mniejszych warto zadbać o dobre doświetlenie. Plusem czerni jest również to, że nie wymaga dużej ilości dodatków.

Więcej informacji o produktach i marce Beko znajduje się na stronie www.beko.pl

Ustawienia prywatności Polityka prywatności