TRUDNY WYBÓR LODÓWKI - Max Kuchnie
TRUDNY WYBÓR LODÓWKI - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna BEKO TRUDNY WYBÓR LODÓWKI

BEKO


TRUDNY WYBÓR LODÓWKI

Kiedy urządzamy swoje wymarzone wnętrze, często na pytanie: „jaką lodówkę wstawiasz?", odpowiadamy: „do zabudowy". Poniekąd z góry zakładamy, że w nowoczesnym mieszkaniu nie ma miejsca na „niemodną" lodówkę wolnostojącą. Czy słusznie?

LODÓWKI DO ZABUDOWY


W przypadku lodówek do zabudowy trzeba stwierdzić jasno: poświęcamy część funkcjonalności na rzecz wyglądu. Większość urządzeń tego typu to podstawowe lodówki statyczne (wyjątkiem jest tu np. model BCN 130001 od Beko). Ponadto, kupując lodówkę do zabudowy, sporo osób zakłada, że jej wymiary wewnętrzne będą identyczne jak w przypadku „standardowej" chłodziarki. Jednak lodówki do zabudowy – z racji odmiennej konstrukcji – są najczęściej węższe i płytsze niż urządzenia w wariancie wolnostojącym. Przewagą lodówek do zabudowy jest oczywiście... możliwość zabudowania. Dzięki temu możemy „schować" urządzenie i idealnie dopasować je do projektu kuchni.


LODÓWKI WOLNOSTOJĄCE COMBI


Projektanci nowych lodówek wolnostojących dokładają starań, by lodówki się podobały – czy to poprzez zastosowanie materiałów wysokiej jakości, czy przez umiejętne stosowanie stali nierdzewnej lub chromu. Modne stały się proste, surowe kształty bez zaokrąglonych boków, które kojarzyły się z białymi, szybko żółknącymi modelami z zeszłej dekady. Popularny kolor inox (jasna stal) ma to do siebie, że jest neutralny i otoczenie go innymi barwami nie będzie stanowić problemu. Z kolei zyskujący ostatnio na popularności czarny kolor lodówki może wyglądać jeszcze lepiej, jeśli jest pokryty szkłem. Chłodziarko- -zamrażarki ze szklanym frontem (jak np. model CNA365E30ZGB od Beko) nie tylko nie pogorszą stanu wizualnego naszej kuchni, ale wręcz dodadzą jej blasku. Pamiętajmy jednak, że nie tylko front zdobi lodówkę. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie wolnostojące, zyskujemy możliwość korzystania z wielu przełomowych technologii, które są niedostępne w urządzeniach do zabudowy. Dwa obiegi powietrza w chłodziarce i zamrażarce (NeoFrost od Beko), umożliwiająca długie przechowywanie owoców i warzyw szuflada Everfresh+ czy stymulujący fotosyntezę system Active Fresh Bluelight to technologie, które wydatnie wpływają na komfort korzystania z chłodziarki.


LODÓWKI DUŻE... I MAŁE?


Zarówno duże rodziny jak i single znajdują się, wydawałoby się, w sytuacji bez wyjścia. „Standardowa" lodówka to urządzenie albo zdecydowanie za małe na ich potrzeby, albo – pozornie – za duże. Jeśli w naszym domu więcej jest dzieci niż dorosłych, warto rozważyć zakup lodówki typu side-by-side lub french door. Relatywnie wyższy koszt można zrównoważyć wysoką klasą energetyczną urządzenia, które faktycznie pozwoli nam zaoszczędzić na energii elektrycznej. Duże, dwu- lub czterodrzwiowe lodówki posiadają także całą gamę udogodnień, w rodzaju dyspenserów bieżącej wody czy filtrów antyzapachowych połączonych z jonizatorami. Single i posiadacze małych mieszkań często zostają skuszeni zakupem lodówki podblatowej. Taką decyzję warto dobrze przemyśleć. Mniejsze lodówki są nie tylko mało wydajne pod względem energetycznym i efektywnościowym (z racji na statyczny charakter pracy), ale również niepraktyczne. Mała lodówka może pomieścić jeden czy dwa obiady, ale już podczas weekendu możemy mieć problem choćby z zapewnieniem odpowiedniej ilości lodu do napojów. Czasem warto więc poświęcić trochę miejsca i kupić urządzenie, które nie tylko będzie wydajniejsze, ale także bardziej oszczędne.

Więcej informacji o produktach i marce Beko znajduje się na stronie www.beko.pl

Ustawienia prywatności Polityka prywatności