Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / FRANKE / Bateria na kapsułki VITAL od Franke

Bateria na kapsułki VITAL od Franke

Ulubione0

Franke Vital daje komfort stałego dostępu do czystej wody. Dzięki tej baterii filtrującej możemy cieszyć się jej znakomitą jakością i smakiem zawsze, kiedy tylko zapragniemy. Minimalistyczne, nowoczesne wzornictwo i innowacyjny filtr węglowy zapewniły baterii zwycięstwo w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów projektowych. Poznajcie Franke Vital, laureata tegorocznej nagrody Red Dot!

Franke

Źródło Witalności
Właściwe nawodnienie organizmu konieczne jest do utrzymania zdrowia. Jednak bardzo często sięgamy po wodę dopiero, gdy pojawia się pragnienie. To zdecydowanie za późno. O ile łatwiejsze będzie wypicie zalecanego 1,5 litra wody dziennie, jeśli będziemy ją mieć zawsze pod ręką. Bateria Franke Vital zainstalowana w kuchni to najlepszy sposób, by mieć domowe źródło krystalicznie czystej wody.

Prostota
Franke Vital to odpowiedź na poszukiwanie prostoty. Baterię bardzo łatwo jest zainstalować bez specjalistycznych narzędzi. Jej elegancki, minimalistyczny styl pasować będzie do każdej kuchennej aranżacji. Wysoka wylewka pozwala wygodnie zmywać naczynia i myć produkty spożywcze. Druga, mniejsza wyposażona jest w innowacyjny filtr kapsułkowy. Zatem, w odróżnieniu od innych baterii tego typu na rynku, nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych urządzeń pod szafką.

Mniej plastiku
W ciągu jednego tylko roku na świecie zużywanych jest kilkaset miliardów plastikowych butelek, które na wysypiskach i w oceanach rozkładają się przez setki lat. Franke Vital to średnio 500 butelek PET mniej rocznie w domu czteroosobowej rodziny. Jej instalacja pomaga więc chronić środowisko naturalne. Innowacyjny system Franke to również ulga dla domowego budżetu. Przeciętna rodzina może zaoszczędzić ponad 1700 zł przez 12 miesięcy, gdyż woda z baterii filtrującej jest pięć razy tańsza od tej kupowanej w sklepie. Dodatkowo nie musimy już dźwigać ciężkich zgrzewek.

Nanotechnologia
Woda w różnych regionach Polski różni się jakością. Na jej smak wpływa też stan instalacji. Higienicznym sposobem na stały dostęp do przyjemnej w smaku wody jest więc bateria filtrująca. Franke Vital oczyszcza wodę w trzystopniowym filtrze kapsułkowym. Filtr wstępny wyłapuje największe osady, takie jak rdza czy piasek. Kolejna membrana zatrzymuje mikrocząsteczki plastiku oraz 99% bakterii i wirusów. Ale sercem systemu jest aktywny węgiel. Nie tylko blokuje najmniejsze zanieczyszczenia rozpuszczalne, ale również pochłania chlor i nieprzyjemny zapach. Uzyskujemy czystą wodę o neutralnym i naturalnym smaku.

Wymiana filtra
Filtr Franke Vital zamknięty jest w niewielkiej kapsułce. Instalowany jest bezpośrednio nad wylewką wody i wystarcza na ponad dwa miesiące. Zbliżając się do 500 litrów konieczność jego wymiany zasygnalizuje nam dioda. Wówczas należy wymienić filtr np. w sklepie internetowym. Nowe przyjdą pocztą bezpośrednio na nasz domowy adres.

Schłodzona? Dlaczego nie!
Woda najlepiej gasi pragnienie. W upalny dzień chcemy tylko, aby była jeszcze dodatkowo schłodzona. Do systemu Franke Vital można dołączyć agregat chłodzący. Ma kompaktowe rozmiary i bez problemu mieści się w szafce pod zlewem. Szerokość 19,5 centymetra sprawia, że jest najmniejszy na rynku. Dzięki urządzeniu obniżamy temperaturę wody do 5-12°C (w zależności od temperatury wody dochodzącej do baterii). Produkty zwyciężające w Red Dot coraz częściej zwracają na siebie uwagę konsumentów. Ten tytuł to znak, iż mamy do czynienia z wzornictwem najwyższej próby.

Więcej informacji o produktach i marce Franke znajduje się na stronie www.franke.com

Zobacz również

Jesień ze smakiem. Kolekcja Frames by Franke

Jesień ze smakiem. Kolekcja Frames by Franke

Płyta gazowa z kolekcji Frames by Franke z pięcioma precyzyjnie regulowanymi, płaskimi planikami...

Kolekcja Franke Maris. Rodzinny wymiar gotowania

Kolekcja Franke Maris. Rodzinny wymiar gotowania

Linia Franke Maris obejmuje płytę indukcyjną, okap i zlewozmywak, dopasowane do siebie pod kątem...