Elegancka matowa czerń w kuchni - Max Kuchnie
Elegancka matowa czerń w kuchni - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna KERNAU Elegancka matowa czerń w kuchni

KERNAU


Elegancka matowa czerń w kuchni

Na wprowadzenie matowej czerni do kuchni sposobów jest wiele – od pełnej zabudowy poprzez sprzęty AGD aż po niewielkie detale. Nie ma wątpliwości, że czarna kuchnia to kuchnia elegancka, ale jak sprawić, by nie była przytłaczająca?

Kuchnia z charakterem

Czerń to kolor wyrazisty, a do tego – jak podpowiada praktyka – w nadmiarze może optycznie pomniejszać pomieszczenie. Czy zatem sprawdzi się jedynie w dużych kuchniach? Niekoniecznie. Co prawda, jeżeli w małej kuchni chcemy postawić na czarną zabudowę, lepiej będzie wybrać fronty na wysoki połysk, jednak wciąż nie oznacza to, że całkowicie musimy zrezygnować z matowego wykończenia. Czarną zabudowę możemy zestawić z jasnym tłem ścian, podłogi i sufitu – w ten sposób nie będzie ona przytłaczająca – i odwrotnie: czerń, na przykład w postaci dekoracji przestrzeni pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami, będzie stanowić świetną bazę dla jasnych frontów. W dużej kuchni nie musimy się ograniczać – tutaj dobrze prezentować będzie się nawet wersja totalna. Czerń pięknie łączy się także z ciepłymi odcieniami drewna – to dobry patent na dodanie pomieszczeniu przytulności. 

 

AGD w klasycznej czerni

Czarne sprzęty AGD w ostatnim czasie są, zdaje się, wybierane częściej niż najpopularniejsze dotąd urządzenia ze stali nierdzewnej. I trudno się tu czemukolwiek dziwić – w końcu idealnie wpisują się w aktualne trendy: stanowią odwzorowanie wyszukanego smaku i minimalizmu. Czy ciemne AGD może być jednak równie praktyczne co urokliwe? Może, o ile zdecydujemy się na urządzenia o wykończeniu matowym. Połyskliwą obudowę łatwo zabrudzić, chociażby pozostawiając na niej odciski palców. Mat jest pod tym względem o wiele bardziej użyteczny – ślady po palcach, ale i inne zabrudzenia, nie są na nim tak widoczne.

 

Czarne sprzęty i dodatki

Czarne sprzęty o matowym wykończeniu w swojej ofercie posiada polska marka Kernau. Znajdziemy tu zarówno duże AGD w postaci chociażby okapów o różnym przeznaczeniu: wyspowych czy do zabudowy, a także piekarników, jak i małych akcesoriów, takich jak baterie kuchenne. Okap Kernau KHC 0640 B jest urokliwy nie tylko z uwagi na czarną obudowę, ale także z racji w pełni przemyślanego designu – geometrycznego kształtu, prostej formy oraz minimalistycznego wzornictwa. Z kolei piekarnik Kernau KBO 0965 SK B to świetny wybór również i dla tych ceniących sobie funkcjonalność. Termoobieg 3D to funkcja umożliwiająca pieczenie 3 różnych potraw na wszystkich trzech poziomach z zachowaniem równomiernego rozkładu temperatury. Prawdziwym hitem stylowej kuchni może okazać się bateria kuchenna w czarnym macie. Model marki Kernau KWT 26 MATT BLACK z wysoką, wyjmowaną wylewką i magnetycznym zaczepem dodatkowo zapewni wysoki komfort pracy w kuchni. Mały detal doda pomieszczeniu klasy oraz pewnością nie będzie przytłaczał.

 

Produkty: KWT 26 MATT BLACK, KHC 0640 B są niedostępne w ofercie Kernau.