KLASY ENERGETYCZNE W URZĄDZENIACH AGD KERNAU - Max Kuchnie
KLASY ENERGETYCZNE W URZĄDZENIACH AGD KERNAU - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna KERNAU KLASY ENERGETYCZNE W URZĄDZENIACH AGD

KERNAU


KLASY ENERGETYCZNE W URZĄDZENIACH AGD

Zanieczyszczenie środowiska jest jednym z podstawowych światowych problemów. Nikogo nie dziwi fakt, że współcześnie dąży się do oszczędzania zasobów naturalnych. Dlatego też urządzenia, które zużywają energię elektryczną, czy wodę stają się coraz bardziej oszczędne, jednocześnie zachowując sprawność działania i wszystkie dotychczasowe funkcje. Ma to bezpośredni i zarazem pozytywny wpływ na zasobność portfeli samych użytkowników sprzętów. Im bardziej oszczędne urządzenie, tym mniejsze rachunki przyjdzie nam zapłacić. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej o energooszczędności w świecie AGD, by móc świadomie inwestować w tego typu sprzęty.

Kuchnia i sprzęty AGD w niej ulokowane pochłaniają znaczną część domowego budżetu. Do swej pracy potrzebują energii elektrycznej. Część z nich korzysta z niej właściwie cały czas, dlatego tak ważne jest, by wszystkie urządzenia były energooszczędne. Podczas zakupów sprzętów AGD warto zwracać uwagę na etykiety energetyczne, które producenci zobowiązani są umieszczać na swych produktach. Dzięki nim konsumenci są w stanie porównać zużycie energii przez poszczególne urządzenia i wybrać odpowiedni model.

Najbardziej energooszczędne są urządzenia oznaczone literą A. Im dalsza litera alfabetu, tym urządzenie jest mniej energooszczędne, do swej pracy zużywa więcej prądu i generuje wyższe rachunki. W sklepach możemy spotkać też sprzęty oznaczone symbolami A+, A++. Są one jeszcze bardziej energooszczędne. Klasy te oznaczają nowe standardy jakości. Mają ogromny wpływ na koszty ich późniejszej eksploatacji urządzeń.


Najważniejsza lodówka

Urządzeniem, na które warto zwrócić największą uwagę podczas energooszczędnych zakupów jest chłodziarka i/lub chłodziarko-zamrażarka. To jedne z nielicznych sprzętów, które pracują właściwie przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Nie sposób sobie wyobrazić odłączania lodówki na kilka godzin, musi ona cały czas chłodzić lub mrozić – tylko wtedy mamy gwarancję świeżości przechowywanych w niej produktów. Jest to więc kolejny sprzęt AGD, który najlepiej zakupić właśnie w klasie A. To pozwoli również na sporą oszczędność. Klasa energetyczna A+ redukuje nawet 20% kosztów energii elektrycznej. Takie rozwiązanie to więc nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również dbałość o środowisko naturalne. Chłodziarko-zamrażarka KFRC 18161 NF EX z oferty polskiej marki KERNAU to sprzęt w klasie A+, który idealnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Co więcej, funkcję modelu takie jak No Frost pozwalają chłodzić bez wytwarzania szronu. Zwiększa to efektywność pracy chłodziarki, a co za tym idzie pośrednio obniża rachunki za prąd.


Pralka, która zużyje mało energii

Pranie robimy często, to konieczność i nie ma tutaj mowy o tym, aby z niej zrezygnować. W domu, w którym mieszkają dzieci to wręcz codzienna czynność. Wybór pralki o klasie energetycznej A jest więc jak najbardziej wskazany. W perspektywie czasu daje to bowiem ogromne oszczędności. W ofercie marki KERNAU można zakupić nowoczesne pralki w wysokiej klasie energetycznej, które pozwolą na imponujące oszczędności. Jednym z modeli godnych polecenia jest pralka KFWM 856142. To sprzęt w klasie A+++, czyli rozwiązanie idealne. Co więcej, jest to model z systemem Anti-Alergic. Znaczy to, że pranie w tej pralce polecane jest każdemu alergikowi, ponieważ urządzenie jest w stanie usunąć z odzieży 7 najczęściej występujących alergenów oraz 4 rodzaje bakterii.


Nie tylko symbole

Wybierając konkretny model dobrze jest też wziąć pod uwagę ilość energii, jaką zużywa on podczas swej pracy. Taka wartość podawana jest na etykiecie produktu, zwykle jest ona określana w ilości kWh zużywanych w ciągu roku. Im będzie ona mniejsza, tym lepiej dla naszego portfela. Jeśli planujemy zakup sprzętu używającego do swej pracy wodę jak np. zmywarka, czy pralka automatyczna, koniecznie zapoznajmy się z informacją ile tej wody zużywa rocznie i weźmy również ten parametr pod uwagę.


Energooszczędne sprzęty AGD

Wyższa klasa energetyczna to jednocześnie mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie mniejsze koszty za rachunki. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że codzienne, nawet bardzo krótkie, użytkowanie danego urządzenia elektrycznego, przyczynia się do tego, że w efekcie pobór energii jest naprawdę duży. Warto więc inwestować w sprzęty AGD o wysokiej klasie energetycznej. Co prawda cena ich zakupu może być wyższa, ale to tak naprawdę szybko zwraca się w trakcie późniejszego użytkowania sprzętu – właśnie ze względu na energooszczędność.
 

Więcej informacji o produktach i marce Kernau znajduje się na stronie www.kernau.com