Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / KERNAU / Wyciąg czy pochłaniacz?

Wyciąg czy pochłaniacz?

Ulubione0

Współczesna kuchnia potrzebuje nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań, dlatego nie sposób wyobrazić sobie tego pomieszczenia bez okapu lub pochłaniacza oparów. Jeżeli cenisz sobie oszczędność, łatwość użytkowania i bezpieczeństwo, okapy KERNAU są stworzone właśnie dla Ciebie! Nasze urządzenia to zaawansowana technologia, estetyczny wygląd i funkcjonalność. Doskonale dobrane parametry urządzeń sprawiają, że można je instalować właściwie w każdej kuchni.

KERNAU

IDEAŁ DLA KAŻDEGO

 

Nie ma wątpliwości, że każda kuchnia, bez względu na styl i charakter, powinna być wyposażona w okap. Pozwoli on na usunięcie zapachów, oparów i pary wodnej powstających podczas gotowania. Ma to niebagatelne znaczenie w tak szczególnym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań, by stworzyć urządzenia doskonałe, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. W ofercie KERNAU znajdziesz więc szeroki wybór rodzajów, form, kształtów, kolorów, od bardzo nowoczesnych, niejednokrotnie wręcz futurystycznych okapów wyspowych, przez różnorodne urządzenia kominowe, na teleskopowych kończąc. Wszystkie doskonale prezentują się na tle kuchennej zabudowy, subtelnie ją uzupełniając.
W zależności od indywidualnego gustu, stylu i kolorystyki kuchni możesz wybrać model prostokątny, owalny, okrągły, ścięty, z giętym szkłem, w kolorze czerni, bieli, inox i wiele innych. Wśród bogatej gamy produktowej znajdują się też modele specjalnie dedykowane kuchniom urządzonym w stylu wiejskim lub rustykalnym – o czaszy w kolorze Kości Słoniowej z drewnianą niekonserwowaną ramą w kolorze dębu lub olchy. Różnorodność dostępnych okapów gwarantuje, że każdy znajdzie w naszej ofercie produkt dla siebie.
 

STEROWANIE NA MEDAL
 

Nasze okapy sprawnie i cicho oczyszczają powietrze, przywracając mu odpowiednią wilgotność. Są przy tym niezwykle łatwe w obsłudze za sprawą bardzo praktycznego sterowania. W zależności od wybranego modelu sterowanie może być:

  • mechaniczne: suwakowe lub za pomocą pokręteł typu Push-Push
  • elektroniczne: typu Soft-Touch lub sensorowe.
  • niezwykle nowatorskie i wygodne - za pomocą pilota!


Konkretny rodzaj zależy od modelu i zastosowanych w nim funkcji dodatkowych.
 

JAK DOBRZE WYBRAĆ?
 

Wybór okapu wcale nie jest tak trudny, jak może się to wydawać. Swą decyzję uzależnij od kilku czynników: stylu kuchni, indywidualnego gustu i przede wszystkim kubatury pomieszczenia. Aby okap w 100 % spełniał swe funkcje i efektywnie pochłaniał opary, musi mieć odpowiednią wydajność. Obliczysz ją mnożąc całkowitą kubaturę kuchni przez 6. Otrzymany wynik, to optymalna wydajność, jaką powinno mieć Twoje urządzenie.
Wśród okapów KERNAU z pewnością znajdziesz odpowiedni dla potrzeb Twojej kuchni. Nasze sprzęty, w zależności od modelu, pracują z różną wydajnością, nawet do 800 m3/h! Możesz też regulować siłę ciągu wybierając, odpowiedni w danej chwili, stopień pracy wentylatora.


CIII...CHO

 

Z pewnością cenisz sobie komfort i ciszę. Jest to szczególnie istotne, jeśli często gotujesz i spędzasz dużo czasu w kuchni. Najchętniej rozmawiałbyś wtedy z domownikami lub słuchał ulubionej muzyki, a nie pracującego na pełnych obrotach okapu kuchennego. Ze sprzętami KERNAU nie musisz się o to obawiać.
Wszystkie nasze okapy wyposażone są w silniki renomowanych producentów, które spełniają wszelkie, nawet najbardziej rygorystyczne normy odnośnie poziomu emitowanego hałasu. Dostarczamy Ci więc urządzenia idealnie wyciszone, które w żaden sposób nie będą irytować nikogo odgłosem swojej pracy.
 

JASNO WSZĘDZIE
 

Dobre oświetlenie blatu roboczego i płyty grzewczej to podstawa funkcjonalnej kuchni. Kierując się tą zasadą wyposażyliśmy nasze okapy w nowoczesne, bardzo wydajne i zaawansowane technologicznie oświetlenie halogenowe lub ledowe. Poprawia ono w znaczny sposób komfort gotowania, pozwala na zobaczenie wszystkich szczegółów potrawy oraz na łatwe ocenianie etapu, na jakim znajdują się przyrządzane dania.
Zastosowane świetlówki dają jasne, równomierne światło, ograniczając jednocześnie zużycie energii elektrycznej. Co więcej, niektóre modele wyposażone są w dekoracyjne podświetlenie okapu z regulacją natężenia, pozwalające w dowolnej chwili stworzyć odpowiedni klimat w kuchni, co ma niebagatelne znaczenie dla przebywających w niej osób.
 

NIEZAWODNE, SKROJONE NA MIARĘ
 

Nasze okapy swym designem i formą wpiszą się praktycznie w każdą kuchnię, bez względu na styl, w jakim jest urządzona. Co więcej, bogata gama produktów KERNAU pozwala na montowanie urządzeń nawet w najbardziej nietypowych pomieszczeniach, we wnętrzach o problematycznym układzie (np. na skosach), czy w kuchniach pozbawionych możliwości odprowadzania oparów do komina. Jest to szczególnie istotne w mieszkaniach, czy budynkach, w których nie można wykonać tego typu podłączeń.
Dlatego też stworzyliśmy sprzęty, które mogą pracować zarówno w obiegu otwartym (tradycyjne okapy), jak i zamkniętym (pochłaniacze, których nie trzeba podłączać do kanałów wentylacyjnych). Wyposażone są one dodatkowo w szczelinowe systemy zasysania oparów oraz specjalne, wymienne filtry węglowe, które nie tylko pochłaniają zapachy, ale i wilgoć, doskonale oczyszczając powietrze.
Okapy KERNAU są niezawodne, czego dowodem jest gwarancja udzielana aż na 2 lata! Nasi klienci mają też do dyspozycji ogólnopolską sieć serwisową, dostępną w 120 punktach.
 

WRAZ Z ZAKUPEM OTRZYMASZ 2 LATA PEŁNEJ GWARANCJI NA OKAPY KERNAU.

Zobacz również

Duet doskonały - Zlewy stalowe i baterie

Duet doskonały - Zlewy stalowe i baterie

BOGATY ASORTYMENT Kierując się różnymi potrzebami i gustami konsumentów oddajemy w Twoje...

KERNAU - polska marka ekspertem w tworzeniu produktów AGD

KERNAU - polska marka ekspertem w tworzeniu...

Nasze produkty cechują  się niskim zużyciem prądu i wody, wszystko po to, by zadbać o portfele...