Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / PYRAMIS / AS - Antiseptic Surface

AS - Antiseptic Surface

Ulubione0

Jak pomagamy utrzymać zlew w sterylnej czystości.

m.borysow

AS - Antiseptic surface - powierzchnia antybakteryjna zlewozmywaków Pyramis uzyskiwana przy wykorzystaniu nanotechnologii.


Na etapie przygotowywania do mieszanki składającej się z żywicy i wypełniaczy mineralnych dodawany jest roztwór koloidalny srebra. Nanocząsteczki srebra zostają rozprowadzone równomiernie w całej masie materiału zlewozmywaka. Dzięki temu pozostają one aktywne przez cały okres używania zlewozmywaka uaktywniając się w czasie jego ścierania i nie podlegając spłukaniu ani starciu z powierzchni jak to ma miejsce przy zastosowaniu różnych powłok.
Antybakteryjne właściwości srebra były znane już w starożytności. Stosowanie srebrnych pucharów miało działać odkażająco na wodę. Źródła podają również, ze dawano dzieciom do ssania srebrne łyżeczki, stosowano drobno zmielone srebro jako lekarstwo, stosowano też srebrne implanty. Obecnie medycyna stosuje również srebro w postaci roztworów koloidalnych.


Srebro koloidalne nie jest związkiem chemicznym zawierającym srebro, lecz czystym srebrem metalicznym zawieszonym w wodzie. Niewidzialne gołym okiem cząstki srebra o rozmiarach rzędu 1,5 do 5 nm (1 nanometr = 10-9 metra) są w stanie wnikać do wnętrza organizmów bakterii, które mają o wiele większe rozmiary, rzędu 350 do 1000 nm i niszczyć je. Srebro koloidalne jest nietoksyczne, niszczy grzyby, pleśń i większość bakterii, działa odkażająco, jest bezbarwne, nie ma zapachu. Dzięki rozwiniętej w ostatnich latach nanotechnologii zastosowanie antybakteryjnych własności srebra przybrało nowy wymiar. Zlewozmywak to idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Jest tam woda i resztki organiczne, więc muszą być i bakterie. Można je niszczyć stosując agresywne dla Ciebie i środowiska środki chemiczne. Ale można też wykorzystać technologię Antiseptic Surface. Ten system działa sam, cały czas, skutecznie.

Zobacz również

Najczęstsze pytania dotyczące zlewozmywaków granitowych

Najczęstsze pytania dotyczące zlewozmywaków...

1.    Co to jest zlewozmywak granitowy? Odp.: Nazwa zlewozmywak granitowy przyjęła się dla...

Stal – ponadczasowe rozwiązania

Stal – ponadczasowe rozwiązania

Zlewozmywaki stalowe od lat cieszą się powodzeniem wśród klientów. Co więcej w opinii wielu...