Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / PYRAMIS / Stal – ponadczasowe rozwiązania

Stal – ponadczasowe rozwiązania

Ulubione0

Nowe rozwiązania w gamie zlewozmywaków stalowych.

m.borysow

Zlewozmywaki stalowe od lat cieszą się powodzeniem wśród klientów. Co więcej w opinii wielu sprzedawców dobry zlewozmywak stalowy jest produktem ponadczasowym, nie poddającym się tak szybko zmianom trendów, jak zlewozmywaki z konglomeratu.


Najlepszej jakości zlewozmywak stalowy wykonany jest ze stali nierdzewnej określanej potocznie jako stal chromowo-niklowa 18/10. Dodatkowo firma Pyramis używa zawsze stali o symbolu AISI 304, która jest najlepszym tworzywem do produkcji zlewozmywaków zapewniającym zarówno wytrzymałość na bardzo wysokie temperatury do 550 ˚C ( zlewozmywaki granitowe wytrzymują temperaturę do 280˚C), korozję, jak i pozwalającym na tłoczenie bardzo głębokich i pojemnych komór, jak np. w zlewozmywakach serii Athena, które oprócz tego cechuje bardzo atrakcyjny kształt i forma.


Zlewozmywaki stalowe montowane są jako wersje nakładane. Coraz większą popularnością cieszą się zlewy podwieszane. Jednak największą grupą są zlewozmywaki wbudowywane. Produkty tej kategorii mogą mieć różne wykończenie krawędzi, które wpływa nie tylko na wygląd zlewozmywaka, ale również na jego funkcjonalność. Występują tutaj brzegi, w których szyna mocująca zaczepy powstaje w efekcie kilkukrotnego zagięcia stali w procesie produkcyjnym lub też jest spawana jako osobny element do krawędzi zlewu. Ta metoda pozwala na obniżenie wysokości rantu zlewu, co bezpośrednio wpływa na jego funkcjonalność. Do tej kategorii należy grupa zlewozmywaków montowanych na równi z powierzchnią blatu, czyli tzw FLUSHMOUNT, która ostatnio cieszy się największym zainteresowaniem projektantów.

 

Jest to system montażu pozwalający na umiejscowienie zlewu, którego rant licuje z blatem (wtedy wycięcie otworu przygotowuje producent mebli, gdyż tolerancja błędu wycięcia otworu wynosi tylko 0,1 mm) lub rant wystaje tylko na grubość stali, czyli około 1 mm nad blatem. Montaż odbywa się podobnie, jak tradycyjnego zlewu wpuszczanego. Dzięki temu powierzchnia robocza wokół zlewozmywaka nie tylko wygląda atrakcyjnie, ale jest również łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Dodatkowo zlewozmywaki FLUSHMOUNT nadają ekskluzywnego charakteru naszej kuchni. Warto wspomnieć, że do tej pory ceny zlewozmywaków FLUSHMOUNT przekraczały 2 000 zł.

 

Firma Pyramis wprowadziła niedawno nowe serie zlewozmywaków montowanych w tym systemie. Są to Athena 86x50 1B1D FM w cenie detalicznej 789 zł, Athena 100x50 1 1/2B1D FM w cenie 939 zł. Wspomniane modele wyposażone są w korek automatyczny oraz dodatkowo polerowane. Słowo polerowane powinno być umieszczone w cudzysłowie, gdyż za pomocą specjalnych szczotek powierzchnia zlewu staje się jednolicie pół-matowa.

 

Oprócz serii Athena firma Pyramis posiada inne, równie atrakcyjne modele w systemie montażu FLUSHMOUNT. Należy do nich rodzina ASTRIS o bardzo nowoczesnym kształcie. Występują tu modele z kołnierzem na baterie lub bez oraz rodzina Pella. Obie serie posiadają zaokrąglone narożniki komór, co znacznie ułatwia utrzymanie ich w czystości. Do wspomnianych serii firma Pyramis oferuje dużą ilość dodatkowego osprzętu, jak miski ociekowe, deski i koszyki. Wyposażony w akcesoria zlewozmywak staje się nie tylko miejscem, w którym zmywamy naczynia, ale również znacznie ułatwia przygotowywanie potraw, które wykonamy na zlewozmywaku, a dzięki montażowi FLUSHMOUNT szybciej niż zwykle pozostawimy naszą kuchnię w czystości.

Zobacz również

Crystalon

Crystalon

Dla osób, które chcą mieć oryginalne i ekskluzywne rozwiązania w kuchn i wprowadziliśmy do...

AS - Antiseptic Surface

AS - Antiseptic Surface

AS - Antiseptic surface - powierzchnia antybakteryjna zlewozmywaków Pyramis uzyskiwana przy...