Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / SAMSUNG / Samsung Dual Cook - nowoczesne piekarniki, które...

Samsung Dual Cook - nowoczesne piekarniki, które oszczędzają czas i energię

Ulubione0

Technologia Dual Cook wykorzystywana w najnowszej generacji piekarników firmy Samsung wnosi nową jakość w codzienne przygotowywanie posiłków. Dzięki urządzeniom z tym rozwiązaniem można przyrządzić kilkudaniowy posiłek w krótszym czasie i oszczędzić energię elektryczną. Jak to możliwe?

samsung

Piekarniki Samsug z technologią Dual Cook posiadają dwie niezależne komory, w których można przygotowywać równolegle dwie, nawet najbardziej różniące się od siebie potrawy, np. pieczeń i deser, bez obawy o to, że zapachy lub aromaty się wymieszają. jak to możliwe? Dzięki specjalnemu separatorowi, który rozszerza się pod wpływem temperatury, komory urządzenia perfekcyjnie rozdzielają się. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin wieloosobowych, a także pasjonatów sztuki kulinarnej, którzy lubią eksperymentować i zaskakiwać swoich gości wyjątkowymi daniami.

Piekarniki, które oszczędzają czas i energię
Rosnąca popularność piekarników z technologią Dual Cook wśród konsumentów wynika z potrzeby oszczędności czasu i energii. Użytkownik piekarnika oszczędza czas zyskując możliwość przygotowywania dwóch potraw jednocześnie. Dzięki bardzo wielu dostępnym trybom i programom pieczenia można dobrać niemal perfekcyjnie odpowiedni dla przygotowywanej potrawy. W piekarniku z technologią Dual Cook można przygotować też mniejsze danie, włączając tylko jedną komorę pieczenia. Z kolei po wyjęciu separatora, możemy upiec bardzo duży posiłek wykorzystując całą przestrzeń piekarnika (o pojemności do 75 litrów). Każda z trzech komór piekarnika Samsung Dual Cook (górna, dolna i całe urządzenie) uzyskała w testach poziom efektywności energetycznej A. Oznacza to mniejsze zużycie energii oraz niższe rachunki za prąd. 

Najnowsza generacja piekarników z technologią Dual Cook
Piekarniki Samsung to najnowsze rozwiązania dla osób, które często urządzają rodzinne spotkania, są zapracowane i nie mogą sobie pozwolić na spędzenie kilku godzin w kuchni. Istotną cechą, szczególnie przydatną dla prawdziwych pasjonatów sztuki kulinarnej  jest duża liczba trybów (24) i programów (40), w tym tryb ProRoasting, dostępny w niektórych modelach. Wybierając tę opcję mięso najpierw opiekane jest w temperaturze 220°C, tak aby zamknąć pory i zapobiec jego wysuszeniu, a następnie temperatura zostaje obniżona do wcześniej wybranej. Taki sposób pieczenia idealnie pasuje do długotrwałego pieczenia w niskiej temperaturze, tzw. slow cooking. W efekcie konsument może cieszyć się smakiem doskonale wypieczonego i soczystego mięsa.

Intuicyjne sterowanie i samoczyszczenie
Innym przełomowym rozwiązaniem zastosowanym w niektórych piekarnikach Dual Cook jest system Guide Lighting. to zestaw podświetlonych ikon umożliwiających intuicyjne sterowanie urządzeniem i szybki wybór preferowanego trybu, czasu i temperatury pieczenia. Usprawnieniem poprawiającym komfort użytkowania piekarników jest także funkcja Soft Closing. Wyjmowanie gorących potraw z piekarnika jest dzięki niej łatwe i szybkie jak nigdy dotąd, a drzwi piekarnika zamykają się łagodnie i niemal bezgłośnie. Z kolei prowadnice teleskopowe Easy Glide zapewniają niespotykaną w zwykłych piekarnikach stabilność i płynność przy wysuwaniu potraw z piekarnika. Warto wspomnieć również o rozwiązaniu najbardziej czasochłonnego problemu związanego z czyszczeniem piekarnika. 

W większości modeli Dual Cook wykorzystywane jest czyszczenie katalityczne, natomiast w urządzeniu NV75J7570RS - czyszczenie pyrolityczne. W trakcie cyklu czyszczenia pyrolitycznego temperatura wewnątrz piekarnika wzrasta do około 500°C, dzięki czemu wszystkie zabrudzenia (tj. tłuszcz i resztki jedzenia) ulegają zwęgleniu i zostają zamienione w łatwy do usunięcia popiół.

Najnowsza generacja piekarników z technologią Dual Cook wyposażona jest także w inne udogodnienia, takie jak: blokadę bezpieczeństwa, timer i zegar kuchenny, wyposażenie dodatkowe: 2 blachy do pieczenia, ruszt, rożen, a także płytę CD z książką kucharską. Korzystanie z tych urządzeń sprawi, że przeniesiemy gotowanie na jeszcze wyższy poziom. 

Więcej informacji o produktach i marce Samsung na stronie www.samsung.com/pl/home

Zobacz również

Przestrzeń kulinarnych inspiracji

Przestrzeń kulinarnych inspiracji

To już rok odkąd Cook Story by Samsung zaprasza w swoje progi chętnych do nauki adeptów sztuki...

Postaw na czerń

Postaw na czerń

Czarne szkło Lodówki RSH5ZLBG oraz RL55VTEBG wykonane są z pięknego, czarnego szkła. Lodówka...