Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / SMEG / Guido Canali & SMEG

Guido Canali & SMEG

Ulubione0

Rozumiemy, że gdy jeśli się je z wyczuciem połączy - powstaną piękne i ponadczasowe obiekty. Konsekwencją tej wiedzy i pasji są bliskie relacje robocze, które firma nawiązała z wybranymi architektami należącymi do najbardziej znanych i pożądanych na świecie, takimi jak Renzo Piano, Mario Bellini i Guido Canali, a ostatnio do tej grupy dołączył urodzony w Australii projektant Marc Newson.

Smeg

Wszyscy z nich zaprojektowali linię urządzeń dla SMEG. Każdy z tych specjalistów wniósł swój wkład w definicję Smeg - Technologia i Styl - tworzenia sprzętów, które wyrażają niepowtarzalny styl, doskonale łącząc design, parametry pracy i dbałość o szczegóły.

 

Guido Canali jest twórcą symbolu identyfikującego najbardziej znaną linię Classica. Jest ona powszechnie uważana jako elegancka i ponadczasowa, a także za zwiastuna i przedstawiciela nowoczesnej interpretacji stylu klasycznego.
Przez wiele lat Guido Canali pracował nad przywróceniem świetności niektórym niezwykłym budowlom historycznym, w tym National Gallery w Parmie, Santa Maria della Scala w Sienie i Muzeum Katedry na głównym placu w Mediolanie.

 

W zakresie projektów rewitalizacji, doprowadził do przemiany dawnej dzielnicy fabryk tytoniu w Mediolanie w kompleks kulturalny, wraz z budynkami mieszkalnymi i komercyjnymi. Równie istotne z punktu widzenia interpretacji przestrzeni życia i pracy są liczne kompleksy mieszkaniowe "Padana" (obszar geograficzny, w północnych Włoszech ) i biur, takich jak siedziba Smeg, fabryk i siedziby firmy Prada.

 

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, co ten słynny architekt ma do powiedzenia na temat architektury, produktów tworzonych dla Smeg i jego wieloletniej współpraca z firmą.

Zobacz również

Oszczędna forma i czytelne linie to gustowny i oryginalny design.

Oszczędna forma i czytelne linie to gustowny i...

Classica to nazwa nadana dla pierwszej linii stylistycznej Smeg, która została opracowana we...

Polityka proekologiczna

Polityka proekologiczna

„Zielona" siedziba firmy   Siedziba firmy Smeg została uznana za jedno z najbardziej...