Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / SMEG / Guido Canali & SMEG

Guido Canali & SMEG

Ulubione0

Rozumiemy, że gdy jeśli się je z wyczuciem połączy - powstaną piękne i ponadczasowe obiekty. Konsekwencją tej wiedzy i pasji są bliskie relacje robocze, które firma nawiązała z wybranymi architektami należącymi do najbardziej znanych i pożądanych na świecie, takimi jak Renzo Piano, Mario Bellini i Guido Canali, a ostatnio do tej grupy dołączył urodzony w Australii projektant Marc Newson.

Smeg

Wszyscy z nich zaprojektowali linię urządzeń dla SMEG. Każdy z tych specjalistów wniósł swój wkład w definicję Smeg - Technologia i Styl - tworzenia sprzętów, które wyrażają niepowtarzalny styl, doskonale łącząc design, parametry pracy i dbałość o szczegóły.

 

Guido Canali jest twórcą symbolu identyfikującego najbardziej znaną linię Classica. Jest ona powszechnie uważana jako elegancka i ponadczasowa, a także za zwiastuna i przedstawiciela nowoczesnej interpretacji stylu klasycznego.
Przez wiele lat Guido Canali pracował nad przywróceniem świetności niektórym niezwykłym budowlom historycznym, w tym National Gallery w Parmie, Santa Maria della Scala w Sienie i Muzeum Katedry na głównym placu w Mediolanie.

 

W zakresie projektów rewitalizacji, doprowadził do przemiany dawnej dzielnicy fabryk tytoniu w Mediolanie w kompleks kulturalny, wraz z budynkami mieszkalnymi i komercyjnymi. Równie istotne z punktu widzenia interpretacji przestrzeni życia i pracy są liczne kompleksy mieszkaniowe "Padana" (obszar geograficzny, w północnych Włoszech ) i biur, takich jak siedziba Smeg, fabryk i siedziby firmy Prada.

 

Obejrzyj film, aby dowiedzieć się, co ten słynny architekt ma do powiedzenia na temat architektury, produktów tworzonych dla Smeg i jego wieloletniej współpraca z firmą.

Zobacz również

Doskonałość włoskiego wzornictwa oraz zamiłowanie do domu.

Doskonałość włoskiego wzornictwa oraz...

Pomijając względy estetyczne, tożsamość Smeg jest wyrazem jego włoskich korzeni oraz...

Ponadczasowy styl - Linia wzornicza Coloniale

Ponadczasowy styl - Linia wzornicza Coloniale

Linia Coloniale jest szansą przeżyci ciepłych i bliskich chwil z kuchnią z przeszłości....