6 zasad przechowywania żywności - Max Kuchnie
6 zasad przechowywania żywności - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna WHIRLPOOL 6 zasad przechowywania żywności

WHIRLPOOL


6 zasad przechowywania żywności

Wedłg danych statystycznych Banków Żywności, co roku, na świecie wyrzuca się ok. 1,3 mld ton jedzenia. Jedynie w Europie marnujemy 100 mln ton żywności rocznie, co stanowi 16% zakupionych produktów spożywczych. Aż 35% Polaków przyznaje się, że wyrzuca jedzenie. Warto zastanowić się co zrobić, aby zmniejszyć liczbę marnowanej zywności, a tym samym zaoszczędzić? Przede wszystkim warto poznać podstawowe zasady jej przechowywania przy wsparciu odpowiednich technologii. 

Zanim kupisz - sprawdź czy potrzebujesz?

Ilość wyrzucanego jedzenia zmniejszymy nie tylko poprzez dbanie o miejsce, w którym je przechowujemy, ale także kupując jedynie te produkty, które są nam niezbędne. Dlatego przed wyjściem na zakupy należy: zaplanować menu na nadchodzące dni i oprzeć się na produktach, które już są w domu, a lista zakupów powinna być bardzo szczegółowa, aby nie dublować składników. Nie należy też wychodzić z domu głodnym oraz ostrożnie korzystać z promocji zwracając uwagę na terminy przydatności do spożycia.


Jak przechowywać jedzenie?

Nie wszystkie produkty spożywcze powinny znajdować się w lodówce. W temperaturze pokojowej przechowujemy m.in. pieczywo, makarony, kasze, przetwory, nieotwarte napoje i oliwę z oliwek. W chłodziarce natomiast: warzywa, owoce, nabiał, wędliny, tłuszcze, potrawy garmażeryjne oraz napoje. Produkty ustawiajmy zgodnie z ich terminem przydatności do spożycia, z przodu z najkrótszą datą ważności.


Zadbaj o opakowanie

Dobrym sposobem na przechowywanie jedzenia są pojemniki próżniowe, które chronią żywność przed wilgocią i powietrzem. Ograniczają rozwój bakterii i drobnoustrojów, dzięki czemu przechowywane produkty pozostają świeże na dłużej. 


Zwróć uwagę na półkę

Nie umieszczajmy produktów z surowych z gotowymi do spożycia. Warto też pamiętać o odpowiednich półkach - na najwyższej przechowuje się gotowe potrawy, na środkowej tłuszcze, nabiał, sałatki i konserwy; na dolnych - mięso i surowe produkty, a w szufladach warzywa, owoce i soki. Właśnie w szufladzie warto umieścić pochłaniacz zapachów Fresh Box Wpro, który pochłania etylen odpowiadający za przyspieszone dojrzewanie owoców i warzyw.


Nie zamrażaj więcej niż jeden raz

Zamrażając jedzenie zaraz po jego zakupie przedłużamy jego trwałość i przydatność do spożycia przedłużamy jego trwałość i przydatność  do spożycia. Warto je podzielić na mniejsze porcje i zapakować folię do przechowywania żywności. 


Żywność należy:

  • przechowywać w stanie zamrożonym do daty przydatności do spożycia
  • nie rozmrażać przed gotowaniem
  • przed użyciem dokładnie rozmrozić i zużyć w ciągu 24 godzin.

 

Zadbaj o najwyższej jakości technologię

Jedzenie pozostanie świeże na dłużej jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich zasad. Warto jednak zainwestować w technologię, która zrobi to za nas. Takie lodówki dostępne są w nowej ofercie marki Whirlpool. Linia lodówek Supreme No Frost jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów i doskonale przechowuje żywność.

A to wszystko za pomocą zastosowanych technologii:

  •  Supreme No Frost

Sekret innowacyjnej technologii Whirlpool tkwi w dwóch niezależnych systemach No Frost - w jednym w chłodziarce i jednym w zamrażarce, dzięki czemu korzystamy z zalet technologii Total No Frost bez wysuszania żywności. 

  • 6. Zmysł Fresh Control 

Ten system nieustająco monitoruje temperaturę i wilgotność panującą w lodówce, a także przywraca prawidłowe parametry temperatury szybciej niż w tradycyjnej  lodówce. 

  • Technologia Freeze Control 

Dzięki niej zamrożone jedzenie nie traci wilgotności ani smaku. Znacznie obniżając wahania temperatury w zamrażarce podczas procesu automatycznego usuwania szronu zapobiega powstawaniu oparzeń mrozowych, chroniąc jedzenie przed utratą jakości i kolory.

  • Komora Active0°

Jest to komora, w której panują idealne warunki do przechowywania świeżego mięsa i ryb. Temperatura Active0° wynosi około 0°, co oznacza, że jedzenie dłużej pozostanie świeże i zachowa swój wygląd oraz wartości odżywcze. System chłodzenia w komorze Active0° może zostać wyłączony, a sama komora może być używana do standardowego przechowywania żywności. 

Współpraca marki Whirlpool i Banków Żywności Whirlpool od września br. wspiera akcję "Nie marnuj jedzenia" prowadzoną przez Federację Polskich Banków Żywności. Głównym założeniem współpracy jest wspólna edukacja w temacie niemarnowania żywności oraz jej prawidłowego przechowywania.

Więcej informacji o produktach i marce Whirlpool znajduje się na stronie www.whirlpool.pl

Ustawienia prywatności Polityka prywatności