KOLORY w urządzaniu kuchni - Max Kuchnie
KOLORY w urządzaniu kuchni - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna WHIRLPOOL KOLORY w urządzaniu kuchni

WHIRLPOOL


KOLORY w urządzaniu kuchni

W tym sezonie odchodzi się od brązów i beży na rzecz wszystkich odcieni szarości. Jak go używać przy projektownaiu przestrzeni, jakie odcienie wybrać, aby stworzyć przestrzeń ponadczasową i praktyczną? Jaki sprzęt wybrać, aby pasował do każdego wnętrza? Radzą projektanci z oshi pracowni projektowej - ambasadorzy linii sprzętu do zabudowy marki Whirlpool.

Brąz odchodzi do lamusa

Jeszcze kilka lat temu ogromną popularnością cieszyły się kuchnie, które stanowiły osobne pomieszczenie w domu. Z biegiem czasu zmieniły się jednak trendy dotyczące zagospodarowania przestrzeni, umeblowania a przede wszystkim wykorzystania kolorów. Kolory, które wtedy były dominujące to przede wszystkim wszelkie odcienie brązu - od jasnego beżu, aż po ciemną czekoladę. Brązy stopniowo zostały wyparte przez nowy trend - wszechobecną biel, która stanowiła gwarancję porządku i harmonii. Teraz w kuchniach nierzadko królują wszystkie odcienie szarości. 


All shades of grey 

Coraz częściej biel uzupełniana jest w kuchni przez szarość. Jak mówią architekci z oshi pracowni projektowej występują wszystkie jej odcienie: Od jasnych, rozmytych, czasem w cieplejszym nasyceniu, aż po nasze ulubione, ciemne antracyty.
Kolor może być używany do stworzenia kuchni jednokolorowej, w której fronty, blaty i ściany są w tym samym kolorze. Dzięki takiemu zabiegowi wtopi się w salon i będzie prawie niezauważalna.


Nie tylko szarość

Według oshi pracowni projektowej  szarość to niejedyny kolor, który zaczął pojawiać się w polskich kuchniach. Zauważamy także, że coraz śmielej pojawiają się w kuchniach inne kolory, przede wszystkim delikatne, zgaszone błękity, szałwie, pudrowe róże. Przełamują one często bardzo minimalistyczne i funkcjonalne meble kuchenne -mówią. Co więcej, wykorzystanie pastelowych kolorów optycznie powiększa przestrzeń i odświeża monochromatyczne pomieszczenie.

Kolor - między innymi srebro w stalowych elementach - pojawia się także coraz częściej w dodatkach oraz większych formach np. sprzęcie do zabudowy. Swój renesans przeżywa także mosiądz, który początkowo, podobnie jak stal, występował tylko w dodatkach. Teraz coraz modniejsze stają się duże mosiężne elementy - jak fronty szafek, okapy. W takim pomieszczeniu to właśnie one grają pierwsze skrzypce. 


Kuchnia to przede wszystkim gotowanie

Kuchnia to pomieszczenie, w którym ważny jest nie tylko wygląd i dopasowanie do trendów, ale także jego funkcjonalność. Spędza się w niej niewiele czasu - je śniadania, urządza przyjęcia czy romantyczne kolacje - nie można zapominać o tym, że przede wszystkim się w niej gotuje. Naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą połączyć funkcjonalność i design wychodzi firma Whirlpool. Sprzęt do zabudowy tej marki to gwarancja najwyższej jakości i zaawansowanej technologii. Inteligentna technologia 6. Zmysł ułatwia gotowanie dzięki specjalnym czujnikom, które monitorują proces przygotowywania jedzenia na każdym etapie. Taką funkcję posiadają m.in. piekarniki Whirlpool z linii Absolute, wyposażone w automatyczną funkcję pieczenia i zakres temperatur dla sześciu różnych kategorii żywności. Co więcej, piekarniki z tej linii doskonale wpiszą się w każde pomieszczenie, ponieważ w ofercie znajdują się aż trzy wersje kolorystyczne - biała, czarna, i szampańska. 

To właśnie te urządzenia testują z powodzeniem uczestnicy warsztatów organizowanych przez Akademię Kulinarną Whirlpool. Warsztaty gotowania odbywają się cyklicznie w godzinach popołudniowych lub porannych. Prowadzone są przez prawdziwych entuzjastów kuchni, którzy chcą się dzielić miłością do jedzenia i edukować w zakresie świadomego odżywiania.

Więcej informacji o produktach i marce Whirlpool znajduje się na stronie www.whirlpool.pl


 

Ustawienia prywatności Polityka prywatności