Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / WHIRLPOOL / KOLORY w urządzaniu kuchni

KOLORY w urządzaniu kuchni

Ulubione0

W tym sezonie odchodzi się od brązów i beży na rzecz wszystkich odcieni szarości. Jak go używać przy projektownaiu przestrzeni, jakie odcienie wybrać, aby stworzyć przestrzeń ponadczasową i praktyczną? Jaki sprzęt wybrać, aby pasował do każdego wnętrza? Radzą projektanci z oshi pracowni projektowej - ambasadorzy linii sprzętu do zabudowy marki Whirlpool.

whirlpool

Brąz odchodzi do lamusa
Jeszcze kilka lat temu ogromną popularnością cieszyły się kuchnie, które stanowiły osobne pomieszczenie w domu. Z biegiem czasu zmieniły się jednak trendy dotyczące zagospodarowania przestrzeni, umeblowania a przede wszystkim wykorzystania kolorów. Kolory, które wtedy były dominujące to przede wszystkim wszelkie odcienie brązu - od jasnego beżu, aż po ciemną czekoladę. Brązy stopniowo zostały wyparte przez nowy trend - wszechobecną biel, która stanowiła gwarancję porządku i harmonii. Teraz w kuchniach nierzadko królują wszystkie odcienie szarości. 

All shades of grey 
Coraz częściej biel uzupełniana jest w kuchni przez szarość. Jak mówią architekci z oshi pracowni projektowej występują wszystkie jej odcienie: Od jasnych, rozmytych, czasem w cieplejszym nasyceniu, aż po nasze ulubione, ciemne antracyty.
Kolor może być używany do stworzenia kuchni jednokolorowej, w której fronty, blaty i ściany są w tym samym kolorze. Dzięki takiemu zabiegowi wtopi się w salon i będzie prawie niezauważalna.

Nie tylko szarość
Według oshi pracowni projektowej  szarość to niejedyny kolor, który zaczął pojawiać się w polskich kuchniach. Zauważamy także, że coraz śmielej pojawiają się w kuchniach inne kolory, przede wszystkim delikatne, zgaszone błękity, szałwie, pudrowe róże. Przełamują one często bardzo minimalistyczne i funkcjonalne meble kuchenne -mówią. Co więcej, wykorzystanie pastelowych kolorów optycznie powiększa przestrzeń i odświeża monochromatyczne pomieszczenie.

Kolor - między innymi srebro w stalowych elementach - pojawia się także coraz częściej w dodatkach oraz większych formach np. sprzęcie do zabudowy. Swój renesans przeżywa także mosiądz, który początkowo, podobnie jak stal, występował tylko w dodatkach. Teraz coraz modniejsze stają się duże mosiężne elementy - jak fronty szafek, okapy. W takim pomieszczeniu to właśnie one grają pierwsze skrzypce. 

Kuchnia to przede wszystkim gotowanie
Kuchnia to pomieszczenie, w którym ważny jest nie tylko wygląd i dopasowanie do trendów, ale także jego funkcjonalność. Spędza się w niej niewiele czasu - je śniadania, urządza przyjęcia czy romantyczne kolacje - nie można zapominać o tym, że przede wszystkim się w niej gotuje. Naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy chcą połączyć funkcjonalność i design wychodzi firma Whirlpool. Sprzęt do zabudowy tej marki to gwarancja najwyższej jakości i zaawansowanej technologii. Inteligentna technologia 6-ty Zmysł ułatwia gotowanie dzięki specjalnym czujnikom, które monitorują proces przygotowywania jedzenia na każdym etapie. Taką funkcję posiadają m.in. piekarniki Whirlpool z linii Absolute, wyposażone w automatyczną funkcję pieczenia i zakres temperatur dla sześciu różnych kategorii żywności. Co więcej, piekarniki z tej linii doskonale wpiszą się w każde pomieszczenie, ponieważ w ofercie znajdują się aż trzy wersje kolorystyczne - biała, czarna, i szampańska. 

To właśnie te urządzenia testują z powodzeniem uczestnicy warsztatów organizowanych przez Akademię Kulinarną Whirlpool. Warsztaty gotowania odbywają się cyklicznie w godzinach popołudniowych lub porannych. Prowadzone są przez prawdziwych entuzjastów kuchni, którzy chcą się dzielić miłością do jedzenia i edukować w zakresie świadomego odżywiania.

Akademia Kulinarna Whirlpool zaprasza na warsztaty! 

Więcej informacji o produktach i marce Whirlpool na stronie www.whirlpool.pl


 

Zobacz również

Pokaż mi swoją lodówkę, powiem ci kim jesteś.

Pokaż mi swoją lodówkę, powiem ci kim jesteś.

Nasza lodówka jest odbiciem naszego stylu życia  Lodówki są odbiciem współczesnego stylu...

 Zmień swoją kuchnię w galerię sztuki

Zmień swoją kuchnię w galerię sztuki

Whirlpool stworzył nową kolekcję okapów kuchennych Art Gallery, w której wzornictwo łączy...