Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / AGD w kuchni / WHIRLPOOL / Na co zwrócić uwagę kupując...

Na co zwrócić uwagę kupując chłodziarko-zamrażarkę?

Ulubione0

Lodówka to jeden z najbardziej istotnych sprzętów w domu. Korzystamy z niej od rana do wieczora, dlatego tak ważne jest, by jej zakup był przemyślany, a model dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Eksperci firmy Whirlpool przygotowali szereg porad, dzięki którym sprzęt AGD będzie nam służył przez długie lata, a my będziemy zadowoleni z trafnego zakupu.

whirlpool

Dostosuj pojemność do liczby domowników oraz wielkości pomieszczenia
Przyjmuje się, że na jedną osobę przypada standardowo 120 litrów pojemności chłodziarki, a na każdą następną już tylko 30. Zatem dla rodziny 2-osobowej wystarczająca będzie lodówka o pojemności 150 litrów, dla rodziny 3-osobowej ta o pojemności 180 litrów, a dla 4-osobowej 210 litrów.

Weź pod uwagę nawyki zakupowe swoich najbliższych
Dla tych, którzy stawiają na robienie zapasów na dłuższy czas, idealna będzie lodówka o dużej pojemności – do przechowania wszystkich potrzebnych produktów. Większa pojemność chłodziarko-zamrażarki będzie kluczowa również dla osób, które uwielbiają organizować przyjęcia i gościć najbliższych. Z kolei dla osób, które robią zakupy często i kupują żywność w mniejszych ilościach, wystarczy mniejsza lodówka. Na wybór sprzętu AGD istotny wpływ ma również ilość produktów, którą wkładamy do zamrażalnika. Jeśli w ogóle nie mrozimy produktów to wystarczy sama chłodziarka bez zamrażalnika. Gdy mrozimy niewielkie ilości żywności, dobrym rozwiązaniem będzie lodówka z górnym zamrażalnikiem. Jeśli zaś regularnie mrozimy większe ilości jedzenia, lodówka z dolnym zamrażalnikiem będzie dla nas najlepszym wyborem. Rozwiązaniem dla osób, które mrożą dużo żywności lub kupują jej większe ilości, będzie zakup oddzielnej zamrażarki.

Postaw na energooszczędność
Jeśli zależy nam na oszczędności, warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną urządzenia. W przypadku lodówek wahają się one od A+++ (jako najbardziej oszczędnych) do G (najmniej oszczędnych). Mimo iż różnice w ciągu dnia nie są znaczące, to w skali roku mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych.

Postaw na technologie
Dla tych, którzy robią duże zakupy idealnie sprawdzi się lodówka Whirlpool Supreme Dual NoFrost.

Lodówka Whirlpool Supreme Dual NoFrost
Najwyższej jakości lodówka Whirlpool Supreme Dual NoFrost jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów i spełnia ich marzenia. A to wszystko za pomocą zastosowanych technologii:

SUPREME DUAL NOFROST
Sekret tej innowacyjnej technologii Whirlpool tkwi w dwóch niezależnych systemach NoFrost – jednym w chłodziarce i jednym w zamrażarce, dzięki czemu korzystamy z zalet technologii Total NoFrost bez wysuszania żywności. Jest to gwarancja optymalnych warunków do przechowywania świeżego i mrożonego jedzenia

6-TY ZMYSŁ FRESH CONTROL
Ten system nieustająco monitoruje temperaturę i wilgotność panującą w lodówce, a także przywraca prawidłowe parametry temperatury szybciej niż w tradycyjnej lodówce.

TECHNOLOGIA FREEZE CONTROL
Dzięki niej zamrożone jedzenie nie traci wilgotności ani smaku. Znacznie obniżając wahania temperatury w zamrażarce podczas procesu automatycznego usuwania szronu zapobiega powstawaniu oparzeń mrozowych, chroniąc jedzenie przed utratą jakości i koloru.

KOMORA ACTIV0°
Jest to komora, w której panują idealne warunki do przechowywania świeżego mięsa i ryb. Temperatura w Activ0° wynosi około 0°C, co oznacza, że jedzenie dłużej pozostanie świeże i zachowa swój wygląd oraz wartości odżywcze. System chłodzenia w komorze Activ0° może zostać wyłączony, a sama komora może być używana do standardowego przechowywania żywności.

Więcej informacji o produktach i marce na stronie www.whirlpool.pl

Zobacz również

Akademia Kulinarna Whirlpool

Akademia Kulinarna Whirlpool

Akademia Kulinarna Whirlpool dysponuje nowoczesnym zapleczem kuchennym wyposażonym w najwyższej...

6th Sense Fresh Control

6th Sense Fresh Control

Technologia 6-ty Zmysł Fresh Control znacznie wydłuża czas przechowywania żywności poprzez...