Barwy i Kolory W Kuchni | Porady Max Kuchnie
Barwy i Kolory W Kuchni | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Barwy w kuchni Kawa z mlekiem czyli nieśmiertelne black&white w...

Barwy w kuchni


Kawa z mlekiem czyli nieśmiertelne black&white w kuchni

Aranżacje kuchni, które charakteryzują się kolorystyczną oszczędnością, muszą być odpowiednio przemyślane i zaprojektowane. Tutaj każdy barwny akcent ma ogromne znaczenie i podkreśla charakter tego miejsca, jednocześnie wybijając się z całości na pierwszy plan. Kontrasty w urządzaniu wnętrz sprawdzają się idealnie a najpopularniejszy tworzy oczywiście zestawienie nieskazitelnej bieli z głęboką czernią.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Uniwersalny duet


Tak pozornie banalne połączenie bieli z czernią od lat zachwyca elegancją i niewątpliwym urokiem. Sprawdza się w wielu dziedzinach życia a w aranżacji wnętrz nadal ma wielu zwolenników, którzy podkreślają reprezentacyjny charakter tak urządzonych pomieszczeń. Pozostaje jednak jedna sporna kwestia. Mianowicie jak łączyć te dwa kolory w tak wymagającym pomieszczeniu, jakim jest kuchnia, aby efekt był nie tylko zadowalający, ale i powalający.


Odpowiedź jest prosta, ponieważ nie ma tu w zasadzie żadnych ograniczeń. Te neutralne barwy można z powodzeniem wykorzystać zarówno w aranżacjach nowoczesnych, które są odwzorowaniem minimalizmu, ale również i tych nieco bardziej klasycznych, mocno nacechowanych elementami konkretnego, wyrazistego stylu. Nowoczesna zabudowa kuchenna to zazwyczaj szafki z frontami na wysoki połysk, co w takim połączeniu podkreśla oryginalny charakter nadając wnętrzu blasku w stylu glamour.

 

Dominacja


Czarny od zawsze kojarzony jest z elegancją i wyrazistym charakterem. Najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach. Powszechnie wiadomo, że ciemne kolory optycznie pomniejszają przestrzeń, ale mix bieli i czerni – odpowiednio dopasowany, może być zastosowany również w kuchniach o małym metrażu. Pamiętajmy wówczas o tym, aby białe szafki znajdowały się u góry, gdzie przechowywane będą rzeczy, po które sięgamy znacznie rzadziej. Poniżej jest miejsce dla czarnej zabudowy, najlepiej z połyskiem, który dodatkowo – mimo że od czarnych frontów – będzie odbijał światło. Warto rozważyć zakup innego ciemnego elementu, nie tylko szafek. Niech będzie to na przykład zlew lub płyta grzejna. Takie szczegóły idealnie dopełnią całości.

 

Czerń w kuchni być może nie przekona wszystkich, ale warto zauważyć, że w takim miejscu nie ma mowy o bałaganie. Wbrew pozorom na ciemnych frontach, blatach czy sprzętach wszelkie ślady zanieczyszczeń czy nawet tłuste odciski są bardziej widoczne aniżeli w kuchni zaaranżowanej z przewagą bieli. Biel oczywiście stoi w opozycji do czarnego. Kojarzona jest z lekkością, niewinnością, delikatnością. Optycznie powiększa, dlatego wielu projektantów bardzo chętnie sięga po nią przy urządzaniu wnętrz, w tym również kuchni, na które często przeznaczono niewielką przestrzeń.


Kontrola


Każda z tych barw nawet oddzielnie wygląda efektownie w uporządkowanej, przemyślanej kuchni. Połączenie ich może być dość ryzykowne, dlatego należy mimo wszystko podejść do tematu z odpowiednim wyczuciem.

Komentarze


5.00/5 1 1
5
stylowa-pani-domu

Zgadzam się! Połączenie czerni i bieli zawsze wygląda stylowo i zachwyca wszystkich gości. W sumie remont kuchni robiłam już pewnie z 5 lat temu, a do tej pory znajomi nie mogą się nazachwycać efektem. :P Osobiście nie wyobrażam sobie swoje kuchni w żadnych innych kolorach.

Zobacz również


Farby do kuchni, jak je właściwie dobierać?


Zmiana koloru ścian w kuchni, może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia....

Monochromatyczne odcienie w kuchni


Nawet niewielkie pomieszczenie kuchenne da się w niebanalny sposób zaaranżować....

Farba tablicowa w kuchni – tak czy nie?


Od pewnego czasu prawdziwym hitem w dziedzinie szeroko pojmowanej sfery wykańczania...