Kuchnia Otwarta - Galeria Realizacji | Max Kuchnie
Kuchnia Otwarta - Galeria Realizacji | Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Galeria Kuchnia otwarta Studio KUC MEBLE, Brzesko - POJEMNA PROSTOTA

Studio KUC MEBLE, Brzesko - POJEMNA PROSTOTA


POJEMNA PROSTOTA


Prosta a zarazem elegancka kuchnia spełnia wszelkie wymogi ergonomii. Strefa kuchni została tutaj zaplanowana w wymagającej przestrzeni ze skosami. Dzięki zastosowaniu odpowiednich trików architektonicznych wnętrze jest komfortowe i ma jasno wytyczone strefy funkcjonalne.

Kuchnia zachwyca spójnością kolorystyczną i dekoracją ściany nad blatem. Dominująca biel matowych frontów została ocieplona drewnianymi powierzchniami części szafek i blatu otulającego zabudowę oraz fragment ściany ze skosami.

Gwiazdą tej kuchni jest szklany panel, tzw. backsplash, który jest również znakiem charakterystycznym projektu. Ciekawa grafika z motywem zieleni i cytrusów wygląda orzeźwiająco i ekologicznie oraz dodaje wnętrzu wyrazistości. Będzie ona bazą do ewentualnych późniejszych zmian stylizacji.

Zabudowa meblowa skoncentrowana na dwóch głównych ścianach mieści AGD i pojemne szafki. Prawidłowo zaprojektowany ciąg technologiczny został wytyczony w obrębie ustawnej ściany, która nie posiada skosu. Wpuszczony pod okno blat w formie parapetu powiększa przestrzeń roboczą nie zaburzając estetyki wnętrza. Aktualnie kuchnia znajduje się pod coraz większą presją pełnienia różnych kluczowych ról, takich jak rodzinny obiad, relaks, praca i rozrywka. Warto podkreślić, ze powierzchnia matowych frontów zabudowy meblowej ma właściwości antybakteryjne i cechuje się dużą odporność na wilgoć i wysoką temperaturę. Na pozytywny odbiór kuchni wpływa również wygodne zróżnicowane proporcji szafek wysokich i niskich harmonijnie rozmieszczonych w poszczególnych strefach (jadalnej i roboczej).

Ponieważ funkcjonalny układ zabudowy meblowej i wybór najlepszych pomysłów na przechowywanie w kuchni oraz multifunkcjonalnych sprzętów AGD są ważniejsze niż kiedykolwiek, to dobrym rozwiązaniem jest również wyodrębnienie ergonomicznego miejsca na wygodny stół do spożywania posiłków, jak np. w tej kuchni.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.