AMICA - Sprzęt AGD, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
AMICA - Sprzęt AGD, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD AMICA HoodConnect Pro – automatyczne łączenie okapu...

Kategorie

AMICA


HoodConnect Pro – automatyczne łączenie okapu z płytą indukcyjną

W najnowszych modelach płyt indukcyjnych 3.0 i okapach marki Amica została zastosowana technologia HoodConnect Pro, która zapewnia kompatybilność obu urządzeń. Dla ich użytkowników oznacza to wygodę i przede wszystkim oszczędność czasu.

Ustawienie określonej mocy okapu wpływa na jego wydajność, czyli ilość powietrza, którą urządzenie jest w stanie przefiltrować (lub usunąć z pomieszczenia – w zależności od sposobu działania) w ciągu godziny. Parametr ten powinien być dostosowany do intensywności gotowania. Jeśli na płycie indukcyjnej jest przyrządzanych kilka potraw jednocześnie, a każda z nich generuje duże ilości oparów, okap działający z najniższą mocą nie poradzi sobie z ich usunięciem. Skutek? Drobinki tłuszczu i pary będą osadzały się na meblach, z czasem tworząc trudną do wyczyszczenia warstwę brudu.

 

Z drugiej strony ustawienie zbyt wysokiej mocy okapu, gdy na płycie znajduje się jeden mały garnek, niepotrzebnie generuje hałas i prowadzi do większego zużycia energii elektrycznej. To może odbić się na wyższych rachunkach za prąd.

 

Aby jak najbardziej zautomatyzować proces i znaleźć najlepsze rozwiązanie dla konsumentów, najnowsze modele płyt indukcyjnych i okapów Amica są wyposażone w technologię HoodConnect Pro, dzięki której okap włącza się samoczynnie i dostosowuje moc wyciągu do intensywności gotowania na płycie.

 

Sterowanie okapem z poziomu płyty indukcyjnej? To możliwe!

 

Istotą systemu HoodConnect Pro jest automatyczne połączenie okapu z płytą indukcyjną. Oba urządzenia łączą się ze sobą przy pomocy funkcji Bluetooth. Zastosowany w urządzeniach inteligentny algorytm rozpoznaje uruchomienie płyty, a następnie precyzyjnie monitoruje intensywność gotowania i na podstawie sczytanych danych dobiera moc okapu. Takie rozwiązanie optymalizuje pracę urządzenia – zapewnia skuteczną wentylację pomieszczenia, a jednocześnie nie działa bez potrzeby z maksymalną mocą.

 

Stabilne połączenie i łatwa synchronizacja

 

Nie ma obaw, że połączenie zostanie przerwane przez zasłonięcie czujnika pokrywką czy garnkiem. Funkcja Bluetooth jest gwarancją stabilnego połączenia między okapem a płytą indukcyjną. Aktualnie jest to jedna z najnowocześniejszych technologii dostępnych na rynku AGD.

 

Płyty wyposażone w technologię HoodConnect Pro (m.in. model PI6542PHTSUN HC 3.0 STUDIO marki Amica) są kompatybilne ze wszystkimi okapami z technologią HoodConnect (m.in. OMC5651B HC).

 

Aby zsynchronizować pracę okapu z płytą indukcyjną, wystarczy przytrzymać przez kilka sekund sensor trybu automatycznego – w trakcie parowania symbol będzie migał, a po połączeniu zapali się na stałe.

 

HoodConnect Pro to rozwiązanie idealne nie tylko dla miłośników technologicznych nowinek, ale również wszystkich osób, które chcą sobie ułatwić pracę w kuchni. Zamiast kontrolować intensywność pracy okapu, można zostawić to zadanie nowoczesnym sprzętom AGD i skupić się na przygotowywaniu potraw.