Idealny piekarnik Amica do Twojej kuchni - Max Kuchnie
Idealny piekarnik Amica do Twojej kuchni - Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Producenci Producenci AGD AMICA Idealny piekarnik do Twojej kuchni

AMICA


Idealny piekarnik do Twojej kuchni

Urządzając kuchnię myślimy o tym, by było to miejsce funkcjonalne i wygodne. Nie powinniśmy jednak zapomnieć o innym ważnym aspekcie – estetyce. To przecież właśnie tutaj spędzamy znaczną część czasu przygotowując posiłki dla siebie i swoich najbliższych. Sercem każdej kuchni jest piekarnik i dlatego jego wybór jest bardzo istotny. Szeroka oferta piekarników z linii INTEGRA oraz IN. od Amica pozwala wybrać taki model, który idealnie dopasuje się do naszej kuchni.

Amica INTEGRA oraz Amica IN. to linie urządzeń, w których nowoczesne rozwiązania idą w parze z eleganckim designem. Sprzęty Amica INTEGRA posiadają szereg praktycznych technologii, które gwarantują doskonałe efekty pieczenia, skuteczne czyszczenie oraz bezpieczeństwo użytkowania. Linia Amica IN. jest skierowana do osób stawiających na elegancję, dbających o każdy szczegół i niewyobrażających sobie życia bez najnowszych technologii. Dzięki różnym wariantom kolorystycznym piekarników, z łatwością znajdziemy model, który wkomponuje się w wystrój naszej kuchni. Linia IN. dostępna jest w kolorach czarnym (black magic), białym (pure white) i beżowym (manhattan beige), natomiast INTEGRA w czarnym, białym oraz inox. Projekty piekarników zostały wykonane przez Code Design.


Funkcjonalne rozwiązania

Piekarniki Amica wyposażone są w funkcje i rozwiązania, które docenią zarówno miłośnicy gotowania, jak i początkujący amatorzy. Jest to np. szeroki zakres temperatur od 30°C do aż 280°C. W niskich temperaturach doskonale wyrasta ciasto drożdżowe, a wysokie zapewnią nam doskonale wypieczoną i chrupiącą pizzę. Dodatkowo, dzięki specjalnej technice dystrybucji ciepła, w piekarniku panuje stała temperatura. Zapewnia to równomierne pieczenie, dzięki czemu możemy zapomnieć o serniku ze spieczonym spodem i niedopieczoną górą. Funkcja Szybki nagrzew pozwala błyskawicznie rozgrzać piekarnik, który osiąga 150°C w zaledwie 4 minuty! Urządzenia z linii IN. i INTEGRA wyposażone są w system Self cleaning: czyszczenie pyrolityczne. Jest to technologia automatycznego czyszczenia, która powoduje, że piekarnik rozgrzewa się do temperatury 480°C. W tej temperaturze wszelkie zabrudzenia, resztki jedzenia czy tłuszcz zamieniają się w popiół. Później, wnętrze piekarnika wystarczy przetrzeć ściereczką, by otrzymać idealnie czystą przestrzeń. Podczas czyszczenia ponownie możemy je otworzyć dopiero 20 minut po zakończeniu cyklu, gdy front jest już zupełnie chłodny. To bardzo bezpieczne i skuteczne, ale również tanie rozwiązanie, koszt jednego cyklu to około 2 złote.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Piekarniki Amica zapewniają także bezpieczeństwo użytkowania, m.in. poprzez zastosowanie rozwiązania Chłodny Front. Wykorzystanie aż trzech szyb w konstrukcji drzwi piekarników pozwoliło na obniżenie ich temperatury podczas pieczenia, eliminując tym samym ryzyko oparzenia przy przypadkowym dotknięciu. Bezpieczeństwo użytkowników zwiększają także teleskopowe prowadnice – funkcja Stop zapewnia stabilność podczas wyciągania z piekarnika nawet bardzo obciążonych i rozgrzanych blach.

Elegancki design 

Modele z linii INTEGRA i IN. są dopracowane w każdym szczególe – dzięki rozwiązaniu Soft Close drzwi piekarników miękko się domykają, czyniąc obsługę piekarnika jeszcze przyjemniejszą i bardziej wygodną. Piekarniki wyróżnia też współczesny, minimalistyczny design dodający szyku każdej kuchni, m.in. dzięki podświetlanym na czerwono pokrętłom, które w zależności od potrzeb można w całości schować w panelu. W urządzeniach z linii IN. Podświetlany jest również uchwyt, który informuje o statusie pracy piekarnika.

Nie tylko piekarnik

Wybierając urządzenia do kuchni warto postawić na jednego producenta – dzięki temu urządzenia będą ze sobą spójne stylistycznie. Idealnym dodatkiem do piekarnika będzie okap oraz płyta grzejna. Najnowsze płyty indukcyjne od Amica zostały wyposażone w rozwiązania ułatwiające gotowanie, takie jak np. FlexiSpace, które pozwala na optymalne wykorzystanie płyty i gotowanie w kilku garnkach w tym samym czasie, dzięki zwiększonej powierzchni grzania. Dużym ułatwieniem dla osób, które chcą szybko przygotować potrawę, jest funkcja PowerBooster pozwalająca na znaczne zwiększenie mocy grzania i skrócenie czasu gotowania – wystarczą zaledwie 4 minuty, by podgrzać wodę do temperatury 100°C. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość wybrania jednego z trzech programów gotowych (np. do topienia czekolady). Amica zadbała także o bezpieczeństwo najmłodszych i wyposażyła płyty w zestaw zabezpieczeń ProBaby. Jednym z nich jest blokada włączenia pól grzania za pomocą panelu sensorycznego, która uniemożliwia ich przypadkowe uruchomienie przez dzieci. Dodatkowo, dzięki temu, że podczas gotowania na płycie indukcyjnej temperatura podnosi się wyłącznie wewnątrz garnka, sama płyta pozostaje stosunkowo chłodna minimalizując ryzyko oparzenia. Okapy Amica wyposażone są w wygodne sterowanie sensorowe. Pozwala ono wygodnie regulować pracę urządzenia i precyzyjnie dopasować jej moc do potrzeb. Słabe oświetlenie znacznie utrudnia prace kuchenne, podobnie jest z ciągle przepalającymi się żarówkami. Żeby zagwarantować pełen komfort użytkowania, okapy Amica posiadają innowacyjny system oświetlenia diodowego. Diody LED zapewniają długi czas pracy oraz emitują jasne, przyjemne światło, które nie męczy oczu, dzięki czemu gotowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Takie rozwiązanie jest dodatkowo energooszczędne, pozwoli nam też dodatkowo zaoszczędzić – w odróżnieniu od tradycyjnych żarówek, źródła światła LED właściwie nie wymagają wymiany. Cichą pracę okapu docenią przede wszystkim osoby, które podczas gotowania lubią słuchać muzyki, rozmawiać przez telefon czy oglądać telewizję. Urządzenie emituje zaledwie 48 dB – jest to szczególnie komfortowe w przypadku kuchni połączonych z salonem.

Więcej informacji o produktach i marce Amica znajduje się na stronie www.amica.pl