Lodówka Amica królową kuchni - jak dobrać ją do wnętrza? - Max Kuchnie
Lodówka Amica królową kuchni - jak dobrać ją do wnętrza? - Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Producenci Producenci AGD AMICA Lodówka królową kuchni - jak dobrać ją do...

AMICA


Lodówka królową kuchni - jak dobrać ją do wnętrza?

Lodówka to nie tylko niezbędny sprzęt w naszej kuchni, ale również jej filar estetyczny - czy to w dużym, czy w niewielkim wnętrzu, przyciąga wzrok jako pierwsza. Właśnie dlatego przy wyborze tego sprzętu design odgrywa równie ważną rolę, jak zaawansowana technologia chłodzenia. Jaka lodówka będzie ozdobą kuchni?

Nowoczesne wzornictwo i materiały sprawiły, że nie chcemy już ukrywać drzwi lodówki za panelami meblowymi, ale coraz chętniej je odsłaniamy, by cieszyły oko metalicznym chłodem lub błyskiem lustrzanych wykończeń. Zabudowa przestaje się liczyć w również w kontekście coraz bardziej zaawansowanych funkcji, w które wyposażone są lodówki najwyższej klasy. Na drzwiach najnowszych modeli marki Amica znajdziemy lustrzany panel sterowania, który umożliwia ustawienie temperatury wewnątrz zamrażarki i chłodziarki oraz obsługę funkcji lodówki, takich jak Wakacje, Party czy Super Chłodzenie. 

Wraz ze zmianami stylu życia przekształceniom ulega również przestrzeń, w której gotujemy. Królestwo smakoszy przestaje być marginesem domu, stając się jego sercem, dlatego kuchnie są bardziej przestrzenne, między innymi za sprawą otwierania ich na salony. Z tego faktu wynika rosnąca popularność lodówek Side by Side, łączących pełnowymiarową chłodziarkę z zamrażarką. Modele tego typu mają czworo drzwi i pozwalają na przechowywanie znacznie większych ilości jedzenia, które dzięki wydzieleniu zamrażarki jest również lepiej dostępne.

 

Razem lub osobno: lodówka w dwóch odsłonach

Ciekawą alternatywą dla modeli tego typu jest wybór dwóch indywidualnych sprzętów, które można ustawić obok siebie lub umieścić w różnych częściach kuchni. Z myślą o takim rozwiązaniu powstały wolnostojące modele chłodziarki i zamrażarki, stworzone pod hasłem "Wyjątkowe razem, jak i osobno". Ich wymiary są standardowe, ale pojedyncze drzwi bez podziałów sprawiają, że prezentują się lekko i smukło. Chłodziarkę i zamrażarkę zaprojektowano z myślą o ich zestawianiu, dlatego zadbano również, by ich drzwi były identyczne. Równie dobrze będą się prezentować w różnych częściach kuchni, tworząc we wnętrzu elastyczną klamrę. Chłodziarka może znaleźć się w pobliżu płyty grzewczej oraz zmywarki, a zamrażarka obok kuchennej spiżarni, stanowiąc jej naturalne przedłużenie. 

Równie ważna jak swoboda aranżacji, jest możliwość dopasowania wyglądu lodówki do wnętrza kuchni. Dziś coraz chętniej wybieramy chłodziarko-zamrażarkę w kolorze stali, będącej synonimem wysokiej jakości i nowoczesności. Modele tego typu świetnie odnajdują się we wnętrzach minimalistycznych i współgrają z różnymi wykończeniami i barwami.

Pamiętajmy jednak, że najważniejszym projektantem kuchni jest każdy z nas, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by zerwać ze schematem i urządzić kuchnię z własnych marzeń. 

Więcej informacji o produktach i marce Amica na stronie www.amica.pl