Nowoczesna kuchnia. Intuicyjni pomocnicy - Max Kuchnie
Nowoczesna kuchnia. Intuicyjni pomocnicy - Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Producenci Producenci AGD AMICA Nowoczesna kuchnia. Intuicyjni pomocnicy.

AMICA


Nowoczesna kuchnia. Intuicyjni pomocnicy.

Sprzęty kuchenne to już nie tylko zwykłe urządzenia spełniające swoje podstawowe zadania, takie jak pieczenie czy zmywanie. Coraz częściej to wszechstronni kuchenni pomocnicy, którzy dzięki swoim użytecznym funkcjom sprawiają, że gotowanie jest łatwiejsze i wygodniejsze.

Sprzęty kuchenne Amica wyposażone są w szereg udogodnień, dzięki którym zapewniają doskonałe efekty w kuchni. Jednak w nowoczesnym AGD oprócz rozwiązań ułatwiających użytkownikom codzienne przygotowanie posiłków, równie ważna jest także wysoka jakość wykonania oraz elegancki wygląd.

Łatwe pieczenie

Piekarnik EB6229BA+ STUDIO wyposażony jest w szeroki zakres temperatur – od 30°C do 280°C, co pozwala przygotować niemal każde danie – w niskiej temperaturze możemy zostawić ciasto do wyrośnięcia, w wysokiej idealnie upiecze się pizza. Funkcja Szybki nagrzew umożliwia rozgrzanie piekarnika do temperatury 150°C w zaledwie 4 minuty. Odpowiednia cyrkulacja powietrza wewnątrz komory daje pewność, że w środku panuje dokładnie taka sama temperatura, a urządzenie piecze równomiernie. Oznacza to, że potrawy są równomiernie wypieczone z każdej strony, a my możemy zapomnieć np. o serniku ze spieczonym spodem i niedopieczoną górą. Piekarnik łatwo utrzymamy w czystości dzięki systemowi Aqualytic oraz pokrywającej komorę super gładkiej emalii AquaRealEase®, w którą nie wnikają cząstki brudu. Pozwala ona łatwo i szybko oczyścić piekarnik z zabrudzeń po zakończonym procesie czyszczenia za pomocą pary. By je uruchomić, wystarczy wlać na dno urządzenia pół litra wody, ustawić temperaturę na 90 stopni Celsjusza i 30 minut lub włączyć funkcję Clean na wyświetlaczu. Uwalniająca się gorąca para wnika pomiędzy zanieczyszczenia a ścianę piekarnika, skutecznie je zmiękczając.

Piekarnik Amica zapewnia także bezpieczeństwo użytkowania m.in. poprzez zastosowanie rozwiązania Chłodny Front. Wykorzystanie aż trzech szyb w konstrukcji drzwi piekarników pozwoliło na obniżenie ich temperatury podczas pieczenia. Bezpieczeństwo w kuchni nawet przy pieczeniu w wysokich temperaturach zwiększa również taca z hartowanego szkła Schott. Dodatkowo, jej stylowy wygląd pozwala gotową potrawę wyłożyć na stół bezpośrednio na tacy. W zależności od modelu, piekarniki wyposażone są w rożen (EB6229BA+ STUDIO) lub termosondę, która pozwala na bieżąco kontrolować temperaturę wewnątrz potrawy.

Intuicyjne płyty

W funkcjonalne rozwiązania ułatwiające gotowanie zostały wyposażone również płyty grzejne. Model PI65449NSTK STUDIO posiada funkcję Hob&Go, dzięki której nie musimy zastanawiać się, gdzie postawić garnek – płyta go wykryje i automatycznie aktywuje odpowiednie pole. Natomiast dzięki funkcji AutoBridge płyta automatycznie łączy pola grzejne w jedną większą strefę grzania, dostosowaną do rozmiaru garnka. Moc grzania ustawimy błyskawicznie i płynnie dzięki Sliderowi- wystarczy przesunąć palcem po panelu sterowania. Możemy też wybrać temperaturę spośród trzech gotowych programów: 42°C np. do topienia masła czy czekolady, 70°C do podgrzewania zupy lub sosu oraz 94°C do gotowania makaronu czy ryżu. Funkcja Flexi Space pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni płyty, ponieważ w odróżnieniu od większości dostępnych modeli, cewki indukcyjne w urządzeniach Amica nie są okrągłe, a kwadratowe. Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie garnki pozwalają na pełne wykorzystanie mocy płyty indukcyjnej. Dzięki CheckPot po postawieniu naczynia na polu grzejnym płyta sprawdzi czy garnek jest odpowiedni do płyty indukcyjnej. Funkcja PowerBooster pomaga zaoszczędzić cenny czas – dzięki zwiększonej mocy grzania zagotowanie wody trwa tylko cztery minuty. Osoby, które wolą gotować na płytach gazowych, mogą wybrać elegancki model na szkle (PG66119SRB STUDIO) wyposażony w ergonomiczne i stabilne ruszty żeliwne oraz łatwe w czyszczeniu płaskie palniki. Urządzenie zapewnia bezpieczne gotowanie, ponieważ wyłącza dopływ gazu natychmiast, gdy tylko płomień gaśnie.

Doskonałym uzupełnieniem nowoczesnej płyty będzie stylowy okap posiadający m.in. dotykowy panel, pozwalający na intuicyjne sterowanie urządzeniem i szybki dostęp do wielu zaawansowanych funkcji, np. opcji czasowego wyłączenia. Zastosowane w modelu OKC6541S diody LED zapewniają długi czas pracy oraz emitują jasne, przyjemne światło, które nie męczy oczu, dzięki czemu gotowanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Więcej informacji o produktach i marce Amica znajduje się na stronie www.amica.pl