Wyczyść piekarnik bez wysiłku! - Max Kuchnie
Wyczyść piekarnik bez wysiłku! - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD AMICA Wyczyść piekarnik bez wysiłku!

Kategorie

AMICA


Wyczyść piekarnik bez wysiłku!

Nie od dziś wiadomo, że przygotowywanie domowych posiłków doskonale relaksuje i sprawia mnóstwo przyjemności – w szczególności domownikom, którzy zajadają się jeszcze ciepłym ciastem czy soczystą pieczenią. Jednak pieczenie to nie tylko frajda. To również obowiązek, który wymaga sprawnego oraz perfekcyjnego wyczyszczenia piekarnika z zapieczonego tłuszczu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom czyszczenie stanie się szybkie i łatwe!

Producenci sprzętu AGD wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników. Nowoczesne urządzenia kuchenne oferują szereg udogodnień przydatnych nie tylko podczas korzystania ze sprzętów, ale także podczas ich czyszczenia. Piekarniki marki Amica oferują wiele rozwiązań, które zapewnią nam czysty piekarnik przy minimalnej pracy mistrza kuchni.

 

Czyszczenie katalityczne – szybko, łatwo, wygodnie

Piekarnik do zabudowy Amica X-Type ED37635X STUDIO wyposażony jest w funkcję katalitycznego czyszczenia. Zamontowane po bokach i na tyle komory piekarnika specjalne prostokątne panele, dzięki porowatej powłoce przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń w trakcie pieczenia. By oczyścić panele, wystarczy ustawić piekarnik na 250°C na sześćdziesiąt minut. Wysoka temperatura pozwala na absorbowanie brudu przez powłokę, co pomaga oczyścić piekarnik szybko, łatwo i bez wysiłku! Dodatkowo wewnątrz piekarnika do zabudowy Amica X-Type ED37635X STUDIO zastosowana została wyjątkowo gładka emalia łatwoczyszcząca EasyClean, w którą nie wnikają zabrudzenia. Drzwi piekarnika łatwo zdemontować, dzięki czemu można wyczyścić szyby z zanieczyszczeń a zastosowana powłoka TouchFree na zewnętrznym panelu sterowania sprawia, że nie odciskają się na nim tłuste ślady.

 

Czyszczenie pyrolityczne – zabrudzenia spalone na pył

Drugim sposobem na perfekcyjne wyczyszczenie piekarnika bez wysiłku jest pyroliza. To proces samoczynnego czyszczenia, polegający na spaleniu uporczywych zabrudzeń na pył. Wnętrze piekarnika nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury 480°C, a proces trwa kilkadziesiąt minut. Później należy tylko zmieść niewielką ilość popiołu za pomocą ściereczki lub miotełki i gotowe! Niezwykle ważne jest to, że podczas czyszczenia pyrolitycznego drzwi piekarnika nie są gorące, pozostają także zablokowane i odblokowują się dopiero 20 minut po zakończeniu cyklu czyszczenia, dlatego proces jest całkowicie bezpieczny. Tego typu rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze – nie trzeba kupować specjalistycznych środków czyszczących, a jeden cykl czyszczenia kosztuje tylko około 2 złotych! Dzięki pyrolizie w prosty i szybki sposób pozbędziemy się tłustych, przypalonych i szkodliwych zabrudzeń, piekarnik jest czysty, a my możemy rozsmakować się w przygotowanych daniach.

 

Kto z nas nie miał problemu z nieprzyjemnym zapachem pieczonej ryby, a wietrzenie czy uruchomienie wyciągu kuchennego nie pomogło? W kominie piekarnika do zabudowy Amica ED57525B STUDIO PYRO umieszczono katalizator zapachu SmellCatalyst, w którym cząsteczki tłuszczów są na bieżąco spalane w wysokiej temperaturze podczas procesu pieczenia, co zapobiega ich wydostawaniu się na zewnątrz. Tłuszcz nie „wisi” w powietrzu, więc nie osadza się też na meblach czy zasłonach, a to dodatkowa korzyść, bo nie trzeba go sprzątać. Piekarnik do zabudowy Amica ED57525B STUDIO PYRO wyposażony jest nie tylko w funkcję czyszczenia pyrolitycznego i SmellCatalyst. Dodatkowo zamknięta górna listwa drzwi chroni wnętrze piekarnika przed zanieczyszczeniami. 

 

Bez względu na to, na którą metodę czyszczenia postawimy, jedno jest pewne – piekarnik Amica będzie higienicznie czysty. Bez wysiłku, bez wydawania pieniędzy na środki czystości, bez marnowania czasu na żmudne szorowanie. To się ceni! Sięgnij także po więcej informacji o innych produktach marki Amica.