Kolejny krok w stronę dłuższej świeżości - Max Kuchnie
Kolejny krok w stronę dłuższej świeżości - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD BEKO Kolejny krok w stronę dłuższej świeżości

BEKO


Kolejny krok w stronę dłuższej świeżości

Szalone, pandemiczne czasy sprawiły, że wszyscy zaczęliśmy zwracać baczną uwagę na rzeczy, które wcześniej wydawały nam się oczywiste i dorozumiane. Wcześniej raczej nie myśleliśmy o tym, żeby jak najrzadziej wychodzić na zakupy, a jeśli nawet, to były to wyłącznie myśli wynikające z indywidualnych upodobań – w końcu nie każdy lubi biegać do supermarketu dwa razy w tygodniu. Dziś, pomimo powoli ustępującej pandemii, wiemy już, że i tak będziemy musieli nieco zmienić nasze przyzwyczajenia. I to nie w wyniku kaprysu, a po prostu dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Producenci AGD również wychodzą naprzeciw tej sytuacji, a ich działy rozwoju wdrażają nowe pomysły, mające usprawnić najnowsze urządzenia i pomóc nam w bieżących obowiązkach. Jednym z takich rozwiązań jest technologia HarvestFresh, obecna w najnowszych lodówkach marki Beko. Bazując na wcześniejszym, sprawdzonym rozwiązaniu, jakim była specjalna szuflada Everfresh+, inżynierowie Beko udoskonalili tę technologię, opierając się na działaniu samej natury. Wszyscy wiemy, że światło na naszej planecie nie jest obecne przez cały czas. Każdy zdaje sobie sprawę z istnienia cyklu dnia i nocy. Do cyklu tego przyzwyczajone są także owoce i warzywa, a funkcjonowanie w zgodzie z nim gwarantuje im jak najdłuższą świeżość.

 

Tak właśnie działa technologia HarvestFresh.

Specjalna szuflada na warzywa iowoce oświetlana jest w ciągu dnia różnymi kolorami
światła, odpowiadającymi jego dominującej barwie na zewnątrz. Rano mamy do czynienia z kolorem niebieskim, w ciągu dnia z zielonkawym a wieczorem – z czerwonym. W nocy z kolei światło zostaje wygaszone, tak jak „wyłączone” jest również słońce poza lodówką. Dzięki takiemu „traktowaniu”, warzywa i owoce zgromadzone w szufladzie HarvestFresh pozostają świeże przez znacznie dłuższy okres, a do tego zawarte w nich witaminy – zwłaszcza C i A – nie ulatniają się
tak szybko, jak w przypadku przechowywania w standardowej lodówce.

 

Jak to zwykle bywa, najprostsze rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne, a najlepszym źródłem prostych rozwiązań jest sama natura. Dzięki cyklowi dnia i nocy, imitowanemu przez technologię HarvestFresh, Twoje warzywa i owoce pozostaną świeże znacznie dłużej, a Ty nie będziesz musiał/a tak często wychodzić na zakupy czy pozbywać się jedzenia niezdatnego do spożycia. Trudno o wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

 

Sięgnij także po więcej informacji o pozostałych produktach marki Beko, aby korzystać z innowacyjnych rozwiązań na miarę Twoich wymagań.