Świeżość inspirowana naturą - Max Kuchnie
Świeżość inspirowana naturą - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD BEKO Świeżość inspirowana naturą

BEKO


Świeżość inspirowana naturą

Problem świeżości zgromadzonych w lodówce owoców i warzyw to kwestia, która potrafi spędzać nam sen z powiek zwłaszcza teraz. Nie dość, że nie oszczędzają nas letnie upały, to potrzeba izolacji społecznej sprawia, że chcemy robić zakupy rzadziej, by niepotrzebnie nie wystawiać na ryzyko siebie i naszych bliskich. Jak jednak pogodzić potrzebę robienia większych zakupów owocowo-warzywnych z ich krótką przydatnością do spożycia? Odpowiedź na to pytanie znalazła marka Beko!

Technologia Harvest Fresh w najnowszych lodówkach Beko to owoc kilkuletniej pracy i wielu testów, mających wyłącznie jeden cel: odnalezienie sposobu na to, by zgromadzone w chłodziarce warzywa i owoce jak najdłużej zachowywały wartości odżywcze. Jak to zazwyczaj bywa, odpowiedź od samego początku mieliśmy pod samym nosem – wystarczyło skopiować rozwiązania od milionów lat stosowane przez naturę… Najważniejszym pytaniem pozostawało to, jak zrobić to najbardziej efektywnie. 

 

Tu znów wygrało rozwiązanie najmocniej inspirowane naturą. Dobrze wiemy, że kolor światła słonecznego, podobnie jak jego natężenie, zmienia się w ciągu dnia. Światło słoneczne inaczej pada na rośliny rano i wieczorem, a inaczej w południe, kiedy słońce jest najwyżej. Tak samo działa technologia Harvest Fresh w lodówkach Beko. Specjalny system wewnętrznego oświetlania szuflady naśladuje cykl działania słońca. Przez pierwszą część dnia nasze warzywa i owoce skąpane są w świetle niebieskim, najbardziej zbliżonym do porannego. Przez dalszą część dnia komora oświetlana jest światłem zielonym, a pod jego koniec – „wieczornym” światłem czerwonym. W nocy warzywa i owoce, podobnie jak w naturalnych warunkach, nie są dodatkowo oświetlane, co zamyka cykl. Niezależne testy laboratoryjne wykazały, że poddane dobowemu cyklowi świetlnemu warzywa i owoce znacznie dłużej zachowują swoje składniki odżywcze – w szczególności witaminy A oraz C. Dzięki temu możemy składować je w lodówce znacznie dłużej. Beko łączy swoją technologię Harvest Fresh ze specjalnymi szufladami Everfresh+, które dodatkowo dbają o odpowiednią wilgotność powietrza. Dzięki temu, zgromadzone w specjalnej komorze warzywa i owoce utrzymują swoją świeżość do 30 dni, a nawet dłużej!

 

Zapoznaj się również z pozostałymi produktami marki Beko i przekonaj się, jak innowacyjne rozwiązania wpłyną na poprawę komfortu Twojej codzienności.