Urządzasz kuchnię? O tych technologiach w sprzętach kuchennych warto pomyśleć! - Max Kuchnie
Urządzasz kuchnię? O tych technologiach w sprzętach kuchennych warto pomyśleć! - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD BEKO Urządzasz kuchnię? O tych technologiach w...

BEKO


Urządzasz kuchnię? O tych technologiach w sprzętach kuchennych warto pomyśleć!

Minęły już czasy, gdy sprzęty AGD spełniały tylko swoje podstawowe zadanie gotowania. Dzisiejsze urządzenia coraz częściej zaopatrzone są w zaawansowane technologicznie rozwiązania, które stwarzają prawdziwą wartość dodaną w kuchni – zarówno poprzez lepszą jakość przygotowywania posiłków, jak i przez większą intuicyjność użytkowania.

Piekarniki ze wspomaganiem parowym 

Nie od dziś wiadomo, że gotowanie na parze to jeden z najzdrowszych sposobów przygotowywania żywności, gwarantujący zachowanie większej ilości składników odżywczych niż w przypadku standardowych metod obróbki termicznej. Jednak kiedy stajemy przed wyborem piekarnika do nowego mieszkania, często decydujemy się na urządzenie tradycyjne, zniechęceni przez wyższą cenę i pojawiające się w głowie pytanie: „Czy ja na pewno będę tego używać?”. Niewiele osób wie, że poza puszystym pieczywem, soczystym drobiem, delikatną, pełną smaku rybą czy domową pizzą, które uzyskamy dzięki gotowaniu na parze lub z jej wspomaganiem, nowoczesne piekarniki parowe oferują nam zupełnie nową jakość gotowania także tradycyjnych potraw. Pieczenie wspomagane parą to gwarancja udanych wypieków, delikatnych, pełnych składników odżywczych warzyw oraz chrupkiego na zewnątrz, a jednocześnie miękkiego w środku mięsa – efekty, o jakich marzy każda wytrawna gospodyni czy gospodarz. Podczas procesu pieczenia, woda dozowana jest ze zbiornika na dno piekarnika, skąd unosi się pod postacią pary. Powiedz „do widzenia” zbyt twardym pieczeniom, suchemu indykowi czy przypieczonym zapiekankom – potrawy będą miękkie, soczyste i aromatyczne, a gdy trzeba – chrupiące.

 

W ofercie piekarników ze wspomaganiem parowym na szczególną uwagę zasługuje model Beko BIS24300BDS, ponieważ posiada pojemnik na wodę, połączony z komorą piekarnika specjalną rurką. Pojemnik napełnisz bez żadnego trudu, dzięki prostemu systemowi „naciśnij i wyciągnij”. Wystarczy wlać do niego 300 ml wody i wsunąć na miejsce – resztą pracy zajmie się piekarnik. Dostęp do pojemnika jest bardzo prosty – znajduje się on po lewej stronie panelu sterowania, więc nie musisz ponownie otwierać piekarnika i nalewać wody na dno.

 

Pyroliza

Inną wyjątkowo ważną funkcją w piekarnikach jest pyroliza. Większość z nas doświadczyła na własnej skórze, co to znaczy skrobać ściany piekarnika, pokryte zapieczonym tłuszczem i brudem. Tymczasem z czyszczeniem pyrolitycznym mycie wnętrza piekarnika jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy włączyć funkcję pyrolizy, aby nawet najtrudniejsze zanieczyszczenia spaliły się na popiół w temperaturze 480–500˚. Wszelkie pozostałości szybko usuniesz ściereczką – bez użycia detergentu i bez wysiłku. Przy wyborze pyrolizy warto pomyśleć o modelu Beko BIM25400XPS – wielofunkcyjnym, energooszczędnym piekarniku o eleganckim designie.Płyty indukcyjne nowej generacji

Płyty indukcyjne także potrafią znacząco się od siebie różnić. Przy wyborze tego produktu należy oczywiście zwracać uwagę na kluczowe parametry, takie jak moc czy klasa energetyczna, ale warto pomyśleć też o dodatkowych rozwiązaniach, które znacząco podnoszą jakość używania płyty na co dzień. Do takich udogodnień należy przede wszystkim technologia IndyFlex™, czyli płyta o elastycznej powierzchni gotowania. Użytkownik ma możliwość połączenia kilku stref grzewczych w jedną większą, co daje większą swobodę i przestrzeń gotowania. Dzięki zastosowaniu elastycznej strefy grzewczej, możliwe jest użycie zarówno dużych patelni i garnków, jak i małych rondelków. Innym świetnym udogodnieniem jest intuicyjne sterowanie Premium Direct, dzięki któremu przejmujesz pełną i precyzyjną kontrolę nad każdym polem grzewczym. Jednym ruchem dokładnie dostosujesz moc do zawartości każdego garnka czy patelni. Jeśli zależy Ci na takich udogodnieniach, warto pomyśleć o płycie indukcyjnej Beko model HII64800FHT.

 

Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę na innowacyjne technologie i dodatkowe rozwiązania, które realnie poprawiają jakość pracy w kuchni i przyjemność użytkowania sprzętu. Dzięki nim gotowanie stanie się przyjemniejsze, a czyszczenie – znacznie łatwiejsze. Wypróbuj produkty marki Beko i przekonaj się o tym na własnej skórze.