„Zielone” AGD w służbie jutra - Max Kuchnie
„Zielone” AGD w służbie jutra - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD BEKO „Zielone” AGD w służbie jutra

BEKO


„Zielone” AGD w służbie jutra

W czerwcu 2021 roku Arcelik – właściciel m.in. marek Beko i Grundig – przeprowadził badanie dotyczące zrównoważonego rozwoju wśród respondentów z Polski, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. Jego wyniki wyraźnie wskazują, że coraz ważniejsze dla nas jest ekologiczne podejście do każdego aspektu naszego życia.

Aż 74% respondentów z Polski uznało, że zmiany na lepsze powinniśmy zacząć od siebie, nie oglądając się na działania podejmowane przez rządy czy duże firmy. Za największe zagrożenia uznaliśmy emisję dwutlenku węgla do atmosfery, a na drugim miejscu znalazły się tony niepotrzebnego plastiku.

 

W walce z niekorzystnymi zmianami na planecie najczęściej stawiamy na świadomy recycling. W Polsce aż 78% respondentów uznało go za skuteczną metodę boju o lepsze jutro. Na kolejnych miejscach znalazły się: kupowanie produktów od firm stawiających na zrównoważony rozwój, dbanie o niemarnowanie jedzenia czy spożywanie mniejszej ilości miejsca.

 

Beko i Grundig, jako marki produkujące sprzęt AGD i RTV, doskonale zdają sobie sprawę, jak duża odpowiedzialność ciąży na nich w związku z powyższymi wynikami. Osoby odpowiedzialne za ich rozwój mają świadomość, że stoją w pierwszej linii walki ze zmianami klimatu. Urządzenia elektryczne są stałą, nieodłączną częścią naszego życia, mogą znacznie nam je ułatwić… także w obszarze dbania o ekologię.

 

Co możemy zrobić, aby samemu przyczynić się do zrównoważonego rozwoju naszej cywilizacji?

  • Kupować produkty AGD i RTV wysokich klas energetycznych/zużyciowych. Przyczyni się to nie tylko do długoterminowych oszczędności w naszych domowych budżetach, ale również do znacznego spadku konsumpcji energii czy wody. Wiemy, że nie każda energia jest „czysta”, więc zadbajmy o to, by konsumować jak najmniej tej „brudnej”. Zaufajmy lodówkom wysokich klas, pralkom, które oszczędzą wodę i – w ramach możliwości – odpuśćmy sobie najmniej wydajne sprzęty, takie jak czajniki elektryczne.
  • Zaufać nowoczesnym technologiom, które pozwolą nam dłużej przechowywać żywność. Jeśli zdarzy nam się czasem kupić lub przygotować więcej jedzenia niż potrzebujemy, to technologie takie jak HarvestFresh od BEKO pozwolą wykorzystać je w całości bez straty dla jego smaku, a nawet wyglądu.
  • Sprawdzać, czy marki przykładają wagę do zrównoważonego rozwoju. Beko i Grundig od dłuższego czasu prowadzą badania nad wykorzystywaniem materiałów pochodzących z recyclingu. Już teraz na rynku pojawiają się pierwsze sprzęty AGD, których komponenty wykonane są ze zutylizowanych sieci rybackich czy powtórnie przetworzonego plastiku.
  • Odpowiedzialnie korzystać ze sprzętów AGD…, które mogą nam w tym pomóc. Na czas wyjazdu lodówki przestawmy na tryb wakacyjny i wykorzystujmy tryby ECO w pralkach czy zmywarkach. Nowe piekarniki czy płyty grzewcze projektowane są tak, by móc używać ich odpowiedzialnie. Płyty indukcyjne z systemem Indyflex+ pozwolą nam podgrzać nawet bardzo małe naczynia, wykorzystując do tego tylko część powierzchni grzewczej, aby zminimalizować ilość zużytej energii.

 

Pamiętajmy o tych zasadach, tak by z czystym sumieniem powiedzieć kiedyś, że sami uratowaliśmy naszą planetę, a nie czekaliśmy z założonymi rękami, aż ktoś zrobi to za nas.