GRUNDIG - Sprzęt AGD, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
GRUNDIG - Sprzęt AGD, Produkty, Artykuły | Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD GRUNDIG Chłodziarko-zamrażarki Multidoor

Kategorie

GRUNDIG


Chłodziarko-zamrażarki Multidoor

Pojemna lodówka marzy się niejednemu z nas. Rzadsze zakupy czy przestrzeń na większe zapasy – to argumenty, które skłaniają nas do zakupu dużej chłodziarki, jeżeli tylko znajdziemy na nią miejsce w kuchni. Za te najbardziej praktyczne uważane są tzw. lodówki Multidoor. Dlaczego?

Lodówka side-by-side, frenchdoor a multidoor

 

W zależności od konstrukcji i układu drzwi w dużej chłodziarko-zamrażarce, możemy  mieć do czynienia z różnymi jej typami. Najpopularniejszą wersją pojemnych lodówek są modele side-by-side, czyli wyposażone w dwoje drzwi, z zamrażarką po jednej, a chłodziarką po drugiej stronie. Do wad takiego rozwiązania należy stosunkowo wąski zamrażalnik, ale i konieczność częstego schylania się do najniższych szuflad czy półek w komorze chłodzenia. Problem ten jest wyeliminowany w lodówkach typu frenchdoor, w których chłodziarka zajmuje całą górną część, a zamrażalnik w postaci jednej bądź dwóch szuflad znajduje się na dole. Duże komory mrożenia jednak nie zawsze sprzyjają utrzymaniu porządku. Najlepiej pod tym względem spisują się lodówki multidoor posiadające dwie pary drzwi – osobną dla zamrażarki i oddzielną dla chłodziarki.

 

Wygodne w użytkowaniu chłodziarko-zamrażarki multidoor

 

Komora chłodzenia w lodówce typu multidoor ukryta jest za podwójnymi drzwiami, jednak w przeciwieństwie do chłodziarek side-by-side nie jest ona podzielona wewnątrz. Dzięki temu zyskujemy szeroką komorę, której pojemność dużo łatwiej jest nam wykorzystać. Bez problemu zmieścimy w niej na przykład duży garnek czy blachę z piekarnika. Z kolei wyciąganie i wkładanie produktów do szuflad nie wymaga od nas gimnastyki. Dolną część lodówki multidoor zajmuje zamrażalnik składający się z dwóch pionów szuflad. Dokładnie taki układ w swoich lodówkach multidoor stosuje marka Grundig, ale to nie jedyne udogodnienie, jakie znajdziemy w dużych lodówkach od tego producenta.

 

Lodówki multidoor z systemem Multizone

 

Lodówki multidoor marki Grundig dodatkowo wyposażane są w system Multizone, dzięki któremu funkcje poszczególnych komór można łatwo dostosować do naszych bieżących potrzeb. Strefy multizone to komory – zazwyczaj pierwotnie użytkowane jako zamrażarki, które możemy wykorzystać na kilka sposobów. Możliwość ustawienia w nich temperatury z zakresu od -24°C do +10°C pozwala korzystać z nich również jak z dodatkowej chłodziarki, komory zero czy winiarki. Dodatkowym elementem, dbającym o świeżość naszych produktów, ale i naszą wygodą, jest stosowany w dużych lodówkach przez markę Grundig system DuoCooling No Frost. Praca dwóch niezależnie działających systemów chłodzenia sprawia, że świeże produkty nie ulegają przesuszeniu, a w zamrażarce nie ma wilgoci, dzięki czemu na jej ściankach nie gromadzi się szron.