Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem - Max Kuchnie
Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem - Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Producenci Producenci AGD GRUNDIG Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem

Kategorie

GRUNDIG


Płyta indukcyjna z wbudowanym okapem

W kuchni ciężko obejść się bez okapu, który na co dzień zapewniać ma nam komfortowe warunki podczas gotowania, ale też chronić naszą zabudowę kuchenną przed nadmierną wilgocią. Czasami jednak – wymagający montażu w szafce czy na ścianie – okap może ograniczać nasze możliwości aranżacyjne. Wyjście z sytuacji może stanowić płyta grzejna ze zintegrowanym okapem.

Płyta z wbudowanym okapem – jak działa?

 

Nowoczesne urządzenie łączące w sobie funkcje płyty grzejnej i okapu pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni czy chociażby zaplanować umiejscowienie kuchenki pod oknem. Będzie też doskonałą alternatywą dla okapu wyspowego, jeżeli marzy nam się gotowanie na wyspie.

 

Taki okap współpracuje z płytą, dostosowując swoją wydajność adekwatnie do ustawień wybranych dla pól grzewczych. Jego działanie jest zatem w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu my sami nie musimy martwić się o wprowadzanie właściwych ustawień. Okap uruchomi się samoczynnie, kiedy włączymy płytę, i na bieżąco śledzić będzie jej pracę, by z maksymalną skutecznością pochłaniać pojawiające się w powietrzu zanieczyszczenia.

 

Okap zintegrowany z płytą – dlaczego warto?

 

W czym zintegrowany okap jest lepszy od tradycyjnego modelu? Poza tym że urządzenie 2 w 1 zapewnia nam większą swobodę podczas projektowania kuchni, dzięki automatycznej pracy, jego obsługa jest dla nas mało angażująca. Dodatkowo, ponieważ wentylator znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z polami grzewczymi i przyrządzanymi na nich potrawami, może z naprawdę dużą skutecznością wychwytywać opary i intensywne zapachy, nie dopuszczając do ich rozprzestrzeniania się do innych domowych pomieszczeń.

Co więcej, w związku z tym, że cały mechanizm odpowiedzialny za efektywną pracę okapu ukryty jest w szafce pod płytą, jest tym samym niewidoczny. Oznacza to, że w żaden sposób nie wpływa na aranżację naszej kuchni. Sama zaś płyta prezentuje się nad wyraz elegancko.

 

Płyta z okapem marki Grundig

 

Płyta indukcyjna zintegrowana z okapem GIEH823470 to czteropalnikowy model oferowany przez markę Grundig, który cechuje zarówno finezyjny wygląd, jak i nieoceniona funkcjonalność. Maksymalna wydajność zainstalowanego w płycie okapu to aż 590 m3/h. Menedżer temperatur pozwala nam korzystać ze specjalnie utworzonych programów dla roztapiania, podgrzewania i gotowania na wolnym ogniu. Funkcja Flexi Zone z kolei umożliwia połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą pól grzewczych w dużą strefę dla wygodnego przyrządzania dań w dużych naczyniach, takich jak brytfanny czy płyty grillowe. Praktyczny wskaźnik nasycenia filtra podpowiada, kiedy należy wymienić element ten na nowy, a szlifowane krawędzie sprawiają, że płyta wpisuje się w linię premium design.