Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Aranżacje / Biała kuchnia z czarnym blatem

Aranżacje

Biała kuchnia z czarnym blatem

Ulubione0

Kuchnia w kolorze białym od lat zachwyca niepowtarzalnym urokiem. Bez względu na to, czy urządzamy ją w macie czy z przewagą połysku, raczej klasycznie czy może jednak nowocześnie, zawsze uzyskamy wnętrze wyglądające świeżo i elegancko. Często pojawia się jednak pytanie dotyczące odpowiedniego doboru materiałów i kolorystyki roboczych blatów, przy tak jasnej i dość wymagającej zabudowie. Oto kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie trafnej decyzji o zakupie.

Black & white

Biały jest kolorem uniwersalnym, więc daje nam niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeśli zastanawiamy się jaki rodzaj blatu dobrać to takiej kuchennej zabudowy, odpowiedź jest prosta – praktycznie każdy sprawdzi się idealnie, jednakże blaty o intensywnej barwie nie mają zbyt wielu zwolenników. Biały blat wtopi się w całość, więc możemy dać upust fantazji i dobrać kolorowy sprzęt AGD czy akcesoria. Jeżeli zależy nam na większej elegancji, zdecydujmy się na nieśmiertelny duet bieli z czernią. Taki mocny stylistyczny akcent wprowadzi małe zamieszanie, ale nada też wyrazistego charakteru całemu wnętrzu. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z nadmiarem kontrastu i nie dążyć do osiągnięcia równowagi pomiędzy tymi dwoma kolorami. Wówczas aranżacja będzie zbyt ciężka i przytłaczająca, więc osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. W białych kuchnia, które urządzono w nowoczesnym stylu, często spotyka się blaty wykonane z kamienia, , kompozytu, laminatu a nawet szkła.

Siła dodatków

Wiele osób twierdzi, że białe kuchnie są zimne, nieprzyjemne, że panuje w nich wręcz laboratoryjny klimat. Nic bardziej mylnego. Biel w odpowiednim wydaniu może być równie przytulna co piękna. Ważną rolę odgrywają zastosowane dodatki i dekoracje. Warto rozważyć zakup kilku kolorowych akcesoriów kuchennych, a także innych elementów wykończenia, na przykład obrusów, wazonów a nawet krzeseł. Takie przedmioty zdecydowanie wpłyną na ocieplenie wnętrza i dodadzą mu sporo pozytywnej energii.

Niepraktyczna biel?

Bieli stawia się nie tylko zarzut barwy zimnej w odbiorze, ale również trudnej do utrzymania w czystości, szczególnie w takim pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Nie jest to do końca prawda, ponieważ białe fronty kuchennej zabudowy a nawet jasne blaty zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości niż ich odpowiedniki w ciemnych kolorach. Oczywiście brudzą się tak, jak i każde inne, jednakże wszelkie ślady zarówno tłuszczu czy brudu są mniej widoczne. Podobnie plamy z zaschniętych kropli wody i odciski palców.

Zobacz również

W kontakcie z naturą

W kontakcie z naturą

Wielki come back Aby kuchnię uczynić bardziej rodzinną i domową warto do jej aranżacji...

Usiądź wygodnie! Wybieramy krzesło do kuchni

Usiądź wygodnie! Wybieramy krzesło do kuchni

Mebel obowiązkowy Bez krzeseł kuchnia nie będzie już taka sama. Nie będzie możliwe...
Komentarze (1)
1
dziedzico
dziedzico
2015-05-20 13:24:33

chyba niepraktyczne

Twój komentarz
Ocena