Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
Stylowe i Nowoczesne Aranżacje Kuchenne | Porady Max Kuchnie
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Aranżacje Biała kuchnia z czarnym blatem

ARANŻACJE


Biała kuchnia z czarnym blatem

Kuchnia w kolorze białym od lat zachwyca niepowtarzalnym urokiem. Bez względu na to, czy urządzamy ją w macie czy z przewagą połysku, raczej klasycznie czy może jednak nowocześnie, zawsze uzyskamy wnętrze wyglądające świeżo i elegancko. Często pojawia się jednak pytanie dotyczące odpowiedniego doboru materiałów i kolorystyki roboczych blatów, przy tak jasnej i dość wymagającej zabudowie. Oto kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie trafnej decyzji o zakupie.

Na zdjęciu: Studio AK

Black & white

Biały jest kolorem uniwersalnym, więc daje nam niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeśli zastanawiamy się jaki rodzaj blatu dobrać to takiej kuchennej zabudowy, odpowiedź jest prosta – praktycznie każdy sprawdzi się idealnie, jednakże blaty o intensywnej barwie nie mają zbyt wielu zwolenników. Biały blat wtopi się w całość, więc możemy dać upust fantazji i dobrać kolorowy sprzęt AGD czy akcesoria. Jeżeli zależy nam na większej elegancji, zdecydujmy się na nieśmiertelny duet bieli z czernią. Taki mocny stylistyczny akcent wprowadzi małe zamieszanie, ale nada też wyrazistego charakteru całemu wnętrzu. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z nadmiarem kontrastu i nie dążyć do osiągnięcia równowagi pomiędzy tymi dwoma kolorami. Wówczas aranżacja będzie zbyt ciężka i przytłaczająca, więc osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. W białych kuchnia, które urządzono w nowoczesnym stylu, często spotyka się blaty wykonane z kamienia, , kompozytu, laminatu a nawet szkła.

Siła dodatków

Wiele osób twierdzi, że białe kuchnie są zimne, nieprzyjemne, że panuje w nich wręcz laboratoryjny klimat. Nic bardziej mylnego. Biel w odpowiednim wydaniu może być równie przytulna co piękna. Ważną rolę odgrywają zastosowane dodatki i dekoracje. Warto rozważyć zakup kilku kolorowych akcesoriów kuchennych, a także innych elementów wykończenia, na przykład obrusów, wazonów a nawet krzeseł. Takie przedmioty zdecydowanie wpłyną na ocieplenie wnętrza i dodadzą mu sporo pozytywnej energii.

Niepraktyczna biel?

Bieli stawia się nie tylko zarzut barwy zimnej w odbiorze, ale również trudnej do utrzymania w czystości, szczególnie w takim pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Nie jest to do końca prawda, ponieważ białe fronty kuchennej zabudowy a nawet jasne blaty zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości niż ich odpowiedniki w ciemnych kolorach. Oczywiście brudzą się tak, jak i każde inne, jednakże wszelkie ślady zarówno tłuszczu czy brudu są mniej widoczne. Podobnie plamy z zaschniętych kropli wody i odciski palców.

Komentarze


2.00/5 1 1
2

chyba niepraktyczne

Zobacz również


Deska desce nierówna


Wydawać by się mogło, że wybór i zakup tak niepozornej rzeczy jak kuchenna...

Co na front?


W każdej kuchni główną rolę odgrywają meble, ich forma, kształty czy...

Shabby Chic w kuchni


Marzysz o romantycznej, pełnej ciepła i kobiecego pierwiastka kuchni? Spróbuj...