Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Aranżacje / Biała kuchnia z czarnym blatem

Aranżacje

Biała kuchnia z czarnym blatem

Ulubione0

Kuchnia w kolorze białym od lat zachwyca niepowtarzalnym urokiem. Bez względu na to, czy urządzamy ją w macie czy z przewagą połysku, raczej klasycznie czy może jednak nowocześnie, zawsze uzyskamy wnętrze wyglądające świeżo i elegancko. Często pojawia się jednak pytanie dotyczące odpowiedniego doboru materiałów i kolorystyki roboczych blatów, przy tak jasnej i dość wymagającej zabudowie. Oto kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie trafnej decyzji o zakupie.

Black & white

Biały jest kolorem uniwersalnym, więc daje nam niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeśli zastanawiamy się jaki rodzaj blatu dobrać to takiej kuchennej zabudowy, odpowiedź jest prosta – praktycznie każdy sprawdzi się idealnie, jednakże blaty o intensywnej barwie nie mają zbyt wielu zwolenników. Biały blat wtopi się w całość, więc możemy dać upust fantazji i dobrać kolorowy sprzęt AGD czy akcesoria. Jeżeli zależy nam na większej elegancji, zdecydujmy się na nieśmiertelny duet bieli z czernią. Taki mocny stylistyczny akcent wprowadzi małe zamieszanie, ale nada też wyrazistego charakteru całemu wnętrzu. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z nadmiarem kontrastu i nie dążyć do osiągnięcia równowagi pomiędzy tymi dwoma kolorami. Wówczas aranżacja będzie zbyt ciężka i przytłaczająca, więc osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. W białych kuchnia, które urządzono w nowoczesnym stylu, często spotyka się blaty wykonane z kamienia, , kompozytu, laminatu a nawet szkła.

Siła dodatków

Wiele osób twierdzi, że białe kuchnie są zimne, nieprzyjemne, że panuje w nich wręcz laboratoryjny klimat. Nic bardziej mylnego. Biel w odpowiednim wydaniu może być równie przytulna co piękna. Ważną rolę odgrywają zastosowane dodatki i dekoracje. Warto rozważyć zakup kilku kolorowych akcesoriów kuchennych, a także innych elementów wykończenia, na przykład obrusów, wazonów a nawet krzeseł. Takie przedmioty zdecydowanie wpłyną na ocieplenie wnętrza i dodadzą mu sporo pozytywnej energii.

Niepraktyczna biel?

Bieli stawia się nie tylko zarzut barwy zimnej w odbiorze, ale również trudnej do utrzymania w czystości, szczególnie w takim pomieszczeniu, jakim jest kuchnia. Nie jest to do końca prawda, ponieważ białe fronty kuchennej zabudowy a nawet jasne blaty zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości niż ich odpowiedniki w ciemnych kolorach. Oczywiście brudzą się tak, jak i każde inne, jednakże wszelkie ślady zarówno tłuszczu czy brudu są mniej widoczne. Podobnie plamy z zaschniętych kropli wody i odciski palców.

Zobacz również

Kuchnia w stylu art deco

Kuchnia w stylu art deco

Wymagający styl Cechą charakterystyczną stylu art deco, zaliczanego do stylów retro, jest...

Popularne układy kuchni w kształcie liter

Popularne układy kuchni w kształcie liter

Kształt ma znaczenie Kształt zabudowy meblowej zależy od wielu czynników. Na to, jak będzie...
Komentarze (1)
1
dziedzico
dziedzico
2015-05-20 13:24:33

chyba niepraktyczne

Twój komentarz
Ocena