Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Designerskie inspiracje

Porady


Designerskie inspiracje

Przygotowaliśmy dla Was relację z jednych z najbardziej popularnych targów designu Living Kitchen. Wyraźnie zaznaczającym się trendem w Kolonii był minimalizm. Układ mebli zyskał niemal geometryczną formę a wyjściowym konceptem do stworzenia kuchni jest układ przenikających się prostopadłościanów. Prostotę i lekkość podkreślają duże płaszczyzny frontów, niezakłócone przez podziały czy uchwyty. Kuchnia połączona z salonem nie jest już dla nikogo niczym nadzwyczajnym, producenci prześcigają się w rozwiązaniach mających jeszcze bardziej zintegrować te pozornie przeciwstawne pomieszczenia.

Na zdjęciu: Artur Krupa

Powstają niezwykle ciekawe rozwiązania, dzięki którym jednym ruchem przeobrazimy zabudowę kuchenną w minimalistyczną, elegancką szafę. Za frontami, na nowoczesnych prowadnicach, możemy ukryć nie tylko sprzęt AGD, lecz również blat roboczy ze zlewem kuchennym. Niechęć, do pokazywania tej trudnej do utrzymania w czystości przestrzeni, jak dotąd była głównym argumentem przeciwko otwieraniu kuchni na salon, tymczasem dzięki inwencji projektantów, niezapowiedziana wizyta gości nie musi być już źródłem stresu. Integracja kuchni i innych pomieszczeń znajduje swój wyraz w zastosowanych materiałach, które powinny przenikać z jednego pomieszczenia do drugiego. Obserwujemy ponadto powrót do naturalnych, surowych materiałów, takich jak lite drewno z wyraźnym usłojeniem i sękami, czy beton architektoniczny, użytych w nietypowy sposób np. na ścianach i frontach. Nie boimy się już wad materiałowych. Różnice w usłojeniu czy zróżnicowany kolor i struktura betonu są efektem pożądanym, nadającym niepowtarzalny, unikatowy charakter wnętrzu. Tłem dla całości nadal jest biel, lecz w nowej odsłonie. Już nie w połysku, a w macie. Innym ciekawym bazowym kolorem jest cała gama szarości: od jasnych, pastelowych po ciemne, niemal czarne. Całość dobrze jest ożywić za pomocą mocnego akcentu kolorystycznego.
 

Interesującym sposobem na ocieplenie wnętrza jest wkomponowanie dużej ilości elementów drewnianych, nie tylko w postaci frontów i blatów, ale również sprytnie zaaranżowanych paneli naściennych i regałów. Naturalne piękno, specyficzny klimat, plastyczność. Tymi i wieloma innymi cechami odznacza się drewno, jeden z bardziej szlachetnych, idealnie pasujących do kuchni materiałów. Może pojawić się wszędzie, dosłownie w każdej postaci kuchennego wyposażenia. Jest bardzo plastyczne, dlatego można z niego wykonać praktycznie każde, nawet najbardziej skomplikowane frezowanie czy dekor. Świetnie nadaje się więc do tradycyjnych kuchni, w których królują masywne szafki, kredensy i komody pełnie rzeźbień i ozdób. Innym sposobem na stworzenie niebanalnej kompozycji jest użycie koloru na frontach kuchennych, co w połączeniu z bielą lub szarością tworzy wnętrze, które nie potrzebuje już żadnych wyrazistych dodatków.
 

Współczesne kuchnie niezależnie od stylu i rozmiaru powinny być przede wszystkim wygodne. Najnowocześniejsze, pomysłowe a co najważniejsze komfortowe rozwiązania stosowane w kuchennej zabudowie pozwalają zaaranżować w kuchni przestrzeń nie tylko ładną i estetyczną, ale również bardzo funkcjonalną. Jedną z istotniejszych kwestii jest sposób, w jaki otwierać się będą kuchenne szafki. Mało kto bowiem zadaje sobie sprawę jak bardzo może to wpłynąć na komfort codziennego funkcjonowania podczas kulinarnych przygód. Podsumowując wszystkie informację, warto podkreślić, że mnogość nowoczesnych trendów i rozwiązań zachęca do zabawy kolorami, materiałami i strukturami. Każdy bez trudu może znaleźć coś dla siebie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia wiktoriańska


Dekoracyjne, ale bez przesady. Eleganckie, ale nie sztuczne. Przystrajane, ale z dobrym...

Farby do kuchni, jak je właściwie dobierać?


Zmiana koloru ścian w kuchni, może całkowicie odmienić charakter pomieszczenia....

Sposób na jadalnię w kuchni


Kuchnia z jadalnią, bądź nawet z małym stolikiem to luksus. W takim miejscu można...