Fronty Do Mebli Kuchennych | Porady Max Kuchnie
Fronty Do Mebli Kuchennych | Porady Max Kuchnie
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Meble kuchenne Fronty kuchenne Moda na meble kuchenne otwierane dotykiem

Fronty kuchenne


Moda na meble kuchenne otwierane dotykiem

Trendy stawiające na nowoczesność, prostotę form, brak zbędnych zdobień i akcesoriów dodatkowych szturmem weszły już jakiś czas temu do kuchennych wnętrz. Nowoczesne aranżacje są do bólu minimalistyczne, gładkie, lśniące, a ich oszczędnego w formie charakteru dopełnia brak uchwytów. Jak więc otwiera się takie meble? Dotykiem.

Na zdjęciu: Studio Esse

W pogoni za trendami

Obowiązujące trendy z dużym zaciekawieniem śledzą nie tylko architekci wnętrz, ale też producenci mebli i konstruktorzy rozwiązań technicznych stosowanych w kuchennej zabudowie. To one inspirują ich do tworzenia coraz to doskonalszych rozwiązań technologicznych, które nie dość, że umożliwiają tworzenie modnych aranżacji, są też wyjątkowo praktyczne i ułatwiają codzienne kuchenne czynności. Kuchnia staje się powoli miejscem pełnym techniki, wyposażonym w unikatowe technologie, a przy tym spełniającym wygórowane wymogi najbardziej nowoczesnych, wymagających, modnych projektantów.
 

Modne ale i praktyczne

Moda na fronty meblowe otwierane dotykiem to nie tylko przejaw estetyki. To również dbałość o funkcjonalność zabudowy kuchennej. Nigdzie indziej, w żadnym innym domowym pomieszczeniu cecha ta nie jest tak niezbędna jak w kuchni. To tu przecież najczęściej nie mamy „wolnych rąk", często są one pobrudzone, zatłuszczone, mokre lub po prostu zajęte trzymaniem produktów spożywczych, garnków, patelni, łyżek, noży, chochelek czy jakichkolwiek innych kuchennych akcesoriów. Nie jest łatwo wtedy chwycić za uchwyt by otworzyć szufladę czy szafkę. A gdyby tak otwierały się one po stuknięciu w nie kolanem, łokciem lub biodrem? Większość z nas uzna to za wyjątkowe ułatwienie i usprawnienie codziennych kuchennych czynności. Możliwość otwierania mebli za pomocą dotyku ma szczególne znaczenie w przypadku szafki zlewozmywakowej, w której najczęściej trzymamy kosz na odpadki. Kiedy w rękach mamy śmieci czy resztki jedzenia zbawieniem okazuje się otwieranie bez użycia uchwytów. Wystarczy lekko dotknąć front (np. stopą), by z równą lekkością się on otworzył i umożliwił nam dostęp do pojemników na odpadki.
 

Jak to działa?

Sekretem dotykowego otwierania frontów meblowych jest system specjalnych prowadnic, dociągów, podnośników i kilku innych elementów, w jakie wyposaża się współczesne szafki i szuflady. Front wystarczy lekko docisnąć, by bez większych oporów otworzył się ukazując zawartość szafki. System ten można stosować w szafkach każdego typu, bez względu na to czy jest to szafka dolna, górna, szuflada czy cargo. Z jednakową lekkością, bez większych oporów front otwiera się lub podnosi a szuflada wysuwa. Systemy stosowane w nowoczesnych meblach kuchennych pozwalają również na przechowywanie w szafkach i szufladach nawet największych ciężarów, bez obaw o oberwanie dna czy uszkodzenie zabudowy. Systemy te eliminują też drażniące odgłosy trzaskania frontów podczas zamykania, delikatnie dociągając je i bezszelestnie domykając (bez względu na to, z jak wielką siłą zechcemy zatrzasnąć szafkę).
 

Domyk na prąd

Jednym z najnowszych osiągnięć firm produkujących systemy do kuchennych mebli jest rozwiązanie wykorzystujące do otwierania frontów energię elektryczną. Ta innowacyjna koncepcja pozwala na jeszcze bardziej komfortowe otwieranie szafek, praktycznie bez użycia jakiejkolwiek siły. Wystarczy jedynie dotknąć front, by specjalny elektryczny system uruchomił wysuwanie szuflady, uchylanie lub otwieranie szafki. Rozwiązanie to jest wyjątkowo funkcjonalne, umożliwia bowiem uchylanie nawet najcięższych frontów, bez względu na ich konstrukcję czy materiał z jakiego są wykonane. Zamykanie jest równie proste, rozpoczyna się z chwilą naciśnięcia przez użytkownika specjalnego wyłącznika. Jedynym ograniczeniem tego systemu jest konieczność podłączenia go do gniazdka elektrycznego, ale w obliczu tak wielkiego komfortu użytkowania, z reguły nie stanowi to dużego problemu.
 

Coraz bardziej popularne

Systemy umożliwiające otwieranie meblowych frontów za pomocą dotyku oferowane są przez kilku wiodących producentów już od kilku lat. Od niedawna jednak stały się osiągalne dla przeciętnego Kowalskiego, dlatego dopiero teraz wzbudzają tyle zainteresowania wśród indywidualnych inwestorów. Nadal pozostają stosunkowo drogie, ale wizja wygodnej, maksymalnie komfortowej i cichej kuchni kusi coraz większą rzeszę klientów, tym bardziej, że większość producentów udziela na swe systemy długoletniej gwarancji.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Malowanie płyty meblowej – metamorfoza mebli krok po...


Renowacja mebli nie jest już tak skomplikowanym zabiegiem jak kiedyś. Meblom z płyty,...

Fronty kuchenne, czyli wizytówka naszej kuchni


Zamawiając meble na wymiar mamy ten komfort, że możemy zadecydować o wszystkim....

Matowe czy z połyskiem? Jakie fronty do kuchni wybrać?


Urządzanie kuchni wiąże się z ekscytacją, radością i zaangażowaniem, ale...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności