Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Matowe czy z połyskiem? Jakie fronty do kuchni...

Porady


Matowe czy z połyskiem? Jakie fronty do kuchni wybrać?

Urządzanie kuchni wiąże się z ekscytacją, radością i zaangażowaniem, ale również z licznymi trudnymi wyborami. Kolor ścian, sprzęt AGD, rodzaj podłogi... i fronty mebli! Jak podjąć decyzję, kiedy na rynku tyle możliwości? Jednym z większych dylematów dotyczy mebli – lepiej wybrać te w macie czy wysokim połysku? Spędzamy w kuchni sporo czasu, gotujemy, mamy małe dzieci – dlatego trzeba się dobrze zastanowić, który rodzaj frontów będzie dla nas lepszy.

Na zdjęciu: Studio Vigo

Co jest ważne

Żadne rozwiązanie nie jest wolne od wad – jeszcze się taki mądry nie urodził, który wszystkim by dogodził. Bez względu na to, czy wybierzesz matowe czy połyskujące wykończenie i tak będziesz musiał sprzątać! To na jakie fronty się zdecydujemy powinno zadecydować kilka czynników. Należy wziąć pod uwagę wielkość naszego pomieszczenia i jasność. Drugim istotnym czynnikiem jest to, jak często gotujemy – opary powstałe podczas przygotowywania posiłków chcąc nie chcąc oddziałują na meble. Istotne jest również to, czy posiadamy dzieci oraz jakie meble nam się podobają – pamiętajmy, że kuchnia oprócz użytkowości, powinna się nam podobać.


Połysk czy mat?

Fronty w połysku to laminat, akryl bądź folia poliestrowa. Tego typu wykończenia cieszą się ogromną popularnością. Meble w połysku nadają kuchni nowoczesności i wrażenie dobrego smaku. Nowoczesne trendy wnętrzarskie to prostota i minimalizm – kuchnia w połysku całkowicie wpasowuje się w te kryteria. Przeciwnicy frontów w połysku twierdzą, że jakość tych mebli jest niezadowalająca. Niektóre tego typu powłoki mogą być (ale nie muszą) bardziej podatne na wilgoć oraz promienie słoneczne. Wielu użytkowników skarży się również na liczne odciski palców pozostawiane na meblach – niestety, tego nie unikniemy. Meble w wysokim połysku kojarzone są z pomieszczeniami o nowoczesnym designe – ciężko je będzie włączyć do kuchni o rustykalnym charakterze. Fronty w macie świetnie sprawdzą się w przestronnych kuchniach. Pasują do kuchni w każdym stylu – od nowoczesnych po tradycyjne aranżacje. Są lubiane i często wybierane. Cenione za wysoką jakość i dobre wykończenie. Łatwe do utrzymania w czystości


Mała – połysk, duża - mat

Jeżeli mamy małą kuchnię to lepiej zdecydować się na jasne fronty o wysokim połysku. Jeżeli mamy dużo przestrzeni – tutaj możemy pozwolić sobie na więcej. Można wykorzystać zarówno matowe jak i lśniące wykończenie – nic nas nie ogranicza. W małych pomieszczeniach lepiej unikać matowych frontów – mogą one zbytnio nas przytłoczyć.


Sprzątania nie ominiesz

Do niedawna panowało przekonanie, że meble matowe są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Zarówno w macie jak i w połysku widać odciski palców – jeżeli szukasz mebli idealnych, to jeszcze takie nie powstały. Na rynku dostępne są różne ściereczki i produkty ułatwiające czyszczenie mebli, więc bez względu na to jakie wybierzesz, to dasz radę.

Komentarze


5.00/5 3 3
5
Beata

My z mężem mieliśmy niemały dylemat czy wybierać fronty na wysoki połysk czy jednak te matowe, ale ostatecznie wybraliśmy jasne fronty o wysokim połysku - może trochę widać odciski palców, ale ogólnie jesteśmy zadowoleni z tego zakupu.


5
dorota

Osobiście bardziej podoba mi się matowe wykończenie. Ale wydaje mi się, że jest to po prostu kwestia gustu. :)


5
Ada

Zgadza się - to wszystko zależy od gustu :) Nam podobały się meble z frontami na wysoki połysk i takie wybraliśmy do kuchni ;)

Zobacz również


Dark nordic – poznaj skandynawskie wnętrza w ciemnej...


Moda na wnętrza scandi towarzyszy nam już od długiego czasu, choć trend ten ciągle...

Fronty kuchenne, czyli wizytówka naszej kuchni


Zamawiając meble na wymiar mamy ten komfort, że możemy zadecydować o wszystkim....

Lakierowane fronty w kuchni – jak się z nimi obchodzić?


Od pewnego czasu lakierowane kuchnie cieszą się ogromną popularnością. Prezentują...