Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Meble kuchenne / Mała kuchnia z wielkimi możliwościami

Meble kuchenne

Mała kuchnia z wielkimi możliwościami

Ulubione1

Nie potrzeba dużej przestrzeni, by cieszyć się kuchenną wygodą. Kluczem do funkcjonalności jest odpowiedni dobór okuć meblowych. To dzięki nim nawet skromne aneksy oferują komfort najwyższej klasy.

Kuchnia to najważniejsze miejsce w domu.


Dlatego musi być wygodna, ładna i pomagać w codziennych czynnościach. Czy takie zalety da się uzyskać na mocno ograniczonej przestrzeni? Okazuje się, że sekretem kuchennego komfortu nie jest rozmiar zabudowy, ale okucia, na których pracują nasze meble.

 

Dobre okucia sprawiają, że meble nie tylko stają się „większe", ale też więcej mieszczą. To kwestia efektywnego wykorzystania przestrzeni. Tak, jak w przypadku półek wysuwnych Nuvola do szafek narożnych oraz szuflad Moovit i Nova Pro, które nie tylko bardzo lekko pracują, ale też zapewniają łatwy dostęp do głęboko schowanych przedmiotów. Dodatkowo są zaprojektowane tak, by mieścić możliwie najwięcej. Dobrym przykładem jest też podnośnik klap szafek górnych Free flap.

 

Jego wyjątkowość polega na tym, że pozwala na realizację mebli umieszczonych nawet pod samym sufitem, przy jednoczesnej swobodzie otwierania mebla i wygodzie sięgania po przechowywane w nim przedmioty (to może ułatwić również drabinka Häfele ukryta za cokołem mebla). Dobrym rozwiązaniem dla małych kuchni są też wysuwane, wąskie półki typu cargo.


To nie wszystkie rodzaje okuć, które można wykorzystać w realizacji kuchennej zabudowy. Ale nawet te kilka przykładów pozwala cieszyć się wyjątkową wygodą na niewielkiej przestrzeni.

 

Marcin Małecki, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele

Zobacz również

Pierwszoplanowy aktor – stół

Pierwszoplanowy aktor – stół

Istotne zadanie Kuchnia to idealne miejsce dla stołu. Pełni on w niej rozmaite funkcje. Często...

Poznaj kuchenne trendy

Poznaj kuchenne trendy

Nowoczesna zabudowa łączy przestrzeń kuchni z resztą domu. Najczęściej jest to salon. Dlatego...
Komentarze (1)
1
Gość
jannet
2016-07-14 13:04:57

Bardzo fajna porada. Posiadam małą kuchnie i faktycznie utrzymanie w niej porządku nie jest najłatwiejsze. Ale jest to do zrobienia, szczególnie przy dobrej organizacji. :)

Twój komentarz
Ocena