Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Sprzęt agd / Lodówka / Lodówki typu side by side – idealne...

Lodówka

Lodówki typu side by side – idealne rozwiązanie dla rodziny

Ulubione0

W ciągu kilku ostatnich lat coraz większą popularność w naszym kraju zyskały lodówki typu side by side. Wzrost zainteresowania niejako wymusił poszerzenie oferty producentów i tak możemy wybrać sprzęt odpowiadający naszym oczekiwaniom pod względem wizualnym, funkcjonalnym jak również finansowym. To nie tylko spełnienie marzenia o lodówce z amerykańskich filmów, ale przede wszystkim świetne rozwiązanie dla licznej rodziny.

Chłodząca szafa

Chłodziarko-zamrażarki w typie side by side to jedno z nowszych rozwiązań na naszym rynku. Charakteryzują się tym, że wyposażono je w podwójne drzwi otwierane od środka na zewnątrz. Po jednej stronie umieszczono zamrażarkę, natomiast po drugiej chłodziarkę. W większości dostępnych modeli standardem jest takie rozwiązanie, gdzie chłodziarka znajduje się po prawej stronie. Pojemność całkowita tych największych chłodzących urządzeń sięga blisko 600 litrów, ale przy zakupie warto sprawdzić dokładnie, ponieważ imponujące gabaryty nie zawsze idą w parze z pojemnym wnętrzem. Jeśli model jest wyposażony w dodatkowe funkcje (na przykład filtr do wody, kostkarkę, podajnik soku), odbywa się to właśnie kosztem jego pojemności.

Dodatkowe funkcje

Lodówka side by side zajmie znacznie więcej przestrzeni aniżeli tradycyjny model. Jeśli już decydujemy się na zakup tak zaawansowanego sprzętu, warto także zwrócić uwagę na szereg ciekawych dodatków, które zostały zaprojektowane z myślą o komforcie użytkowników a z pewnością nie mogłaby ich pomieścić zwykła jednodrzwiowa lodówka. Popularnym rozwiązaniem jest kostkarka i dyspenser wody. Już nie musimy martwić się, że w trakcie spotkania z przyjaciółmi czy rodzinnej imprezy zabraknie lodu do napojów. I tu czeka nas kolejna niespodzianka. Otóż lód produkowany jest w kostkach, ale w razie potrzeby po wybraniu odpowiedniej funkcji kostkarka również może go skruszyć. Schłodzona filtrowana woda także nie będzie już stanowiła najmniejszego problemu. Należy jednak pamiętać, aby w odpowiednim czasie zmieniać filtr. Lampka wskaźnikowa wskaże nam właściwy moment, zaświeci się jeszcze przed jego całkowitym zużyciem. Wygoda takiego rozwiązania jest bezdyskusyjna, ale istnieją też pewne ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu. Lodówka z podajnikiem wody czy lodu oczywiście wymaga podłączenia do źródła tej wody, z której chcemy korzystać. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd, najbezpieczniej będzie zamknąć zawór doprowadzający wodę. W ten prosty sposób zapobiegniemy niekontrolowanemu wyciekowi, który mógłby narazić nas na dodatkowe koszty.
Zaoszczędzimy sporo czasu i unikniemy kolejnych wydatków, jeśli uwzględnimy takie rozwiązanie już na etapie planowania kuchennej zabudowy i rozmieszczenia instalacji. Jeżeli jednak takie podłączenie jest technicznie niemożliwe, warto poszukać innego modelu, bowiem coraz więcej producentów wprowadza do swojej oferty lodówki z wbudowanym wewnętrznym zbiornikiem na wodę. Wówczas podłączenie jej do stałego źródła jest zbyteczne.
Niektóre modele posiadają także mini drzwiczki wmontowane w standardowe drzwi lodówki. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, ponieważ możemy wyciągnąć z lodówki pożądany w danej chwili produkt bez konieczności otwierania całego skrzydła. Ten pozornie nieistotny szczegół ma znaczenie w ostatecznym rozliczeniu zużycia energii elektrycznej w naszym domu czy mieszkaniu. Jeżeli mniej ciepłego powietrza dostanie się do wnętrza urządzenia, wówczas nie wymusi to procesu dodatkowego chłodzenia i pozwoli zaoszczędzić nieco prądu.

Zobacz również

Lodówka wolnostojąca – do jakich przestrzeni?

Lodówka wolnostojąca – do jakich przestrzeni?

Na przekór zabudowie Współczesna kuchnia przede wszystkim kojarzona jest z nieskazitelnym...

Lodówka wolnostojąca vs do zabudowy, co wybrać?

Lodówka wolnostojąca vs do zabudowy, co wybrać?

W pogoni za modą   Nie da się ukryć, że zamierzając stworzyć estetykę kuchenną...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena