Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lodówka z kostkarką – co jest prawdą a co...

Porady

Lodówka z kostkarką – co jest prawdą a co nie?

Ulubione0

Kostki lodu przydają się nie tylko w sezonie letnim, kiedy chcemy ochłodzić się zimnymi napojami. Równie dobrze sprawdzają się one przy komponowaniu kolorowych drinków, robieniu deserów w postaci koktajli czy musów. Pozwalają skutecznie polepszyć smak potraw podgrzewanych w kuchence mikrofalowej. By lodu mieć pod dostatkiem bez „zabawy" w mrożenie wody w charakterystycznych jednorazowych woreczkach, warto zainwestować w nowoczesne modele lodówek wyposażone w kostkarki.

Wokół tego typu innowacyjnych jeszcze na dzień dzisiejszy chłodziarek krążą różnorodne mity, które zniechęcają konsumentów do zakupu opisywanego wariantu lodówki. Co zatem jest prawdziwe a co stanowi jedynie wyssaną z palca bujdę? Popatrz poniżej.

 

Mała pojemność


Nic podobnego, że chłodziarka wyposażona w kostkarkę ma za małą pojemność. Kostkarka nie zajmuje wcale dużo powierzchni wewnątrz urządzenia. Oczywiście jest ona elementem składowym sprzętu, zatem musi być wkomponowana z całym swym mechanizmem w konstrukcję maszyny, ale jeżeli nie mamy w zwyczaju magazynowania szczególnie dużo produktów spożywczych na zapas, nie ma się czego obawiać. Wolnej przestrzeni bez problemu powinno wystarczyć zarówno na kostkarkę, jak i na codziennie przechowywane w chłodziarce jedzenie. W ostateczności, na przykład przy wieloosobowej rodzinie, można przecież zdecydować się na większy wymiarami model lodówki.

 

Duże gabaryty


Utarło się również przekonanie, że w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach kuchennych lodówka z kostkarką odpada, bowiem zajmuje zbyt wiele przestrzeni. Prawdą jest, że wśród modeli wyposażonych w charakteryzowaną opcję mrożenia lodu dostępne są warianty naprawdę spore rozmiarowo, ale nie oznacza to jednocześnie, że mniejszych typów lodówek tej kategorii na rynku AGD nie ma. Są i to silnie zróżnicowane zarówno pod względem designu, jak także i rozpiętości cenowej. Najmniejsze gabarytowo chłodziarki z omawianym udogodnieniem mają szerokość poniżej sześćdziesięciu centymetrów. Nawet przy standardowej, klasycznej lodówce jest to nie za dużo a nie co dopiero przy modelu z kostkarką, w którym tenże nowoczesny mechanizm trzeba skonstruować wewnątrz sprzętu. Przeważnie producenci proponują konsumentom warianty lodówek z kostkarkami wynoszącymi jakieś dziewięćdziesiąt centymetrów. Dla tych lokatorów, którzy mają przestronną kuchnię dostępne są nawet modele o szerokości około stu dwudziestu centymetrów. Wymiary lodówki – czy to z opcją kostkarki, czy też w postaci tradycyjnej – zawsze trzeba dobierać nie tyle na podstawie własnych, indywidualnych preferencji, co dopasowując ją konkretnie do liczby domowników.

 

Kontakt z wodą niezbędny


W przeważającej ilości lodówek z kostkarką jest to faktycznie niezbędne, aby sprzęt miał dostęp do wody. Warto jednak w tej materii wybierać modele chłodziarek, jakie posiadają wbudowane pojemniki na wodę. Co to da? Otóż dzięki temu nie będzie wymagane podłączenie naszego urządzenia do bieżącego ujęcia wody. Jedyne co ma wówczas potrzebujemy, to systematycznie napełniać zbiorniczki, aby mieć zawsze pod ręką gotowy zapas lodu.

Zobacz również

Sposób na poranną kawę – ekspres ciśnieniowy czy na kapsułki?

Sposób na poranną kawę – ekspres ciśnieniowy...

Ekspres – sposób na zaoszczędzenie czasu Ekspres do kawy to urządzenie, które znajduje się...

Urządzamy kuchnię – lepsza jasna, czy ciemna?

Urządzamy kuchnię – lepsza jasna, czy ciemna?

Biel – czyli jasne oblicze kuchni Biel to zdecydowanie nienaganna prezencja, która korzystnie...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena