Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lodówka dwudrzwiowa. Wymiary do każdej kuchni

Porady


Lodówka dwudrzwiowa. Wymiary do każdej kuchni

Lodówka dwudrzwiowa sprawdzi się przestronnej w kuchni, a zwłaszcza w takiej, z której korzysta kilka osób. Może to być lodówka typu side by side, ale też standardowa chłodziarko-zamrażarka. Producenci oferują lodówki różniące się od siebie budową, wyposażeniem, funkcjami (np. lodówka z kostkarką) i klasą energetyczną. Każda kuchnia jest inna, a wygodne korzystanie ze sprzętów w domu to przecież wygodna codzienność. Dlatego bardzo ważny jest wymiar. Lodówka powinna bez problemów otwierać się i nie zajmować więcej miejsca, niż to konieczne.

Na zdjęciu: Studio Euroclas

Lodówki dwudrzwiowe side by side – wymiary

Lodówka side by side jest dwudrzwiowa lub wielodrzwiowa. W tym typie lodówki zamrażalnik znajduje się najczęściej obok chłodziarki, ale są też modele wyglądające, jak standardowe chłodziarko-zamrażarki. Taka lodówka jest nie tylko szersza, ale ma większą pojemność. Między innymi właśnie dlatego duże rodziny upodobały sobie rozwiązania side by side. Jednak nawet kuchnia, z której korzysta kilka osób, nie zawsze jest na tyle przestrzenna, że można do niej wstawić dowolną lodówkę. Każdy centymetr ma znaczenie, w tym wysokość, głębokość i szerokość lewych/prawych drzwi.  Takie lodówki mają najczęściej około 90 cm szerokości oraz mniej więcej 180 cm wysokości i 70 cm głębokości. Oczywiście wszystko zależy od modelu i producenta. Waga takiej lodówki może przekraczać 100 kg, jak ma to miejsce np. w przypadku modelu Samsung RS68A8830S9 o wymiarach 178 cm wysokości, 91,2 cm szerokości i 71,6 cm głębokości. W naszym sklepie online znajdziesz zarówno lodówki wielodrzwiowe, jak i lodówki dwudrzwiowe. Rozmiary modeli side by side są na tyle zróżnicowane, że bez problemu wybierzesz odpowiedni sprzęt. Oto przykładowe wymiary dwudrzwiowych lodówek (wysokość/szerokość/głębokość) tego typu:

Przy wyborze głębokości lodówki pamiętaj, że niektóre modele nie mogą dotykać ściany i innych mebli. Dlatego w takim przypadku zostaw nie tylko dodatkowe miejsce na kabel do podłączenia lodówki do prądu, ale i na przepływ powietrza. Lodówki side by side są na ogół szersze i głębsze, dlatego przed zakupem dokładnie sprawdź, ile masz miejsca na sprzęt, bo może okazać się, że lodówka będzie wystawać za linię mebli i nieestetycznie wyglądać, a nawet przeszkadzać.

 

Dopasuj chłodziarkę do Twoich potrzeb

 

Wymiary chłodziarko-zamrażarek

Do lodówek dwudrzwiowych zaliczamy również chłodziarki z zamrażalnikiem. Taka lodówka jest zazwyczaj wysoka i wąska, a także do zabudowy lub wolnostojąca. Zabudowana chłodziarko-zamrażarka wygląda jak inne meble w kuchni. Przykładowe wymiary (wysokość/szerokość/głębokość) chłodziarko-zamrażarek to:

Waga wymienionych modeli nie przekracza 90 kilogramów. Jeśli masz mniejszą kuchnię, albo mniejsze potrzeby, to właśnie taka chłodziarko-zamrażarka będzie lepsza niż side by side. Nowoczesne lodówki mimo mniejszej pojemności są wyposażone w dodatkowe funkcje, praktyczne akcesoria i zaawansowane technologie. Z uwagi na wiele modeli w różnych rozmiarach, kupowanie sprzętu AGD, nie jest trudne, a zakupiony sprzęt szybko trafia do właściciela. Żeby zakupy przebiegły sprawnie, zmierz powierzchnię w kuchni i miejsce, w którym stanie lodówka oraz sprawdź ustawienie innych mebli. Nowoczesna, dwudrzwiowa lodówka ma wiele funkcji, które ułatwiają codzienne korzystanie z niej. Zanim wybierzesz model, który posłuży Ci na lata, sprawdź wymiary i wybierz sprzęt idealnie pasujący do rozmiarów kuchni.

 

Więcej na temat lodówek dwudrzwiowych side by side przeczytasz tutaj:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowki-side-by-side-1411.html
https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-side-by-side-co-to-znaczy-2959.html
https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-side-by-side-wady-i-zalety-1462.html

Studio A&K
Studio A&K
Studio Drawer
Studio Drawer
Studio Euroclas
Studio Euroclas
Studio Kania
Studio Kania
Studio Kuc
Studio Kuc
Studio Mebel Styl
Studio Mebel Styl

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Pleśń w lodówce - jak się jej pozbyć?


Pleśń w lodówce może przytrafić się każdemu, nawet perfekcyjnej pani domu....

Zamrażarka skrzyniowa – czyli idealna skrzynia do...


Jak wiemy, lodówka jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. To ona pozwala...

Retro lodówka, czyli oryginalny gadżet w naszej kuchni


Moda na wszechobecny minimalizm w pełni! Dość nowy trend można zauważyć...