Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Lodówka dwudrzwiowa. Wymiary do każdej kuchni

Porady


Lodówka dwudrzwiowa. Wymiary do każdej kuchni

Lodówka dwudrzwiowa sprawdzi się przestronnej w kuchni, a zwłaszcza w takiej, z której korzysta kilka osób. Może to być lodówka typu side by side, ale też standardowa chłodziarko-zamrażarka. Producenci oferują lodówki różniące się od siebie budową, wyposażeniem, funkcjami (np. lodówka z kostkarką) i klasą energetyczną. Każda kuchnia jest inna, a wygodne korzystanie ze sprzętów w domu to przecież wygodna codzienność. Dlatego bardzo ważny jest wymiar. Lodówka powinna bez problemów otwierać się i nie zajmować więcej miejsca, niż to konieczne.

Na zdjęciu: Studio Euroclas

Lodówki dwudrzwiowe side by side – wymiary

Lodówka side by side jest dwudrzwiowa lub wielodrzwiowa. W tym typie lodówki zamrażalnik znajduje się najczęściej obok chłodziarki, ale są też modele wyglądające, jak standardowe chłodziarko-zamrażarki. Taka lodówka jest nie tylko szersza, ale ma większą pojemność. Między innymi właśnie dlatego duże rodziny upodobały sobie rozwiązania side by side. Jednak nawet kuchnia, z której korzysta kilka osób, nie zawsze jest na tyle przestrzenna, że można do niej wstawić dowolną lodówkę. Każdy centymetr ma znaczenie, w tym wysokość, głębokość i szerokość lewych/prawych drzwi.  Takie lodówki mają najczęściej około 90 cm szerokości oraz mniej więcej 180 cm wysokości i 70 cm głębokości. Oczywiście wszystko zależy od modelu i producenta. Waga takiej lodówki może przekraczać 100 kg, jak ma to miejsce np. w przypadku modelu Samsung RS68A8830S9 o wymiarach 178 cm wysokości, 91,2 cm szerokości i 71,6 cm głębokości. W naszym sklepie online znajdziesz zarówno lodówki wielodrzwiowe, jak i lodówki dwudrzwiowe. Rozmiary modeli side by side są na tyle zróżnicowane, że bez problemu wybierzesz odpowiedni sprzęt. Oto przykładowe wymiary dwudrzwiowych lodówek (wysokość/szerokość/głębokość) tego typu:

Przy wyborze głębokości lodówki pamiętaj, że niektóre modele nie mogą dotykać ściany i innych mebli. Dlatego w takim przypadku zostaw nie tylko dodatkowe miejsce na kabel do podłączenia lodówki do prądu, ale i na przepływ powietrza. Lodówki side by side są na ogół szersze i głębsze, dlatego przed zakupem dokładnie sprawdź, ile masz miejsca na sprzęt, bo może okazać się, że lodówka będzie wystawać za linię mebli i nieestetycznie wyglądać, a nawet przeszkadzać.

 

Dopasuj chłodziarkę do Twoich potrzeb

 

Wymiary chłodziarko-zamrażarek

Do lodówek dwudrzwiowych zaliczamy również chłodziarki z zamrażalnikiem. Taka lodówka jest zazwyczaj wysoka i wąska, a także do zabudowy lub wolnostojąca. Zabudowana chłodziarko-zamrażarka wygląda jak inne meble w kuchni. Przykładowe wymiary (wysokość/szerokość/głębokość) chłodziarko-zamrażarek to:

Waga wymienionych modeli nie przekracza 90 kilogramów. Jeśli masz mniejszą kuchnię, albo mniejsze potrzeby, to właśnie taka chłodziarko-zamrażarka będzie lepsza niż side by side. Nowoczesne lodówki mimo mniejszej pojemności są wyposażone w dodatkowe funkcje, praktyczne akcesoria i zaawansowane technologie. Z uwagi na wiele modeli w różnych rozmiarach, kupowanie sprzętu AGD, nie jest trudne, a zakupiony sprzęt szybko trafia do właściciela. Żeby zakupy przebiegły sprawnie, zmierz powierzchnię w kuchni i miejsce, w którym stanie lodówka oraz sprawdź ustawienie innych mebli. Nowoczesna, dwudrzwiowa lodówka ma wiele funkcji, które ułatwiają codzienne korzystanie z niej. Zanim wybierzesz model, który posłuży Ci na lata, sprawdź wymiary i wybierz sprzęt idealnie pasujący do rozmiarów kuchni.

 

Więcej na temat lodówek dwudrzwiowych side by side przeczytasz tutaj:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowki-side-by-side-1411.html
https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-side-by-side-co-to-znaczy-2959.html
https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-side-by-side-wady-i-zalety-1462.html

Studio A&K
Studio A&K
Studio Drawer
Studio Drawer
Studio Euroclas
Studio Euroclas
Studio Kania
Studio Kania
Studio Kuc
Studio Kuc
Studio Mebel Styl
Studio Mebel Styl

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Lodówka bezszronowa – o czym powinieneś pamiętać,...


Najnowszym trendem w sferze chłodziarek jest opcja no frost. To prawdziwy hit w...

Praktyczna lodówka na miarę XXI wieku


Obecny konsument niesamowicie ceni sobie przede wszystkim komfort życia. Coraz częściej...

Mam małą kuchnię i potrzebuję lodówki


Ludzie marzą o pięknych, dużych i przestronnych domach. Niestety, co najmniej połowa z...