Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Lodówka side by side - wady i zalety

Porady


Lodówka side by side - wady i zalety

Masz dużą rodzinę? Planujesz przeprowadzkę? A może właśnie zacząłeś remont kuchni? Jedno jest pewne – najwyższy czas zmienić lodówkę. Obecna się zepsuła? Jest za mała? A może po prostu marzysz o dużej lodówce o oryginalnym designe? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Przedstawiamy lodówkę side by side – pomieści więcej, schłodzi lepiej i zamrozi szybciej! Dodatkowo, wyposażona jest w mnóstwo dodatkowych funkcji, które mogą ułatwić Ci życie.

Na zdjęciu: Studio Meblostrefa

Czym są lodówki side by side?


Lodówki side by side są to dwudrzwiowe lodówki, gdzie po jednej stronie znajduje się zamrażarka a po drugiej chłodziarka. Na rynku dostępne są różne modele – takie, gdzie dwie strefy są takich samych rozmiarów i takie, w których chłodziarka jest szersza. Możesz wybrać typ, który bardziej spełni Twoje oczekiwania. Kostkarka, dyspenser wody, specjalne strefy chłodzenia? Na rynku dostępne są różne modele z dodatkowymi funkcjami – producenci prześcigają się w pomysłach, dzięki czemu mamy naprawdę duży wybór.

 

 

Zalety lodówek side by side


Największą zaletą lodówek side by side jest ich 'przejrzystość' – otwierasz drzwi i wszystko masz podane 'jak na talerzu'. Lodówki side by side mają o wiele więcej miejsca niż tradycyjne lodówki. Idealnie sprawdzą się w dużych rodzinach, gdzie zakupy i zapasy produktów są zazwyczaj większe - mieszczą aż 500-600l. Lodówka side by side posiada dwie pary drzwi, dzięki czemu jest wygodniejsza w użytkowaniu. Kolejnym plusem jest duża ilość miejsca w drzwiach – idealne na soki, mleko czy wino. Fajną funkcją może okazać się również kostkarka do lodu i dyspenser wody – dzięki tym 'gadżetom' możesz mieć czystą, schłodzoną filtrowaną wodę 'na wyciągnięcie ręki'. Nie potrzebujesz dyspensera wody? Możesz wybrać model z samą kostkarką – Ty decydujesz czego potrzebujesz! Trzeba przyznać, że lodówki side by side przykuwają uwagę swoim wyglądem – ładne wykończenie, nowoczesny design – taka lodówka może stać się idealnym dopełnieniem Twojej nowej kuchni. Sprawdź przykładową lodówkę side by side od Kernau.

 

 

Wady lodówek side by side


Lodówki side by side mimo wielu zalet, mają również wady. Przede wszystkim są droższe – za lodówkę side by side zapłacimy ok 1000-2000 zł więcej niż za lodówkę jednodrzwiową. Biorąc pod uwagę większe rozmiary – wyższa cena jest uzasadniona, jednak dla wielu z nas mogą okazać się po prostu za drogie. Większe rozmiary to większa cena ale również większe zużycie energii. Decydując się na lodówkę side by side musimy liczyć się z większymi rachunkami za prąd. Nawet energooszczędne modele pobierają więcej energii niż energooszczędne modele klasycznych lodówek. Lodówka side by side w ciągu roku zużywa ok 500kWh/rok przy czym zwykła lodówka ok 270kWh/rok. Lodówka side by side jest większa od standardowej i jak pojemność jest jej zaletą, tak niestandardowe rozmiary wpływają na jej niekorzyść. Lodówka side by side jest średnio o 30cm szczersza i 20cm głębsza od normalnej lodówki - wymaga dużo więcej miejsca, niż zwykła jednodrzwiowa lodówka. Dodatkowe centymetry głębokości wizualnie 'psują' naszą kuchnię – lodówka niezgrabnie wystaje z równej linii mebli kuchennych.

 

Czy warto inwestować w lodówkę side by side? Tak naprawdę wybór należy do Ciebie – wszystko zależy od finansów i ilości miejsca, które chcesz przeznaczyć na nową lodówkę. Lodówka to zakup na lata, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tą inwestycją.

Komentarze


5.00/5 5 5
5
Siemko00

Jestem trenerem personalnym, dodatkowo regularnie startującym w zawodach sylwetkowych. Właściwa dieta to dla mnie 70% sukcesu, a ponieważ mam bardzo napięty grafik, wszystkie posiłki na cały tydzień muszę przygotowywać w weekend. Bez takiej właśnie lodówki zwyczajnie nie miałbym ich jak przechować. Pojemna lodówka to jedyne rozwiązanie dla ludzi w mojej sytuacji.


5
Halina

Dla mojej rodziny lodówka side by side to rewelacyjne rozwiązanie. Odsyłam do artykułu!


5
Natka

Fajnie rozpisane plusy i minusy:)


5
Remik

Jak dla mnie taka lodówka to dobre rozwiązanie. Wszystko jest pod ręką nie trzeba schylać się za każdym razem szukając jakiegoś produktu w zamrażalce.


5
Adas

Side by side jak najbardziej na tak. Wygoda, komfort w przechowywaniu żywności. Super miejsce na butelki.

Zobacz również


Lodówka – z zamrażalnikiem czy bez?


Lodówki z zamrażarką to chłodziarki, które zyskały największą...

Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Komory świeżości i optymalnej wilgotności w nowoczesnych...


Lodówka jest urządzeniem, bez którego nie można sobie wyobrazić...