Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Lodówki side by side

Porady


Lodówki side by side

Masz przestronną kuchnię, którą chciałbyś zagospodarować w pełni komfortowo? W Twoim domu zamieszkuje wieloosobowa rodzina? Klasyczna chłodziarka nie spełnia Twych potrzeb? Jeżeli tak, to trafiłeś idealnie, bowiem w niniejszym artykule skoncentrujemy swoją uwagę na wysokiej klasy modelach chłodziarek side by side. O tym, czym się charakteryzują wyżej wspomniane urządzenia dowiesz się z poniższych fragmentów.

Na zdjęciu: Studio AK

Lodówka – gigant

 

Najmniejsze wersje chłodziarek posiadają wymiary wynoszące dokładnie 50 centymetrów zarówno wysokości, jak i szerokości. Dla porównania omawiane lodówki side by side mają przeważnie nieco ponad 90 centymetrów szerokości. Ponadto dostępne są nawet niestandardowe typy tego rodzaju urządzeń, jakie cechują się ponad 120 centymetrami szerokości. Jeżeli chodzi o pojemność, to modele side by side potrafią pomieścić nawet 300 litrów! Ich zamrażarki natomiast mają pojemność między 150 a 200 litrów. Producenci, chcąc sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów zaskakują także projektami proponowanych przez siebie sprzętów. Lodówki side by side wyróżniają się na tle przeciętnych modeli nie tylko olbrzymią pojemnością i dużymi gabarytami, ale także kilkorgiem drzwiczek. Może ich być troje, czworo, a nawet pięcioro. Cechą szczególną jest także specyficzna konstrukcja takich urządzeń, które mają tuż bezpośrednio obok siebie część chłodzącą oraz część mrożącą, stąd określenie modelu side by side. Jest to dość oryginalny projekt, bowiem większość lodówek ma zamrażalnik w górnej części chłodziarki lub w dolnej.

 

 

Racjonalne dostosowanie

 

Nie kupujmy chłodziarki side by side w ciemno. Nawet jeżeli mamy wygospodarowany na cel zakupu lodówki odpowiednio duży budżet, nie powinniśmy inwestować bez dokładnego rozważenia, jaki wariant będzie dla nas optymalny. Pierwsza kwestia, jaką należy kierować się podczas nabywania sprzętu tej kategorii jest pojemność, która musi być ewidentnie dopasowana do liczebności rodziny. Dla przykładu przy czterech użytkownikach kuchni wystarczająca będzie maszyna side by side z pojemnością ok. 600 litrów – łącznie część chłodząca i mrożąca. Mając tendencję do magazynowania sporych ilości artykułów spożywczych, kupowania jedzenia na zapas czy robienia własnych mrożonek, warto wybrać model urządzenia bazujący na większej części mrożącej, powiedzmy mającej pojemność ok. 200 litrów. W takim przypadku wersja side by side dwudrzwiowa będzie strzałem w dziesiątkę. Niestety postawienie na taki rodzaj urządzenia wiąże się nie tylko z koniecznością wydania sporo na sam zakup sprzętu, ale także jest to równoznaczne z wyższymi rachunkami za prąd. Modele side by side pobierają więcej energii elektrycznej niż klasyczna lodówka. Podczas dokonywania selekcji, warto postawić na wersje z wysoką klasą energetyczną.

 

 

Wygoda użytkowania

 

Faktem przemawiającym za inwestycją w chłodziarko-zamrażarkę typu side by side bez wątpienia jest komfort użytkowania takiego rodzaju sprzętu. Jest prosta w obsłudze, a ze względu na charakterystyczną konstrukcję zakładającą kilkoro drzwi umożliwia pełen komfort jej wykorzystania. Dostęp do niej jest bezproblemowy dla paru domowników jednocześnie – podczas, gdy jedna osoba swobodnie korzysta z części chłodzącej, druga może przeszukiwać zawartość części mrożącej. Ponadto ten typ urządzenia chłodzącego bazuje na innowacyjności, przez którą rozumie się nie tylko nietuzinkową estetykę, ale również wiele dodatkowych udogodnień. Jako niesamowicie przydatny na co dzień „bajer" uznaje się chociażby automatyczną kostkarkę do lodu. Sprawdza się przy komponowaniu drinków czy przyrządzaniu chłodzących napojów. Nie trzeba zaopatrywać się w plastikowe worki i mrozić wody godzinami a później kłopotać się, aby zręcznie wydostać kostki z folii zanim zdążą się rozpuścić. Kostkarka wbudowana w lodówkę jest samodzielnie pracującym mechanizmem, który pobiera wodę ze względu na podłączenie chłodziarki do bieżącego ujścia. Nasza fatyga zostaje natomiast ograniczona do zupełnego minimum. Nie ma potrzeby wymiany wody czy jej wlewania i wylewania.

 

Sprawdź również:

https://www.maxkuchnie.pl/producenci-agd/samsung/lodowka-na-miare-wysokich-oczekiwan-3138.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/najdrozsze-lodowki-co-potrafia-i-czy-warto-w-nie-inwestowac-3014.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-low-frost-wady-i-zalety-2993.html

 

Komentarze


5.00/5 1 1
5
ada.88

faktycznie, tego rodzaju lodówki są baaaardzo praktyczne. niedawno przeprowadziłam się do domu i w końcu mogłam sobie na taką pozwolić. naprawdę ułatwia życie.

Zobacz również


Nasz poradnik – jak wybrać lodówkę?


Wszyscy wiemy, że sercem każdego mniejszego czy większego domu jest oczywiście...

Podstawowe zasady pielęgnacji lodówek


Nie jest tajemnicą, że o wszystkie urządzenia trzeba dbać. Dzięki systematycznej...

Jak wybrać chłodziarkę?


Chodziarka to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń AGD, bez którego nie...