Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Jaka lodówka do małej kuchni?

Porady


Jaka lodówka do małej kuchni?

Z pewnością marzeniem każdej wzorowej pani domu jest posiadanie pięknej i przestronnej kuchni. Ten rodzaj pomieszczenia domowego użytku jest kluczowy dla całego naszego gospodarstwa i to w głównej mierze z tego względu, iż łączy w sobie dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze ma to być przestrzeń robocza, po drugie natomiast estetyczna. Niestety nierzadko pokoje kuchenne odbiegają znacząco w realu od tego, co pozostaje w sferze marzeń domowników. Jednocześnie rodzi się poważny dylemat, w jaki sposób wyposażyć wąską, niestandardową rozmiarowo klitkę? Gdzie umiejscowić w niej niezbędny sprzęt AGD, taki jak przykładowo lodówka?

Na zdjęciu: Studio G&G Kolasa

Bez szaleństw


Jeżeli masz małe mieszkanie to prawdopodobnie nie żyjesz w nim z wieloosobową rodziną. W związku z tym nie ma też co przesadzać, jeżeli chodzi o asortyment umiejscawiany w poszczególnych jego wnętrzach, w tym niewielkiej kuchni. Podstawową zasadą dobrze rozplanowanej kuchni powinna być zwłaszcza zasada ergonomii, jaka w wielkim skrócie ujmując bazuje na praktyczności, funkcjonalności wyposażenia, ale także na niezagracaniu wolnej przestrzeni. Nawet, kiedy mamy do zaaranżowania niedużą powierzchnię, tak czy inaczej powinniśmy ją urządzić w taki sposób, aby nie było kłopotu przykładowo ze swobodnym przejściem między elementami meblowymi czy urządzeniami AGD, aby drzwiczki sprzętów czy mebli nie nachodziły na inne części umieszczanego w kuchni asortymentu wyposażającego, ażeby zachować stosowne dystanse między danymi maszynami czy też akcesoriami wypełniającymi naszą kuchnię. Warto zatem akurat w przypadku doboru lodówki zrezygnować z wielkich gabarytowo modeli na rzecz małych, zgrabnych ale także bardzo wydajnych pracą urządzeń.

 

W zależności od potrzeb


Inwestując w chłodziarkę nie musimy kupować sprzętu innowacyjnego, który ma rozmaite nowoczesne opcje i wielorakie funkcje. Bardzo istotne jest, aby była to maszyna spełniająca swoją rolę należycie i cechująca się solidnością działania, ale warto dobierać sprzęt AGD także odpowiednio do swoich potrzeb oraz preferencji. Czasem zdarza się, że użytkownicy kuchni wyposażają ją kompleksowo, zapychając powierzchnię pomieszczenia i tracąc przy tym spore ilości środków pieniężnych a ostatecznie z całego potężnego asortymentu, jaki kupują nie korzystają. Warto przeznaczać fundusze na takie rodzaje akcesoriów, mebli czy też specjalistycznych urządzeń, które będą nam do czegoś odpowiednio służyły. Nie kupujmy sprzętu tylko dlatego, że wiele osób ma go w swoich gospodarstwach domowych, albo że posiadanie danego urządzenia uchodzi dzisiaj za standard. W końcu tak jak salon ma być pomieszczeniem reprezentacyjnym, tak akurat kuchnia powinna być pokojem roboczym, a więc praktycznym. Jak to się jednakże ma do wspomnianej na początku niniejszego tekstu lodówki? Otóż warto wybierać modele chłodziarek, które bazują przede wszystkim na idealnym dostosowaniu do naszego trybu życia. Przykładowo jeżeli w domu jesteśmy bardziej gośćmi aniżeli lokatorami, zaś jedzenie samodzielnie przygotowujemy sporadycznie, dużo lepszym wariantem byłoby zrezygnowanie z mocno rozbudowanej lodówki na rzecz klasycznej, standardowej. Po co nam bajerancki sprzęt, gdy w domu w zasadzie prawie w ogóle nie bywamy a stołujemy się na mieście? Podobnie w sytuacji, gdy nie przepadamy za pichceniem samodzielnie. Przecież nie piekąc, nie robiąc przetworów ani wystawniejszych obiadów oraz nie mając kilku osób do wyżywienia nie ma sensu inwestować na przykład w lodówkę posiadającą wyjątkowo pojemną część mrożącą. Zamrażalnik w takich przypadkach w zasadzie często możemy sobie całkowicie odpuścić. Nie tylko za maszynę chłodzącą zapłacimy wówczas zdecydowanie mniej, ale i koszty wynikające z comiesięcznych opłat za energię elektryczną będą znacznie niższe. Pamiętajmy, że niewykorzystywana lodówka z zamrażalnikiem mrozi dużo bardziej, a do tego potrzebuje większego zużycia prądu.

 

Zobacz również:

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/lodowka-dwudrzwiowa-wymiary-do-kazdej-kuchni-3120.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/jak-rozmrozic-lodowke-rozmrazanie-chodziarki-krok-po-kroku-3043.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/sprzet-agd/lodowka-wolnostojaca-czy-do-zabudowy-wady-i-zalety-480.html

 

 

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Lodówka – z zamrażalnikiem czy bez?


Lodówki z zamrażarką to chłodziarki, które zyskały największą...

Praktyczna lodówka na miarę XXI wieku


Obecny konsument niesamowicie ceni sobie przede wszystkim komfort życia. Coraz częściej...

Nowa lodówka w starej odsłonie, czyli lodówka retro!


Wybierając się do sklepu ze sprzętem AGD możemy zauważyć jedno –...