Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Lepiej pokazać czy schować? Czyli jaką...

Porady


Lepiej pokazać czy schować? Czyli jaką chłodziarkę wybrać

Na kuchnię składa się wiele ważnych elementów. Przede wszystkim kuchnia to pyszne potrawy i towarzyszące im zapachy. Kuchnia to również wspólne spożywanie posiłków – jednak to wszystko byłoby niemożliwe bez odpowiednich sprzętów AGD. To właśnie urządzenie elektryczne pomagają nam przechowywać pyszne potrawy i je przygotować. Nieodłącznym elementem każdej kuchni jest lodówka. Służy ona do przechowywania produktów żywnościowych o krótkim terminie przydatności do spożycia. Dzisiaj producenci nas rozpieszczają. Do swoich urządzeń dołączają szereg funkcji, które są ogromnym udogodnieniem. Przez zakupem chłodziarki musimy zadać sobie bardzo ważne pytanie – a mianowicie, czy chcemy tradycyjną lodówkę wolnostojącą, czy wolimy sprytnie ukryty model przeznaczony pod zabudowę. Zarówno modele tradycyjne, jak i te bardziej nowoczesne mają swoje mocne jak i słabe strony – dziś postaramy się przedstawić&

Na zdjęciu: Studio Mebli Kuchnie BB

Klasyka jest nie do pokonania

 

Od pewnego czasu, jak pewnie większość z was zdążyła zauważyć – panuje moda na wszechobecny minimalizm. Dzisiaj, w nowoczesnym mieszkaniu chowa się dosłownie wszystko. Pomimo tego, że mnóstwo ludzi podziela ten trend, to nadal wiele osób pozostaje wiernym klasyce w postaci lodówek wolnostojących. Fani tradycyjnych chłodziarek argumentują swoje decyzje głównie wygodą oraz funkcjonalnością. Aktualnie na rynku mamy szeroki asortyment chłodziarek wolnostojących. Poszczególne modele różnią się między sobą rozmiarem, kolorem, wyglądem i stylem w jakim zostały wykonane. Dzięki nowoczesnemu look'owi, nasza lodówka może dodatkowo stać się ozdobą kuchennego pomieszczenia. Możemy wybrać model jednodrzwiowy, lub dwudrzwiowy – wszystko zależy od nas – od naszych wymagań, oczekiwań i preferencji. W ofercie znajdują się lodówki w różnych stylach, dlatego z łatwością można dopasować je do każdego wnętrza. Wiele modeli posiada wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają funkcjonalność tego urządzenia. Mowa tutaj na przykład o panelach sterujących, wyświetlaczach czy dystrybutorach do wody. Są to rozwiązania, których nie znajdziemy w modelach pod zabudowę.

 

Minimalizm zawsze prezentuje się dobrze

 

Po drugiej stronie ringu są oni – zwolennicy nowoczesnych rozwiązań oraz minimalizmu. Aktualnie panujące trendy w głównej mierze opierają się na chowaniu wszystkiego co się da. Wraz z taką modą powstały urządzenia, które są sprytnie schowane pod meblami – tak, aby na przykład lodówka, nie odstawała od prostej linii mebli, ani nie zaburzała 'czystego' wyglądu. W minimalistycznej i nowoczesnej kuchni wszystko powinno być gładkie i jednolite – dlatego rezygnujemy ze zbędnych dodatków i stawiamy na prostotę. Nie da się ukryć, że sprzęt ukryty pod meblami prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Taka aranżacja przyciąga oko i zawsze robi wrażenie. Niestety, chłodziarki przeznaczone pod zabudowę są mniejsze, niż tradycyjne – co może być kłopotliwe, jeśli mamy dużą rodzinę. Często modele te nie posiadają tych 'wypasionych' dodatkowych funkcji co tradycyjne lodówki. należy również zaznaczyć, że w razie jakiejkolwiek awarii będziemy musieli wezwać fachowca, gdyż sami nie poradzimy sobie z rozkręceniem zabudowy i wyjęciem urządzenia.

Komentarze


5.00/5 2 2
5
Kasia

Zawsze można połączyć nowoczesność z klasyką :) Przypuśćmy drewno w minimalistycznym wnętrzu.


5
Alicja

To już chyba zależy od gustu. Jednej osobie nie będzie to przeszkadzać, a druga będzie chciała sobie wszystko zabudować. Chociaż trzeba przyznać, z taka kuchnia zabudowana prezentuje się bardzo schludnie i ładnie. Ja, gdybym miała wybierać, to zdecydowałabym się chyba na zabudowaną lodówkę.

Zobacz również


Mam małą kuchnię i potrzebuję lodówki


Ludzie marzą o pięknych, dużych i przestronnych domach. Niestety, co najmniej połowa z...

Liebherr prezentuje linię zamrażarek, których nowy wymiar...


Każdy z nas uwielbia letni czas, kiedy możemy pozwolić sobie na więcej swobody....

Przydatne w kuchni sprzęty AGD


Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności