Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Lepiej pokazać czy schować? Czyli jaką...

Porady

Lepiej pokazać czy schować? Czyli jaką chłodziarkę wybrać

Ulubione1

Na kuchnię składa się wiele ważnych elementów. Przede wszystkim kuchnia to pyszne potrawy i towarzyszące im zapachy. Kuchnia to również wspólne spożywanie posiłków – jednak to wszystko byłoby niemożliwe bez odpowiednich sprzętów AGD. To właśnie urządzenie elektryczne pomagają nam przechowywać pyszne potrawy i je przygotować. Nieodłącznym elementem każdej kuchni jest lodówka. Służy ona do przechowywania produktów żywnościowych o krótkim terminie przydatności do spożycia. Dzisiaj producenci nas rozpieszczają. Do swoich urządzeń dołączają szereg funkcji, które są ogromnym udogodnieniem. Przez zakupem chłodziarki musimy zadać sobie bardzo ważne pytanie – a mianowicie, czy chcemy tradycyjną lodówkę wolnostojącą, czy wolimy sprytnie ukryty model przeznaczony pod zabudowę. Zarówno modele tradycyjne, jak i te bardziej nowoczesne mają swoje mocne jak i słabe strony – dziś postaramy się przedstawić zalety i wady obu rozwiązań.

Klasyka jest nie do pokonania
Od pewnego czasu, jak pewnie większość z was zdążyła zauważyć – panuje moda na wszechobecny minimalizm. Dzisiaj, w nowoczesnym mieszkaniu chowa się dosłownie wszystko. Pomimo tego, że mnóstwo ludzi podziela ten trend, to nadal wiele osób pozostaje wiernym klasyce w postaci lodówek wolnostojących. Fani tradycyjnych chłodziarek argumentują swoje decyzje głównie wygodą oraz funkcjonalnością. Aktualnie na rynku mamy szeroki asortyment chłodziarek wolnostojących. Poszczególne modele różnią się między sobą rozmiarem, kolorem, wyglądem i stylem w jakim zostały wykonane. Dzięki nowoczesnemu look'owi, nasza lodówka może dodatkowo stać się ozdobą kuchennego pomieszczenia. Możemy wybrać model jednodrzwiowy, lub dwudrzwiowy – wszystko zależy od nas – od naszych wymagań, oczekiwań i preferencji. W ofercie znajdują się lodówki w różnych stylach, dlatego z łatwością można dopasować je do każdego wnętrza. Wiele modeli posiada wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają funkcjonalność tego urządzenia. Mowa tutaj na przykład o panelach sterujących, wyświetlaczach czy dystrybutorach do wody. Są to rozwiązania, których nie znajdziemy w modelach pod zabudowę.

 

Minimalizm zawsze prezentuje się dobrze
Po drugiej stronie ringu są oni – zwolennicy nowoczesnych rozwiązań oraz minimalizmu. Aktualnie panujące trendy w głównej mierze opierają się na chowaniu wszystkiego co się da. Wraz z taką modą powstały urządzenia, które są sprytnie schowane pod meblami – tak, aby na przykład lodówka, nie odstawała od prostej linii mebli, ani nie zaburzała 'czystego' wyglądu. W minimalistycznej i nowoczesnej kuchni wszystko powinno być gładkie i jednolite – dlatego rezygnujemy ze zbędnych dodatków i stawiamy na prostotę. Nie da się ukryć, że sprzęt ukryty pod meblami prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo. Taka aranżacja przyciąga oko i zawsze robi wrażenie. Niestety, chłodziarki przeznaczone pod zabudowę są mniejsze, niż tradycyjne – co może być kłopotliwe, jeśli mamy dużą rodzinę. Często modele te nie posiadają tych 'wypasionych' dodatkowych funkcji co tradycyjne lodówki. należy również zaznaczyć, że w razie jakiejkolwiek awarii będziemy musieli wezwać fachowca, gdyż sami nie poradzimy sobie z rozkręceniem zabudowy i wyjęciem urządzenia.

Zobacz również

Kuchnia ‘w betonie’ – czy to może się udać?

Kuchnia ‘w betonie’ – czy to może się...

Wymagająca kuchnia Kuchnia jest bardzo wymagającym pomieszczeniem. Na jej wykończenie...

Ekspres ciśnieniowy, czyli poranny ekspert od kawy

Ekspres ciśnieniowy, czyli poranny ekspert od...

Najlepsza kawa z ekspresu Kawa z ekspresu charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem i aromatem....
Komentarze (1)
1
Gość
Alicja
2018-01-19 08:17:23

To już chyba zależy od gustu. Jednej osobie nie będzie to przeszkadzać, a druga będzie chciała sobie wszystko zabudować. Chociaż trzeba przyznać, z taka kuchnia zabudowana prezentuje się bardzo schludnie i ładnie. Ja, gdybym miała wybierać, to zdecydowałabym się chyba na zabudowaną lodówkę.

Twój komentarz
Ocena