Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Mam małą kuchnię i potrzebuję lodówki

Porady


Mam małą kuchnię i potrzebuję lodówki

Ludzie marzą o pięknych, dużych i przestronnych domach. Niestety, co najmniej połowa z nas mieszka w niewielkich mieszkaniach, w których – powiedzmy sobie szczerze, nie można 'poszaleć'. Nie chodzi tutaj wcale o organizowanie hucznych imprez dla trzydziestu osób – a o możliwości aranżacyjne. Małe pomieszczenia zawężają nasze marzenia i musimy robić tak, żeby było wygodnie. Mała kuchnia to dość poważny orzech do zgryzienia – przecież nie zrezygnujemy z podstawowych urządzeń AGD, bo się nie zmieszczą. Muszą się zmieścić! Co więc zrobić, gdy brakuje nam miejsca na.. lodówkę?

Na zdjęciu: Whirlpool

Mała kuchnia, mały problem?
Mała kuchnia to wyzwanie – musi być ona bowiem urządzona bardzo ergonomicznie. Powinna być praktyczna, wygodna i funkcjonalnie urządzona, ale jak to zrobić? Bo przydałaby się też w niej wolna przestrzeń. Kuchnia czy mała czy duża – musi być urządzona tak, aby umożliwiała swobodne poruszanie się. Drzwiczki szafek powinny do końca się otwierać, a sprzęty AGD nie nachodzić na inne elementy. Mimo małego metrażu wszystko powinno mieć swoje miejsce. Posiadając małą kuchnię warto zdecydować się na mniejsze odpowiedniki urządzeń AGD – w ten sposób zyskamy miejsce, jednocześnie nie rezygnując z wygody jakie zapewnią nam ulubione kuchenne sprzęty.

Mimo wszystko pojemna?
Chłodziarka to obowiązkowe urządzenie w każdej kuchni. Bez niej ani rusz – to ona umożliwia nam przechowywanie produktów żywnościowych i pozwala przedłużyć ich świeżość. Jeżeli posiadamy małą kuchnię, warto rozglądnąć się, za lodówką trochę mniejszych rozmiarów. Po co nam najnowsza, najlepsza, najbardziej innowacyjna dwudrzwiowa lodówka skoro po jej wstawieniu nic innego do kuchni się nie zmieści? Warto na całą sytuację popatrzeć racjonalnie – nie ma miejsca na duże rozwiązania. W lodówce najważniejsze jest to, aby była solidna i spełniała swoją rolę. Jej gabaryty i dodatkowe funkcje warto dobrać do swoich preferencji. Lepiej wybrać mniejszy model i z niego korzystać, niż kupić ogromną lodówkę w której połowa półek będzie pusta. Kuchnia musi być praktyczna – urządzenia się w niej znajdujące także. Mniejsze modele chłodziarek w niczym nie ustępują swoim większym kuzynom. Posiadają zarówno podstawowe, jak i dodatkowe funkcje – to jaki model wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Mniejsza lodówka to także mniejszy pobór prądu, dlatego mała lodówka to tak naprawdę oszczędna inwestycja!

Mała lodówka to oszczędna inwestycja
Urządzenie małej kuchni to nie lada wyzwanie, jednak z dobrym planem wszystko jest możliwe. Często najlepszym rozwiązaniem może okazać się wybór mniejszego sprzętu AGD, aby zyskać dodatkowe miejsce. Lodówka w mniejszych rozmiarach jest nie tylko tańsza, ale również bardziej wydajna. W pełni wykorzystasz jej możliwości, zyskasz kilka dodatkowych centymetrów w kuchni i dodatkowo – za rachunki zapłacisz mniej!

Komentarze


5.00/5 1 1
5
aleksandra

U nas też był spory problem z lodówką w kuchni. Kuchnia jest niewielka, dlatego duża lodówka niestety odpadała, musieliśmy kupić mniejszą.

Zobacz również


Czego nie robić podczas zakupu lodówki, czyli najczęstsze...


Na ludzi bardzo szybko działają wszelkie promocje czy jakieś akcje marketingowe....

Meblujemy lodówkę


Każdy z nas ma w swej kuchni lodówkę. Nie każdy jednak potrafi z niej...

Lodówki side by side


Masz przestronną kuchnię, którą chciałbyś zagospodarować w pełni komfortowo?...