Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
Strona główna Porady Energooszczędny sprzęt AGD do kuchni

Porady


Energooszczędny sprzęt AGD do kuchni

Twój dom może być energooszczędny, lecz w tym celu powinien być wyposażony w odpowiednio dobrany asortyment. Najistotniejsze okazuje się, zainwestowanie w takie urządzenia, które umożliwiają maksymalne zredukowanie wykorzystywanej energii.

Na zdjęciu: Studio Alline

Kuchnia indukcyjna


Patrząc na szereg rozmaitych rodzajów kuchenek dostępnych obecnie na rynku, za najbardziej polecane, bowiem energooszczędne, uznaje się modele indukcyjne. Pobierają one podczas pracy o ponad 20 procent mniej energii niż klasyczne warianty żeliwne. Jest to także typ sprzętu dużo wydajniej działający niż kuchnia ceramiczna.

 

Piekarnik z termosondą

 

Korzystając z klasycznego, przeciętnej jakości piekarnika, staramy się mieć pod ścisłą kontrolą stan naszego dania. By monitorować czy znajdujące się wewnątrz urządzenia specjały nie przypalają się, co chwilę otwieramy drzwiczki. Taki nawyk nie jest zalecany, bowiem w ten sposób wypuszczamy na zewnątrz ciepło. Straty energii podczas jednorazowego, nawet nie tyle otwarcia piekarnika na oścież, co lekkiego uchylenia, wynoszą około 25 stopni Celsjusza. O tyle obniżana jest temperatura w środku. Dobrze jest w związku z tym zminimalizować kontrolę lub kompletnie z niej zrezygnować, a to jest możliwe dzięki inwestycji w sprzęt, który posiada specjalną termosondę. Dzięki temu specjalistycznemu mechanizmowi możliwe okazuje się samoczynne wyłączanie się urządzenia w momencie, kiedy przyrządzana potrawa osiągnie zalecaną do jej przygotowania temperaturę. Tym samym nie jesteśmy zmuszeni do notorycznego stania przy piekarniku i samodzielnego sprawdzania czy danie „doszło" i jego gotowe do wyjęcia. To jest także równoznaczne z zaoszczędzeniem sporej ilości energii.

 

Lodówka z klasą A++

 

Chłodziarki oraz zamrażarki warto wybierać energooszczędne. O tym, które z występujących w sklepie AGD urządzeń spełniają to kryterium dowiesz się ze stosownych oznaczeń znajdujących się chociażby w opisie technicznym. Optymalne są urządzenia z klasą energetyczną A++, bowiem zużywają one aż o około 60 procent mniej energii niż starodawne modele, które produkowane były jeszcze przed kilkunastoma laty. Przykładowo lodówka z rocznika 1990 zużywa ponad trzy razy więcej prądu niż teraźniejsze, najnowsze sprzęty!

 

Zmywarka z programem „eko"

 

Poprzez zakup sprzętu zmywającego posiadające innowacyjny system eko, możliwe jest zaoszczędzenie znaczącej ilości wody. W grę wchodzi nawet redukcja kilkudziesięciu litrów. Mycie ręczne wymaga zużycia średnio 40 l wody, natomiast kiedy skorzystamy ze zmywarki „eko" możemy umyć kilka zestawów naczyń, tracąc na to zaledwie 15 litrów.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Innowacje w kuchni. W czym są pomocne?


Kuchnia dwudziestego pierwszego wieku to pomieszczenie domowego zacisza, które...

Halogeny w Twojej kuchni – czyli sposób na jasne...


Dobrej jakości światło w kuchni to podstawa. Pozwala zrobić odpowiedni nastrój...

Płyty ceramiczne a indukcyjne – porównanie


O jakości gotowania przesądzają nie tylko nasze indywidualne zdolności kulinarne, ale...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności