Zarejestruj się lub przypomnij sobie hasło
Rejestracja Przypomnij hasło

Znajdź studio w Twoim mieście lub skorzystaj z listy studiów

Wybierz jeden z punktów

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
INFOLINIA

9:00 - 17:00

Pn - Pt

Strona główna / Porady / Innowacje w piekarnikach

Porady

Innowacje w piekarnikach

Ulubione0

Współczesne urządzenia z dziedziny AGD odznaczają się innowacyjnością. Są nowoczesne za sprawą zaawansowanych mechanizmów, w jakie są wyposażone. Ponadto stanowią połączenie praktyczności i funkcjonalności z wysoką technologią oraz estetyką. W zakresie konkretnych modeli maszyn wykorzystywanych dziś w aranżacji wnętrz kuchennych można mówić o niesamowicie szerokim wachlarzu dostępnych produktów. Tak jest m. in. w sferze piekarników. Na chwilę obecną sprzęt tej kategorii jest zarówno elegancki, jak także bardzo przydatny, co wynika z zastosowania w nim wielorakich funkcji.

Prowadnice teleksopowe


Poprzez konstrukcję piekarnika opartą o prowadnice teleskopowe możliwe okazuje się „wyjeżdżanie" z blachami, co zapewnia komfort używania sprzętu. Ponadto jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, które pozwala na uniknięcie przypadków poparzenia przy wyciąganiu blachy z wnętrza urządzenia. Kolejna kwestia to łatwe wysuwanie półek. Możemy „wyjeżdżać" z blaszkami, kiedy tylko chcemy sprawdzić czy danie bądź ciasto jest już odpowiednio upieczone. Nie ma także obaw o to, że za mocno pociągając, prowadnice nie utrzymają poziomu. Nawet przy maksymalnym wysunięciu, półki nie wypadną.

 

Termosonda


Poprzez posiadanie piekarnika z termosondą istnieje sposobność prostego monitorowania temperatury panującej wewnątrz pieczonego dania. Innowacyjny system umożliwia samodzielne, automatyczne wyłączenie się, kiedy potrawa będzie miała należytą temperaturę i zostanie przygotowana zgodnie z wcześniej ustawionymi parametrami. Domownik nie musi tym samym czuwać przy urządzeniu, ale może swobodnie zajmować się innymi czynnościami. Jest to bardzo komfortowe i funkcjonalne. Nie marnujemy czasu na stanie w kuchni i czuwanie, by przyrządzany posiłek nie spalił się czy nie zrumienił zbyt mocno. O zakończeniu pieczenia zostaniemy powiadomieni dźwiękiem dzwonka.

 

Wózek

 

Piekarnik z wózkiem opiera się na specyficznej konstrukcji, jaka pozwala na wysuwanie całej komory. W ten sposób nie musimy dwoić się i troić, żeby wyjąć jedno z pieczonych ciastek i sprawdzić czy wypiek jest już gotowy. Takie udogodnienie pozwala na bezproblemowe „dotarcie" do dania również od góry. Nie ma obaw o oparzenie czy obniżenie jakości pieczenia bądź zakłócenie procesu przygotowywania potrawy.

 

Pyroliza

 

Poprzez funkcję pyrolizy rozumie się samooczyszczanie się sprzętu. Piekarnik jest wyposażony w tak zwany aktywny katalizator, jaki samodzielnie usuwa osiadający brud, a nawet ciężki do ręcznego usunięcia tłuszcz. Wnętrze piekarnika aż lśni a poza tym sprawnie pozbywamy się również aromatów po wcześniejszych daniach. Jest to bardzo ważna funkcja w szczególności w kuchni otwartej na salon, w przypadku której zapachy przyrządzanych potraw bardzo szybko rozprzestrzeniają się na całe mieszkanie.

Zobacz również

Dzbanek z filtrem – Twój sposób na wodę z kamieniem

Dzbanek z filtrem – Twój sposób na wodę z...

Dzbanek z filtrem – sposób na zanieczyszczenia Dzbanki filtrujące charakteryzują się prostą...

Sztuka wybierania sztućców, sprawdź czy to potrafisz!

Sztuka wybierania sztućców, sprawdź czy to...

Widelce w kuchni to podstawa Nieodłącznym elementem każdej kuchni są sztućce. Nawet ciężko...
Komentarze
Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.
Twój komentarz
Ocena