Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Innowacje w piekarnikach

Porady


Innowacje w piekarnikach

Współczesne urządzenia z dziedziny AGD odznaczają się innowacyjnością. Są nowoczesne za sprawą zaawansowanych mechanizmów, w jakie są wyposażone. Ponadto stanowią połączenie praktyczności i funkcjonalności z wysoką technologią oraz estetyką. W zakresie konkretnych modeli maszyn wykorzystywanych dziś w aranżacji wnętrz kuchennych można mówić o niesamowicie szerokim wachlarzu dostępnych produktów. Tak jest m. in. w sferze piekarników. Na chwilę obecną sprzęt tej kategorii jest zarówno elegancki, jak także bardzo przydatny, co wynika z zastosowania w nim wielorakich funkcji.

Na zdjęciu: Samsung

Prowadnice teleksopowe


Poprzez konstrukcję piekarnika opartą o prowadnice teleskopowe możliwe okazuje się „wyjeżdżanie" z blachami, co zapewnia komfort używania sprzętu. Ponadto jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, które pozwala na uniknięcie przypadków poparzenia przy wyciąganiu blachy z wnętrza urządzenia. Kolejna kwestia to łatwe wysuwanie półek. Możemy „wyjeżdżać" z blaszkami, kiedy tylko chcemy sprawdzić czy danie bądź ciasto jest już odpowiednio upieczone. Nie ma także obaw o to, że za mocno pociągając, prowadnice nie utrzymają poziomu. Nawet przy maksymalnym wysunięciu, półki nie wypadną.

 

Termosonda


Poprzez posiadanie piekarnika z termosondą istnieje sposobność prostego monitorowania temperatury panującej wewnątrz pieczonego dania. Innowacyjny system umożliwia samodzielne, automatyczne wyłączenie się, kiedy potrawa będzie miała należytą temperaturę i zostanie przygotowana zgodnie z wcześniej ustawionymi parametrami. Domownik nie musi tym samym czuwać przy urządzeniu, ale może swobodnie zajmować się innymi czynnościami. Jest to bardzo komfortowe i funkcjonalne. Nie marnujemy czasu na stanie w kuchni i czuwanie, by przyrządzany posiłek nie spalił się czy nie zrumienił zbyt mocno. O zakończeniu pieczenia zostaniemy powiadomieni dźwiękiem dzwonka.

 

Wózek

 

Piekarnik z wózkiem opiera się na specyficznej konstrukcji, jaka pozwala na wysuwanie całej komory. W ten sposób nie musimy dwoić się i troić, żeby wyjąć jedno z pieczonych ciastek i sprawdzić czy wypiek jest już gotowy. Takie udogodnienie pozwala na bezproblemowe „dotarcie" do dania również od góry. Nie ma obaw o oparzenie czy obniżenie jakości pieczenia bądź zakłócenie procesu przygotowywania potrawy.

 

Pyroliza

 

Poprzez funkcję pyrolizy rozumie się samooczyszczanie się sprzętu. Piekarnik jest wyposażony w tak zwany aktywny katalizator, jaki samodzielnie usuwa osiadający brud, a nawet ciężki do ręcznego usunięcia tłuszcz. Wnętrze piekarnika aż lśni a poza tym sprawnie pozbywamy się również aromatów po wcześniejszych daniach. Jest to bardzo ważna funkcja w szczególności w kuchni otwartej na salon, w przypadku której zapachy przyrządzanych potraw bardzo szybko rozprzestrzeniają się na całe mieszkanie.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Funkcje solidnych piekarników – opis najpopularniejszych


Innowacyjne piekarniki są obecnie konstruowane w taki sposób, aby ich...

Piekarnik Dual cook – czyli jak upiec dwie pieczenie na...


Wielokrotnie pisaliśmy, jak sprzęty AGD i najnowsze rozwiązania techniczne potrafią...

Nowoczesne funkcje piekarników


Piekarniki, jakie występują na rynku sprzętów AGD na chwilę obecną to nie są...