Max Kuchnie | Meble Kuchenne i Wyposażenie AGD
Max Kuchnie | Meble Kuchenne i Wyposażenie AGD
KUP TANIEJ W ZESTAWIE
KUP TANIEJ W ZESTAWIE

Piekarnik


Czym jest pyroliza?

Współczesne sprzęty domowego użytku cechuje niesamowita funkcjonalność. Z wykorzystaniem najnowszej generacji urządzeń AGD może wiązać się maksymalna redukcja czasu potrzebnego na wykonanie standardowych obowiązków. Wśród sprzętów wyposażonych w pionierskie opcje wyróżnić należy między innymi wysokiej klasy piekarniki, które posiadają funkcję pyrolizy.

Na zdjęciu: Whirlpool

Co to takiego?

 

Modele piekarników z pyrolizą to innowacyjne rozwiązania technologiczne, które opierają się na zastosowaniu specjalnego programu pozwalającego na sprawne i bezproblemowe oraz bardzo dokładne czyszczenie piecyka. Kiedy pyroliza zostanie wykonana, użytkownik będzie miał do roboty wyłącznie przetarcie ściereczką powstałego po czyszczeniu popiołu. Na tym naszego zaangażowania w szorowanie piekarnika koniec. Nie ma mowy o godzinach spędzanych na drapaniu zaschniętych resztek pokarmów czy likwidowaniu nieprzyjemnych zapachów pozostałych po pieczeniu. Czyszczenie odbywa się automatycznie, wystarczy wcisnąć zaledwie jeden guzik. Sam proces doprowadzania urządzenia do ładu przebiega natomiast stosunkowo krótko. Bez wątpienia warto w związku z tym zainwestować w sprzęt posiadający wspomnianą funkcję.

 

Jak to działa?

 

W praktyce, po naduszeniu w guzik na piecyku uruchamiamy program, na podstawie którego nasz piekarnik zostaje doprowadzony do rozgrzania. Temperatura, jaka panuje wewnątrz maszyny dochodzi nie raz nawet do pięciuset stopni Celsjusza! Nie jest to działanie przypadkowe, bowiem to właśnie poprzez taki żar możliwe okazuje się zlikwidowanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń powstałych w trakcie korzystania z urządzenia. Wysoka temperatura rozpuszcza tłuszcze, osady brudy i spaleniznę. Czyszczenie z reguły trwa około dwóch godzin. Gdyby tak przyszło czyścić nam piekarnik ręcznie, to z pewnością trwałoby to znacznie dłużej. Na koniec, po pyrolizie pozostaje tylko proszek. Popiół można strzepać nawet papierowym ręcznikiem. Wypielęgnowany sprzęt jest jak nowy i od razu nadaje się do ponownego użycia.

 

Jak często?

 

Opcja pyrolizy, wbrew powszechnemu przekonaniu, to nie strata energii. Nie trzeba przecież dużo czasu na to, aby urządzenie samoczyszczące się doprowadziło zgromadzony brud do postaci spopielonej. Wystarczą do tego maksymalnie dwie godziny, na pewno nie więcej. Co warte wspomnienia, nie oznacza to, że po upieczeniu czegokolwiek w piecyku od razu musimy korzystać z tej funkcji. Zaleca się sprzątanie piecyka z użyciem pyrolizy zaledwie raz w miesiącu, nie ma sensu częściej. Co do kosztów za energię to suma za jednorazowe czyszczenie nie powinna przekroczyć średnio 2,50 zł.

Komentarze


4.00/5 1 1
4
Anna_annA

Sprawiłam sobie ostatnio taki piekarnik. Mimo, że mam go od niedawna wypróbowałam już kilka razy funkcje czyszczenia. Efekt - niesamowity. Teraz mam świadomość, że moje wypieki pochodzą z czystego piekarnika, gdzie nie ma nigdzie zaschniętego tłuszczu, okruszków lub kurzu. Tak szczerze, nie wyobrażam sobie teraz używania piekarnika, który nie posiada takiej funkcji.

Zobacz również


Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz ułatwić sobie...


Ile razy zdarzyło Ci się, że spędzałeś przy szybie piekarnika długie minuty w...

Piekarniki


Aromatyczne mięsa, wspaniałe zapiekanki, smakowite dania, cudowne ciasta. Któż...

Innowacje w piekarnikach


Współczesne urządzenia z dziedziny AGD odznaczają się innowacyjnością. Są...

Ustawienia prywatności Polityka prywatności