Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Przydatne funkcje piekarnika

Porady


Przydatne funkcje piekarnika

Piekarnik to jedno z podstawowych urządzeń z zakresu domowego AGD. To już praktycznie standard, który gości w każdym pomieszczeniu kuchennym. Zanim jednak podejmiesz decyzję o tym, aby wybrać stosowny model urządzenia do swojego lokum, powinieneś zwrócić uwagę na to, jakie dany sprzęt ma opcje i funkcje.

Na zdjęciu: Studio Meble Vente

Wyposażenie piekarnika w nowoczesne udogodnienia jest niesamowicie ważne. Pozwala to użytkownikom przede wszystkim na ułatwienie klasycznych obowiązków domowych. To pełen komfort codziennego pichcenia oraz nowoczesny sposób na oszczędność wolnego czasu. Producenci wypuszczając na rynek AGD coraz to bardziej innowacyjne warianty piekarników, biorą pod uwagę jak najkrótszy czas działania maszyny przy jednoczesnym zapewnieniu dokładnego pieczenia. Co więcej, warto mieć na względzie fakt, że po prostu pieczenie to już za mało. Współczesny użytkownik sprzętów AGD najnowszej generacji oczekuje od producentów czegoś więcej niż zwyczajnego urządzenia. Dlatego też nie powinien dziwić fakt, iż piekarniki, jakie można spotkać w pierwszym lepszym sklepie z wyposażeniem AGD są pełne rozmaitych bajerów. Jakich?

 

Prowadnice teleskopowe


Dzięki zastosowaniu prowadnic teleskopowych w konstrukcji piekarników, możliwe jest łatwe wysuwanie blach maszyny. To oznacza, że koniec z sytuacjami, kiedy próbując sprawdzić nasze wypieki narażaliśmy się na oparzenia. Półki „wyjeżdżają" sprawnie i na tyle daleko, że swobodnie można doglądać dania. Nie ma również obaw o to, że blacha wysunie się za bardzo i upadnie. Teleskopy posiadają specjalne zabezpieczenia w postaci ograniczników wysunięcia. Tym samym prowadnice trzymają właściwy poziom niezależnie od tego, ile je półki piekarnika zostaną wysunięte.

 

Termosonda


Opcja termosondy pozwala na stałe monitorowanie temperatury dania znajdującego się w środku piekarnika. To oznacza, że nie musimy stać nad urządzeniem i co chwilę otwierać drzwiczki, aby sprawdzić na jakim poziomie wypieczenia jest przygotowywana przez nas potrawa. W momencie uzyskania stosownej temperatury termosonda sprawi, że piekarnik automatycznie wyłączy się. Użytkownik otrzyma o tym komunikat w postaci sygnału dzwonka.

 

Utrzymywanie temperatur


Nowoczesne piekarniki posiadają również opcję zachowywania temperatur. To jest bardzo dobry wariant w przypadku pieczenia potraw czy placków wymagających przygotowywania długotrwałego, ale w dość niskiej temperaturze. Mając taki „bajer" w piekarniku nie musimy się już martwić, że trzymając pieczeń wewnątrz sprzętu za długo dojdzie do przypalenia.

 

Pyroliza


Pomyśl, jak dużo czasu zajmuje Ci doprowadzenie piekarnik do ładu po tym, jak chociażby jednorazowo z niego skorzystasz. Nieważne czy chodzi o pieczenie ciast, przyrządzanie dodatków do dania głównego czy pitraszenie mięsa. Zawsze zastosowanie piekarnika łączy się z koniecznością jego późniejszego dokładnego wyszorowania. Tłuszcz osiadający na ściankach maszyny jest bardzo trudny do usunięcia. By zapewnić użytkownikom komfort, warto zainwestować w nowoczesny piekarnik wyposażony w funkcję pyrolizy. Opcja pyrolizy umożliwia samoistne czyszczenie się wnętrza maszyny. To maksymalny komfort i zero wysiłku. W urządzeniu wyposażonym w takowe udogodnienie możesz swobodnie przygotowywać wszelkie potrawy, na jakie tylko przyjdzie Ci ochota.

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Piekarnik Dual cook – czyli jak upiec dwie pieczenie na...


Wielokrotnie pisaliśmy, jak sprzęty AGD i najnowsze rozwiązania techniczne potrafią...

Piekarnik parowy – czym jest i czy warto go kupić? Poznaj...


Zastanawiasz się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych, by zadbać o zdrowie i...

Innowacje w piekarniku. Zobacz, jak możesz ułatwić sobie...


Ile razy zdarzyło Ci się, że spędzałeś przy szybie piekarnika długie minuty w...