Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Przydatne w kuchni sprzęty AGD

Porady


Przydatne w kuchni sprzęty AGD

Dobrze dobrany sprzęt AGD znacznie usprawnia wykonywanie kuchennych prac, czyli tak naprawdę sprawia, że czynności, które wykonujemy każdego dnia są efektywniejsze i zajmują nam znacznie mniej czasu. Jednocześnie urządzenia AGD w naszej kuchni mogą nie tylko pełnić praktyczne zadania, ale również i podnosić jej walory estetyczne. Nowoczesne sprzęty projektowane są w różnych stylach, dlatego też możemy mieć pewność, że na rynku AGD znajdziemy urządzenia, które jednocześnie zaspokoją nasze potrzeby pod względem funkcjonalności, jak i podkreślą charakter kuchni. A które urządzenia w kuchni są niezbędne?

Na zdjęciu: Studio Mebli A&K

O czym pamiętać, wybierając AGD?

 

Kiedy urządzamy nowa kuchnię, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach, które zagwarantują nam, że sprzęt AGD, który do niej zakupimy, sprosta naszym oczekiwaniom. Przede wszystkim zapoznajmy się z  funkcjami, jakie oferują nam poszczególne urządzenia i oceńmy, które z nich będą dla nas przydatne. Nie ma potrzeby przepłacania za sprzęty wyposażone w funkcje, z których tak naprawdę nigdy nie będziemy korzystać. Czasami lepiej jest postawić na modele o mniejszej liczbie funkcji, które przydadzą nam się na co dzień. Innym ważnym aspektem, którego warto nie przegapić, podczas poszukiwań idealnego sprzętu AGD, jest kwestia udzielanej przez producenta gwarancji. Im dłuższy okres ochrony, jaką jest w stanie zapewnić producent, tym większa pewność, że kupujemy sprzęt wart swojej ceny, który posłuży nam przez długi czas. A w razie ewentualnej awarii, nie będziemy musieli pokrywać kosztów naprawy. W przypadku takich sprzętów, jak lodówka czy zmywarka, istotną cechą będzie ich pojemność. Dostosujmy ją do potrzeb naszej rodziny, by móc z urządzeń tych korzystać w sposób wydajny i ekonomiczny.

 

Przydatne w kuchni gadżety

 

Poza dużymi urządzeniami, równie ważną rolę w naszych kuchniach odgrywa tzw. małe AGD. To również dzięki tego rodzaju sprzętom jesteśmy w stanie sprawniej przygotowywać posiłki. Wśród podstawowych sprzętów małego AGD, jakie powinny znaleźć się w naszej kuchni, z pewnością wymienić można blender, mikser, toster, opiekacz czy chociażby ekspres do kawy. W zależności od tego, jaki styl życia prowadzimy, różne sprzęty mogą mieć dla nas różną wartość. Miłośnik kawy z pewnością nie obędzie się bez ekspresu, dla osoby lubiącej domowe wypieki niezbędny będzie mikser czy robot kuchenny, z kolei blender przyda się komuś, kto lubi zdrowe koktajle. Ważne jest, by wyposażając kuchnię, wybrać te sprzęty AGD, które będą dla nas użyteczne.

 

Jakie sprzęty AGD warto wybrać?

 

Stylowe sprzęty do kuchni

 

Kuchenne sprzęty wcale nie muszą być jedynie funkcjonalne. W ofercie najlepszych producentów sprzętów AGD znajdziesz urządzenia, które nie tylko będą służyć nam pomocą podczas wykonywania kuchennych obowiązków czy realizowania kuchennych pasji, ale także sprawią, że Twoja kuchnia będzie pięknie się prezentować. Chociaż coraz więcej osób decyduje się na wybór sprzętów do zabudowy, wolnostojące sprzęty kuchenne też mogą wyróżniać się elegancją. Stylowa lodówka, kuchnia z płytą grzejną na szkle czy zmywarka w kolorze inox także będą ozdobą kuchni.

 

Okap, funkcjonalny czy bardziej dekoracyjny dodatek?

 

Jeszcze do niedawna okapy w naszych kuchniach wypełniały jedynie praktyczne zadania. Okap był urządzeniem, który skutecznie pozbywać miał się oparów, dymu i intensywnych zapachów. Częściej chowaliśmy go do zabudowy, niż eksponowaliśmy. Obecnie jednak trend ten zupełnie się odwrócił. Nowoczesne okapy już nie tylko pełnią praktyczne funkcje, ale także stanowią sprzęt, który może stać się elementem dekoracyjnym w kuchennym pomieszczeniu. Okapy bowiem zyskują coraz to nowe kształty i design, który sprawia, że idealnie wpasowują się w nowoczesne kuchnie. Na rynku AGD bez trudu znajdziesz okap w kolorze, który pasować będzie do pozostałych kuchennych sprzętów. Białe czy czarne okapy, a także te o wykończeniu inox mogą świetnie podkreślić charakter naszej kuchni, a do tego, dzięki zaawansowanym technologiom, jeszcze efektywniej oczyszczać w niej powietrze.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/akcesoria-kuchenne-ktore-odmienia-twoje-zycie-2608.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/swiat-robotow-kuchennych-rodzaje-roznice-wady-i-zalety-2092.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/4-urzadzenia-z-ktorych-korzysta-sie-najczesciej-2139.html

ART House Studio
ART House Studio
Studio Drawer
Studio Drawer
Studio Eltop
Studio Eltop
Studio Kitchen4You
Studio Kitchen4You
Studio Kome
Studio Kome
Studio Starimex
Studio Starimex

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Gdzie najlepiej umieścić zmywarkę?


Bez względu na to, czy decydujesz się na zmywarkę wolnostojącą czy do zabudowy, jej...

Schowaj swój okap, czyli okap blatowy


Wszyscy wiemy jak ważną rolę w każdej kuchni odgrywa okap. Moda na wszechobecny...

Grzanie na zimnej płycie – jak to możliwe? Czyli sekret...


Technika cały czas pędzi do przodu. Zmieniają się urządzenia z których...