Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
Max Kuchnie | Porady Ekspertów, Analizy, Porównania Sprzętu
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
NOWY KATALOG 2024 PobierzPobierz
Strona główna Porady Świat robotów kuchennych – rodzaje, różnice,...

Porady


Świat robotów kuchennych – rodzaje, różnice, wady i zalety

Kiedyś w kuchni znajdowała się tylko kuchenka, lodówka i stół – dziś jest najbardziej 'elektrycznym' pomieszczeniem w całym domu. To właśnie tutaj codziennie używamy różnego typu sprzętów, które pozwalają nam sprawniej i szybciej 'działać' w kuchni. Jesteśmy rozpieszczani przez producentów sprzętów AGD, którzy tworzą coraz to nowsze rozwiązania. Niemalże każda szanująca się pani domu ma w kuchni urządzenie na miarę robota kuchennego. Wymiesza, rozdrobni – pomoże podczas gotowania czy pieczenia. Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach trudno się bez niego obejść. Mamy dla was kilka ważnych informacji związanych z robotami kuchennymi – zapraszamy do czytania.

Na zdjęciu: Amica

Świat robotów kuchennych

 

Najbardziej popularnym i częstym gościem w naszej kuchni jest oczywiście mikser. Dzięki niemu możemy miksować produkty, ubijać pianę czy nawet zagniatać ciasta. Znajdziemy go w każdej kuchni. Innym, równie popularnym urządzeniem jest blender. To urządzenie świetnie sprawdzi się u osób, które uwielbiają koktajle lub zupy 'krem'. Za jego pomocą możemy rozdrobnić produkty na gładką masę. Innym robotem jest malakser. Jest to wielofunkcyjne urządzenie, które robi dosłownie wszystko – miksuje, szatkuje, wyrabia ciasto... Malakser z powodzeniem może zastąpić kilka innych urządzeń – zyskamy w ten sposób sporo miejsca oraz... pieniędzy! Jak widzicie robotów kuchennych jest naprawdę wiele! Zanim jednak wybierzemy się do sklepu po robota marzeń, warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy. Wyżej wymieniliśmy trzy typy – każdy z nich ma inne przeznaczenie. Warto sprecyzować do czego robot kuchenny ma nam służyć – wtedy będzie nam o wiele łatwiej wybrać odpowiedni rodzaj i model.

 

Czy cena urządzenia przekłada się na jego możliwości?

 

Nie zawsze cena przekłada się na jakość oraz funkcjonalność urządzenia, jednak w tym przypadku im nowocześniejszy model – tym więcej funkcji. Dobry robot kuchenny trochę kosztuje, jednak jest to inwestycja, która naprawdę się opłaca. Nowoczesne roboty kuchenne dają nam tyle możliwości, że z powodzeniem zastąpią kilkanaście innych urządzeń. Jeden sprzęt, a możemy pozbyć się sokowirówki, maszynki do mięsa, wyciskarki, młynku do kawy, szatkownicy, krajalnicy – to wszystko 'ma robot'. Ponadto, roboty kuchenne wyposażone są w nowoczesne systemy łatwego czyszczenia. Innowacyjne silniki stosowane w tych urządzeniach posiadają elementy chroniące przed przegrzaniem się robota – dlatego mogą pracować dłużej.

 

Robot – idealny sprzęt do każdej kuchni

 

Dziś wszyscy żyjemy w biegu – na wszystko brakuje nam czasu – na gotowanie również. Wszelkie urządzenia, które ułatwiają nam codzienne obowiązki są bardzo przydatne. Producenci dbają o wielozadaniowość sprzętów, dlatego często kupując jedno urządzenie, mamy tak naprawdę kilka innych. Robot kuchenny to dość spory jednorazowy wydatek, jednak biorąc pod uwagę jego efektywność oraz czas, jaki możemy dzięki niemu zaoszczędzić naprawdę się opłaca.

 

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/akcesoria-kuchenne-ktore-odmienia-twoje-zycie-2608.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/przydatne-w-kuchni-sprzety-agd-2945.html

https://www.maxkuchnie.pl/artykuly/4-urzadzenia-z-ktorych-korzysta-sie-najczesciej-2139.html

Komentarze


Brak dodanych komentarzy, bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Zobacz również


Kuchnia bez błędów, czyli jak urządzić, by nie...


Wymodelowanie wnętrza według jednej, konkretnej i sprawdzonej w każdym przypadku zasady...

Jakie wybrać garnki na płytę indukcyjną?


Kuchnie indukcyjne stanowią wyjątkowo popularne rozwiązanie wśród kuchenek...

Podążaj za trendami, korzystaj z innowacji. Odkryj...


Połączenie innowacyjnych technologii ze stylowym designem to niezawodny sposób na...